JİMNASTİK İLE BASEN ERİTMENİN 4 YOLU

blog yazısı ekle !

JİMNASTİK İLE BASEN ERİTMENİN 4 YOLU

Özellikle KADINLARIN en fazla uyguladığı egzersiz türü basen eritme hareketleridir. Basenlerin büyüklüğü kadınların en fazla şikayet ettiği konuların başında gelmektedir. Basenler bölgesel yağlanmanın en fazla görüldüğü bölgedir. Basen bölgesinde oluşan yağları eritmek için sadece diyet yapmak yeterli gelmez. Diyet programıyla birlikte yapılacak olan basen eritme egzersizleri ile daha verimli sonuçlar alınabilir. Jimnastik ile basen eritmenin 4 yolu nedir? Merak edenlere yazının devamını okumalarını önererek, devam edelim.

Ankara'da Cimnastik Kursu için nerelere gidebilirsiniz?
Ankara Cimnastik Kursu

1.Basen eritme de uygulanan yürüme egzersizleri oldukça etkili olmaktadır. Normal bir tempo ile gün içinde yapılan yürüyüşler, Bir ya da iki ay gibi kısa bir sürede olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yürüyüş yapmak için en ideal zaman sabah kahvaltısı öncesidir. Çünkü bu zaman dilimi vücudun en hızlı kalori kaybettiği zamandır. Normal bir tempo ile yapacağınız bir saatlik yürüyüş ile hızlı bir şekilde kalori yakmanız mümkündür.

2.Basen bölgesindeki yağları eritmede etkili olan bir diğer egzersiz de bisiklet egzersizleridir. Bacak kaslarınızın da çalışmasına etki eden bisiklet sürme ile kalça ve basen bölgenizi inceltebilirsiniz.

3.Basen eritme de jimnastik hareketlerinin de büyük önemi vardır. Örneğin, çocukların oyun olarak yaptığı çember çevirme egzersizi ile basenlerdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

4.Basenlerde oluşan fazla yağın yakılmasında ağırlık çalışmaları da yapılabilir.Bacak hareketlerinin ağırlık kullanılarak yapılması hızla kalori yakmanızı sağlarken basen bölgelerinde ki yağları da eritir.

Doğru şekilde ve düzenli olarak yapılan Jimnastik ile basen eritmenin 4 yolu yukarıda yazdığımız gibidir. Bu kurallara riayet edilerek uygulandığında basenlerdeki fazla yağlardan kurtulma fırsatı yakalarsınız. Basenlerin eritilmesi için egzersizlerin yanında dengeli ve düzenli beslenme programı da uygulanmalıdır. Birkaç tane basit kuralı hayatınıza yerleştirerek, sağlıklı beslenmeyi de gerçekleştirebilirsiniz. Bu beslenme programının en önemli şartı öğün atlanmaması ve porsiyon sayılarında yapılan azaltmalar da vardır. Yağ, tuz ve şeker gibi besinlerden uzak durarak, meyve ve sebze tüketimine ağırlık verilmelidir. Metabolizmanın çalışması ve hızlı şekilde yağ yakmak isteyenlere son önerimizde bol miktarda sıvı tüketmektir.Ankara ve birçok şehirde jimnastik salonlarına giderek ya da evinizde yapacağınız jimnastik hareketler ile basenlerinizdeki fazlalıklarınızdan kurtulmanız mümkün.