BASKETBOL KURSUNA GİTMEK İÇİN 3 SEBEP

blog yazısı ekle !

BASKETBOL KURSUNA GİTMEK İÇİN 3 SEBEP

Basketbol izlemeside oynaması da zevkli olan bir sordur. Basketbolun eğlenceli olması ve sağlık açısından faydaları kişilerin basketbol oynamasına neden olmaktadır. Basketbol oynamak, basketbol kursuna gitmek için illa küçük yaşta olunması şart değildir. Her yaştan kişi basketbol oynayabilir ve basketbol kursuna katılabilir. İşte size basketbol kursuna gitmek için üç sebep sıralayalım.

Ankara'daki tüm Basketbol Kursları için tıklayınız
Ankara Basketbol Kursu





Basketbol kas ve iskelet sisteminin gelişmesine katkı sağlayan en önemli sporlardandır. Basketbol kursuna giderek düzenli olarak yapılan bu spor kas ve iskelet yapısını güçlendirip boyun uzamasına yardımcı olur. Koşma, zıplama, top sektirme, top atma bütün bunlar kol ve ayak kaslarının gelişmesini sağlar. Buda vücudun daha sağlıklı olmasını ve kişinin kendini daha güçlü hissetmesini sağlar. Kemik yapısı gelişen kişinin kemikleri kolay kolay zarar görmez. Kas gelişimin yanında basketbol kilo almayı engelleyerek obezite ile karşı karşıya kalma riskini de ortadan kaldırır. Sağlıklı yaşama bilinci gelişir. Basketbol kursuna gitmek için bir sebepte ruhsal olarak kişiyi etkilemesidir. Basketbol bir takım oyunudur. Takım içerisinde birlikte hareket etme, takım arkadaşlarıyla zaman geçirme kişinin kedini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. Basketbol sayesinde birçok arkadaş edinilir. Daha çabuk sosyalleşip, kişi toplumda kendini daha rahat hisseder. Kazanmanın verdiği mutluluğu hisseder.Basketbolu oynayan bir kişi daha düzenli bir hayat yaşar. Basketbolun verdiği disiplin ve sorumlulukla, hayatını bir düzene sokarak yapılması gerekenleri farkına varır. Basketbol çocukların düzenli beslenmesine, düzenli olarak uyumasına ve düzenli ders çalışmasına, sorumluluklarını farkına varmasına yardımcı olur. Yetişkin bir kişi ise basketbolun vücuduna sağladığı fayda sayesinde kendini zinde hissederek işlerini yaparken zorlanmaz ve çabuk yorulmaz. İşlerine daha çabuk odaklanıp yapması gerekenleri zamanında yapar. Kişi basketbolun geliştirdiği pratik zekası ile sorunlar karşısında daha çabuk çözümler üretir.

Kas gelişimi, sosyalleşme süreci ve düzenli bir hayat yaşama basketbolun hayatınıza katacağı en önemli faydalardandır. İşte bu üç sebep sizin basketbol oynamayı tekrar düşünmenize yardımcı olabilir. Basketbol oynamaya vakti olmayan kişilerde olabilir. Özellikle Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayan kişi hayat koşuşturmasından, şehrin yoğunluğundan basketbol oynamaya fırsat bulamayabilir. Ama basketbolun vücudunuza ve hayatınıza sağladığı faydaları düşündüğünüzde basketbol kursuna gitmeyi tekrar gözden geçirebilirsiniz.