FUTBOL SPOR OKULU

blog yazısı ekle !

FUTBOL SPOR OKULU

Futbol, elleri kullanmadan sadece ayak ve kafa yardımı ile topa yön vermesi ile karşı takım ile rekabet edilmesidir. Amaç karşı takımın kalesine topu atarak sayı kazanmaktır. Ve takımlar on bir kişilik oyunculardan oluşur.Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara


Futbol çocukların mahalle arasında arkadaşları ile oynayarak kendini geliştirme imkanı bulduğu spordur. Küçük yaşta başlayan futbol tutkusunu eğitimli ve sistemli hale dönüştürmek için futbol spor okul açılmıştır. Futbol spor okulu ülkemizde en köklü geçmişe sahip kurumlardır. Teknolojinin gelişmesi ve artan nüfus ile çocukların mahalle aralarında oynadıkları futbol alanlarını ellerinden almakta ve futbol spor okulunu zorunlu kılmıştır. Aynı zamanda futbol alanında branşlaşma ve akademik düzeyde kendini geliştirmek için futbol spor okullarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Futbol spor okulunun yanı sıra futbol yaz kursları da çocuklara, gençlere eğitim vermektedir. Böylece yıl içinde ve yıl sonunda hizmeti ile futbol spor okulu faal bir yapıdadır. Gerek paralı ve parasız olması bıkmandan futbol spor okulunun tercihlerinde etkili olan diğer bir özelliklerindendir.