YENİMAHALLE FUTBOL OKULU

blog yazısı ekle !

YENİMAHALLE FUTBOL OKULU

Futbolda gelişim aşamalar halinde ilerler ve bu çocukların gelişim aşamasında hem onların hem de eğitmenlerin sabırlı olması sağlanır. Futbolda birinci ve ikinci aşamalar futbolu oyuna ve eğlenceye çevirerek ve tekrarlamalarla geçer. Bu tarz eğitimleri kulüplerin altyapılarında, kurslarda ve futbol okullarında profesyonel antrenörler eşliğinde bir ileri taşıyabilirsiniz. Birinci ve ikinci aşamada karma bir metot kullanılıyor. Bir antrenmanda herhangi bir çalışma yaparken teknik, taktik ve kondisyon hepsi bir arada geliştirilmesi gerekir ve zaten bu amaçlanır. Aşağıda bununla ilgili dünyaca ünlü bir kulübün altyapısından görüntüler var.Aybesk Boxing Club

Batıkent

devamını oku... Adres: Uğur Mumcu Mahallesi 1587.Cadde No:297 Batıkent-Ankara

İncirli Spor Kulübü

Etlik

1976 'dan beri faaliyet gösteren kulübümüz ankara futboluna sayısız futbolcu ,eğitimci ,hakem ve antrenör yetiştirmiştir.Kulübümüz kurulduğu yıldan beri küçük yaş gruplarında yetiştirdiği nitelikli futbolcularla ankara amatör futbol camiasında başarısı tescillenmiştir. 43 yıllık bilgi ,birikim ve deneyimimizden esinlenerek futbol okullarımız çalışmalarına devam etmektedir.
Bugüne kadar 17 profosyonel sporcu yetiştirerek bu alanda başarılması güç olan yere ulaştık.
Alt yaş gruplarında sayısız kupa ve şampiyonluklukların yanı sıra her sene büyüyen kulübümüz ankara futbolunda ismini duyurmaya devam etmektedir.
Gelişen dünya ve bilim ile spora başlama yaşı futbolda 5-6 yaşına kadar inmiştir.
devamını oku...
Adres: Halil Sezai Erkut Caddesi Faris Halı Saha Etlik-Ankara


Açıkçası futbolun ilk çağlarında takım merkezli bir çalışma yapılmaz çünkü onlardan takım olgusunu hemen anlamalarını bekleyemezsiniz. Futbolcu merkezli bir çalışma yapılır. Bu tarz bir eğitim ile ve aralarında yapılan yarışmalar ve oyunlar sayesinde rekabeti, takım ruhunu ve diğer gelişimlerini kazanacaklardır. Bunlar ülkemizde dediğimiz gibi kurs ve okullarda antrenörler eşliğinde öğretiliyor. Ülkemizde başkent Ankara'da Yenimahalle Futbol Okulunda profesyonel hocalar eşliğinde gençlerimizin gelişimine yardımcı oluyor ve onları iyi yerlere gelmeye teşvik ediyoruz.