VOLEYBOL OYNAYARAK FORM TUTMANIN 5 YOLU

blog yazısı ekle !

VOLEYBOL OYNAYARAK FORM TUTMANIN 5 YOLU

Birçok kişi form tutmak için çeşitli yöntemler dener. Form tutmak ve güzel bir vücuda sahip olmak için iyi bir diyet listesi ve uygun bir sporun yapılması önemlidir. Bu sporlardan biriside voleyboldur. İşte size voleybol oynayarak form tutmanın beş yolu…

Ankara'daki tüm Voleybol Kursları için tıklayınız
Ankara Voleybol Kursu

Voleybol oynayan kişilere bakıldığında güzel bir vücuda sahip olduklarını görürüz. Bu vücuda sahip olmak için düzenli oynanan voleybolun ve sağlıklı beslenmenin etkisi büyüktür. Voleybolda uygulanan her hareket vücudun farklı bir bölgesini çalıştırır. Servis kullanmak için topa vurulduğunda kolun arka kısımları çalışır ve buradaki kaslar güçlenir. Topu karşıya atmak için eller kullanıldığında ise kolun ön kısımları çalışır. Bu sayede kolda herhangi bir yağlanma olmaz. Sarkma gibi bir problemle karşılaşılmaz. Topu karşı tarafa hızlı bir şekilde atmak için öne doğru eğilerek zıplanması da bacak kaslarını çalıştırır. Bu kasların sürekli olarak çalışması da vücudun daha esnek bir yapıda olmasını sağlar. Bayanların en çok şikayet ettiği durumlardan birisi olan selülit problemi, bacakların sürekli olarak bu şekilde çalışması ile ortadan kaybolur. Voleybol oynamak vücuda koordinasyon ve esneklik kazandırır. Bu esneklik sayesinde vücudunuzu daha rahat hareket ettirebilirsiniz.

Yarım saat oynanan bir voleybolda 250 kalori yakılması mümkündür. Ama voleybol oynarken yakılan bu kaloriyi düşünerek düzenli ve sağlıklı beslenmeyi de ihmal etmemek gerekir. Düzenli ve sağlıklı beslenme hem form tutmanın hem de iyi bir spor yapmanın en önemli kuralıdır. Sağlıklı beslenmek ve vücudunuzun ihtiyacı olan kaloriyi almak için kendinize uygun bir diyet programı belirlemeli ve bunu uygulamalısınız. Diyet programı yaparken spor yaptığınızıda düşünerek buna uygun bir diyet listesi hazırlanmanız gerekir. Vücudunuz spor yaptığında enerji kaybeder bu enerjiyi geri kazanmak içinde size enerji verecek doğru gıdalarla beslenmeniz gerekir. İşte bu noktada uzman birinin desteğini almak oldukça önemlidir. Hem form tutmak hem de sağlıklı yaşamak için voleybolu yapıyorsanız size eğitim verecek sağlıklı beslenme konusunda sizi bilgilendirecek bir voleybol eğitmeni ile görüşmeniz daha doğru olacaktır. Ankara da yaşayanlarhem size voleybol eğitimi verecek hem de sizi sağlıklı yaşam konusunda bilinçlendirecek, doğru gıdalarla beslenmenize yardımcı olacak voleybol eğitmenleri bulmanız mümkündür.