İNCEK - GÖLBAŞI VOLEYBOL KURSU

blog yazısı ekle !

İNCEK - GÖLBAŞI VOLEYBOL KURSU

ÇOCUĞUNUZ VOLEYBOL İLE DAHA SAĞLIKLI BİR BİREY OLARAK YETİŞSİN – İNCEK - GÖLBAŞI VOLEYBOL KURSU

Çocukların sağlıklı bedensel ve ruhsal gelişimleri için sporun ne denli önemli olduğu bilinen bir gerçek. Voleybol da çocuklar için en yararlı sporlardan biri çünkü hem bir takım sporu hem de vücuda esneklik kazandırıyor. Ayrıca voleybolda takımlar arasında file bulunması diğer birçok sporda karşılaşılan sert hareketlerin olma riskini de ortadan kaldırıyor. Yani voleybol her açıdan çocuklar için faydalı bir spor dalı olarak öne çıkıyor.Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara


Voleybola başlamak için ideal yaş kaç?

Voleybola başlamak için ideal yaş 9.Dokuz yaşından büyük tüm çocuklar voleybol öğrenmeye başlayabilir.9 yaşında voleybola başlayan çocuklar 13-14 yaşında artık voleybol maçlarına çıkabilecek seviyeye gelir.

Voleybol çocukların sağlıklı ve sosyal olmasını sağlar

Voleybol çocukların bedensel gelişimine katkı sağlamasının yanı sıra sosyalleşmeleri ve kendilerine olan güvenlerinin yükselmesi açısından da faydalıdır. Kısacası çocuğunuzu İncek-Gölbaşı voleybol kurslarına yazdırarak hem bedensel hem ruhsal hem de sosyal açıdan gelişimini destekleyebilirsiniz.