BASKETBOLDA SERBEST ATIŞLARI GELİŞTİRMEK

blog yazısı ekle !

BASKETBOLDA SERBEST ATIŞLARI GELİŞTİRMEK

BASKETBOLDA SERBEST ATIŞLARI GELİŞTİRMEK

Teoride, faul atışları basketboldaki en basit nokta olarak kabul edilebilir. Bir rakibi serbest atış çizgisine göndererek ona basket sayısı hediye etmek, "sadaka" olarak bile adlandırılabilir. Çünkü böyle bir atış, potadan sadece birkaç mt. uzaklıktan gerçekleştirilecek ve savunulması mümkün olmayan bir atış şekli olacaktır. Yalnızca basketbol topu, pota ve serbest atış oyuncusu arasında ilerleyecek bir süreç mevcuttur ve tüm yapılması gereken topun fileden geçirilmesi kadar basittir.Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları

Salondaki tüm gözler, serbest atış çizgisinde, elindeki topla bekleyen oyuncuya çevrilmiş olacaktır. Aslında büyük bir baskı hissedecek olan oyuncu, bu aşamada her adımı doğru şekilde hayata geçirecek olursa, başka hiçbir ekstra efora gereksinim duymadan, kolayca sayı kaydedebilir. Bununla birlikte, böylesi büyük bir avantaj olması gerektiği gibi değerlendirilemezse, takım zor bir durumda kalabilir.

Aşağıdaki bazı hususlara dikkat edilerek, yoğun baskı altında serbest atış gerçekleştirmenin kişisel yöntemleri çeşitlendirilebilir:

Zihni Dinginleştirmek

Karşılaşmalar sırasında, bazı koçların serbest atış kullanacak oyuncularına "dirseklerini kır" gibi bazı son dakika direktifleri vermesi, alışılmadık görüntüler değildir. Bununla birlikte, bu şekilde yapılan sesli uyarılar, oyuncu açısından son derece dikkat dağıtıcı bir etki oluşturabilir. Bir faul atışı kullanılmadan hemen önce, basketbolcunun atış dinamiklerine yönelik bir uyarı ve oyuncunun bunları takip etme çabası, atışın özgünlüğünü yitirmesine ve sonucun bir hayal kırıklığı olmasına neden olabilir.

Böylesi bir fenomenin ardındaki bilimsel gerçeklik ise oldukça büyüleyicidir. Örneğin, basketboldaki şut atışı gibi yeni bir motor beceri öğrenilmesi sürecinde, beynin serebral korteks adı verilen kısmı en aktif halindedir. Bu öğrenme sürecinde, beyin vücudu kimi direktiflerle yönetmektedir: "Dizleri bük; ayağını geriye al; topu şu noktaya getir." Bu hareketler tekrarlı bir şekilde yapılmaya alışıldıkça, hareket yönergeleri serebral korteks bölgesinden serebellum (beyincik) kısmına doğru itilir. Bu bölge, motor becerileri yönetmek üzerine donanıma sahip özel bir kısımdır.

Bu aktarma işlemi oldukça önemli olarak kabul edilir. Çünkü serebral korteks bölgesindeki düzenin aksine, bu bölge bilinçli olarak erişilebilir alan olarak kabul edilmez. Diğer bir deyişle, beyin istenen sürecin doğru bir şekilde işlemesi için edinilen tüm bilgilerin dizilimine hakimdir ve bu hakimiyet, hareket esnasındaki duraksamaları ve tereddütleri engeller. Adeta otomatik olarak yapılmaya başlanan alışıldık hareketler, bu nedenden dolayı çok daha hızlı gerçekleştirilir ve doğal bir akıcılıkta ilerler. Bu durum, aynı zamanda, kas hafızası (muscle memory) olarak da isimlendirilir.

Bir Rutin Geliştirmek

Serbest atışlar sırasında, bir rutine sahip olmak hayati bir öneme sahiptir. Düzenli yapılacak tekrarlar, zamanla yararlı şut alışkanlıkları kazanabilmek ve zihni temizleyebilmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, ihtiyaç duyulduğu anda beyinciğin tetiklenmesi de kolaylaşır.
Alışkanlık edinmiş olan oyuncu, serbest atış çizgisine geldiği zaman, alıştığı şekilde topu kavrayacak, alıştığı şekilde sektirecek ve odaklanmak için alıştığı kadar bir zamana ihtiyaç duyacaktır. Artık bir rutin haline gelmiş olan, kişiselleştirilmiş tekniği ile serbest atışını kullanacaktır. Bu alışkanlığın sürekli egzersizler yolu ile korunması gerekebilir. Çünkü tam olarak, örneğin bir bisiklet kullanmak gibi kabul edilmeyen bir beceri türüdür. Serbest atış teknikleri ve pratik özellikleri kullanılmadıkça körelen bir öğrenilmişlik sürecidir.

