JİMNASTİK İLE 8 DAKİKADA GÖBEK ERİTMEYE BAŞLAMAK

blog yazısı ekle !

JİMNASTİK İLE 8 DAKİKADA GÖBEK ERİTMEYE BAŞLAMAK

Kilo vermek isteyen bir kişinin yapacağı en basit sporlardan birside jimnastiktir. Evinizde kolayca jimnastik ile 8 dakikada göbek eritmeye başlamak mümkündür. Bunun için doğru hareketleri yapmak gereklidir.

Ankara'da Cimnastik Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cimnastik Kursu


Jimnastik herkesin kolayca bir jimnastik salonunda veya evde yapabileceği sporlardandır. Jimnastikte belirli hareketler düzenli olarak yapılmaktadır. Yapılan her hareket vücudun farklı bölgesine fayda sağlar. Mesela köprü kurma hareketi hem kol kaslarını hem de ayak kaslarını çalıştırır. Buda kol ve ayak kaslarının güçlenmesine ve buradaki yağların erimesine yardımcı olur. Kilo vermek için jimnastik yapmak istiyorsanız öncelikle kilonuzun fazla olduğu bölgeyi belirlemelisiniz. Bu demek değildir ki sadece bu bölge üzerine yoğunlaşmalısınız. Sadece bu bölgeyi diğer yerlerden daha çok çalıştırmalısınız. İnceltmek istediğiniz bölgeyi belirledikten sonra o bölgenin incelmesine yardımcı olacak en uygun hareketleri belirlemelisiniz. Karın bölgesinde olan fazla kilolar için karın kaslarını çalıştıracak olan sırt üstü yatarak ayaları karına çekme hareketi uygulanabilir ve daha farklı hareketler uygulanabilir. Bu hareketleri de belirledikten sonra düzenli olarak her gün bu hareketleri 8 dakika boyunca yapmanız gerekir. Kilo vermek istiyorsanız düzenli olarak bu hareketleri en az 3 ay boyunca yapmaya özen göstermelisiniz. Kısa süreli yapılan jimnastik hareketlerinde gereken verimi alamazsınız. Jimnastikten verim almak istiyorsanız sürekli ve düzenli olarak bu hareketleri yapmanız gerekir. Bu hareketleri yapmakta ilk başta çok zorlanabilirsiniz. Hatta ilk günlerde bu hareketleri yaptığınızda vücudunuzda ağrılarda hissedebilirsiniz. Bütün bunlar normaldir. Çünkü hareketsiz olan jimnastik yapmaya alışkın olmayan vücut bir anda bu hareketleri yapınca zorlanabilir. Bu da ağrı olarak size dönüş yapar. Kararlı ve azimli bir şekilde bu hareketleri yapmaya devam ederseniz ilerleyen zamanlarda hem hareketleri yapmanız kolaylaşır hem de vücudunuzdaki ağrılar ortadan kalkar.

Jimnastik yapmak için kursa gitmeye vaktiniz olmayabilir Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerde yaşayanlar şehrin koşuşturması içinde kendilerine zaman ayırıp bir kursa gidemeyebilirler. Ama bu sizin jimnastik yaparak kilo vermenize engel değildir. Evinizde de rahatlıkla kısa bir süre içerisinde jimnastik yaparak da kilo verebilirsiniz.