VOLEYBOL İLE FİZİĞİNİZİ DÜZELTMENİN 5 YOLU

blog yazısı ekle !

VOLEYBOL İLE FİZİĞİNİZİ DÜZELTMENİN 5 YOLU

Voleybol ülkemizde ve dünyada oldukça gelişmiş olan bir spor dalıdır. Özellikle bayanların oynamayı tercih ettiği sporlardan birisidir. Voleybol oyuncularına bakıldığında güzel bir vücuda sahip oldukları gözlemlenir. Bu güzel vücuda sahip olmak için neler yapılmalıdır. İşte voleybol ile fiziğinizi düzeltmenin 5 yolu.

Ankara'daki tüm Voleybol Kursları için tıklayınız
Ankara Voleybol Kursu

Voleybol kas ve kemik yapısını geliştiren bir spordur. 12 13 yaşlarında voleybola başlayıp düzenli olarak voleybol oynayan bir kişinin düzgün ve sağlıklı bir vücudu olur. Voleybolda el ve ayakların sürekli hareket halinde olması buradaki kasların gelişmesini sağlar. Sürekli çalışan el ve ayaklarda yağ birikimi olmaz. Yağ birikimi olmadığı için kol ve ayaklar daha güzel görünür. Voleybol oynayan oyunculara bakıldığında boylarının da uzun olduğu gözlemlenir. Bu spor kas ve kemik yapısını etkilediği için boyun uzamasına da yardımcı olur. Küçük yaşlarda voleybola başlayacak olan bir kişinin boyuda voleybol sayesinde rahatlıkla uzayabilir. İler ki yaşlarda voleybola başlanması, voleybolun kemik yapınıza fayda sağlamayacağı anlamına gelmez. Belki boyunuz çok fazla uzamayabilir ama kemik yapınız güçlenir ve daha güzel bir görünüm kazanmış olursunuz.

Voleybol sağlıklı beslenmeye ve kötü alışkanlıklardan uzak durmaya yardımcı olur. Sağlıklı beslenmek de güzel bir fiziğe sahip olmak için yapılması gereken en önemli şartlardan birisidir. Fiziğinizin düzgün olmasını istiyorsanız yağlı, asitli, şekerli yiyeceklerden ve hamur işlerinden uzaklaşmanız gerekir. Voleybol oynarken uygulayacağınız bir diyet programı sizlere daha da çok yardımcı olur. Diyet programı içerisinde yer alan yiyeceklerin kalorisi az ama voleybol oynarken kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandıracak yiyecekler olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlıklı yiyecekleri düzenli olarak tüketmeniz vücudunuzun ideal kiloda kalmasına yardımcı olur. İdeal olan kiloya ulaştığınız da ise fiziğiniz daha da iyi bir görünüm kazanmış olur. Voleybol ile fiziğinizi düzeltmek istiyorsanız voleybola başlamak için belirli bir yaşta olmanıza gerek yoktur. Eğer bu sporu yapmak istiyorsanız. Voleybol oynayabileceğiniz uygun bir salon ve voleybol eğitimi veren iyi bir hoca bulabilirsiniz. Küçük şehirlerde voleybol sadece okullarda oynanıyor olabilir . Ankara gibi büyük bir şehirde yaşayanlar okul dışında ders veren bir voleybol kursu bularak buralarda voleybol eğitimi almaya başlayabilirler.