Serbest atış rutinleri olan bazı tanınmış NBA oyuncuları:

 • Jeff Hornacek – Kariyerinde %88'lik bir serbest atış istatistiği bulunan oyuncu, sağ eli ile yanağını okşayarak ve belirli bir sayıda topu sektirerek atışlarını kullanırdı.
 • Rip Hamilton – Bir yanına doğru eğilmek, nefes almak ve topu iki kez sektirmek gibi hareketleri belirli bir sıraya göre uyguladıktan sonra atışını gerçekleştirirdi.
 • Steve Nash – topsuz birkaç alıştırma hareketi, parmaklarını yalama ve saçlarını geriye doğru atma gibi bir takım hareketlerden sonra serbest atışlarını gerçekleştirmiştir.
Sadece Çalışmak Değil; Mükemmel Çalışmak

Herhangi bir becerinin geliştirilmesi için alıştırma yapılırken iki türlü sonuç alınır: ya oyuncu daha iyiye doğru gidecektir ya da daha kötü bir durumu olacaktır. Bunun nedeni aslında çok basittir: tekrarların alışkanlık yaratması. Her gün yüzlerce serbest atış çalışması yapmak, bir oyuncunun mükemmel serbest atış grafiği yakalayacağının garantisi değildir. Bu becerinin geliştirilmesi için yapılan tekrarlar mecburidir ancak çalışma kalitesi eşitliğin yarısını meydana getirir.

Serbest atış
çalışmaları sırasında, en doğru pozisyonda, yapılabilenin en iyi hali ile sahada yer almak gerekir. Alıştırma süreci, tekniği biraz kişiselleştirmek ve başarıya ulaşması adına alışkanlığa dönüştürmek için en doğru zamanlardır; bu sadece karşılaşmalar esnasında elde edilemeyecek kadar zahmetli ve değerli bir kazanımdır. Ayrıca, hatalı şekilde yapılan tekrarların, oyuncuyu hatalı bir rutine taşıyacağı mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Oyunda Olmak

Serbest atış
idmanları ve karşılaşma sırasında kullanılan serbest atışlar arasındaki en büyük fark, "baskı" olarak tanımlanabilir. Antrenman ortamı oyuncular açısından oldukça konforludur; çünkü, herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur, onlarca göz oyuncuyu dikkatle izlememektedir ya da atıştaki başarı ya da başarısızlık hayati bir öneme sahip değildir. Fakat oyun zamanı geldiğinde, baskı söz konusu olacaktır. Tüm hareketin durduğu ve tüm gözlerin tek bir oyuncu üzerinde kilitlendiği anlarda, bu sıkıntılı duruma hazırlık yapmamış birisi için, serbest atış süreci oldukça sinir bozucu olabilir.

Ancak, yeterince zorlu çalışmalara zaman ayrıldığı takdirde, stres altında dahi mekanizma başarılı bir şekilde işletilebilir hale gelecektir. Aşağıda yer alan birkaç hususa dikkat edilmesi yararlı olabilir:

Çizgiye engeller yerleştirmek:
Farklı durumlar yaratmak, karşılaşmalar sırasında atışların kaçırılmasına neden olan etkiye benzer bir etki oluşturabilir. Durağan olması gereken bir alan üzerinde, yabancı bir takım nesneler ya da hareketler olduğunu bilmek, baskı hissini tetikleyebilir.

Gerçekçi alıştırmalar yapmak
:
Ardı ardına 10 tane serbest atış pratiği yapmak, beceri açısından yardımcı olabilir ancak gerçekçi olmayan bir karşılaşma ortamı yakalanmış olacaktır. Tekniği mükemmelleştirebilmek için çoklu serbest atış denemeleri elbette yapılabilir; ancak, karşılaşma sırasında tek bir atış yapılması gerekecektir. Bu yüzden, en azından oyundaki şartlara yakınsayabilmek açısından, her bir serbest atış arasında yaklaşık 10 saniyelik bir zaman bırakmak yararlı olabilir.

Dikkat Dağıtmak:
Sessiz bir salonda sakin serbest atışlar yapmak iyi bir fikir olabilir. Ancak, gerçek bir mücadele sırasında, kalabalığın ürkütücü sesleri ve diğer tüm hareketli etkenler dolayısıyla bu ideal ortam yakalanamayacaktır. Bu duruma hazırlıklı olabilmek için, serbest atış antrenmanlarında, dikkat dağıtıcı öğelerden faydalanmak akıllıca bir yaklaşım olur. Seyirci bulunan salonlarda ya da gürültülü müzik eşliğinde, saha kenarlarında dolaşan insanların olduğu ya da benzeri etkenlerin yakalanabileceği zamanlarda çalışmak, kişinin dikkat dağıtıcı öğelere karşı konsantrasyonunu geliştirmesine yardımcı olur.

Kalabalığı Coşturmak

Rakibe karşı gerçekleştirilen serbest atışların isabetli olmasının yaşatacağı haz, basketbol sahası üzerinde nadiren yakalanabilecek bir histir. Oyuncunun, bu duyguyu yakalaması ve tadını çıkarabilmesi, kalabalığın da heyecanlanması için gerekli ve yeterli olur. Basketbol, hem oynayanlar hem de izleyenler için büyüsünü göstermeye başlayacaktır.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları