İŞTE SİZİN İÇİN BU MEVSİME ÖZEL HEYACANLI SPOR TÜRLERİ!

blog yazısı ekle !

İŞTE SİZİN İÇİN BU MEVSİME ÖZEL HEYACANLI SPOR TÜRLERİ!

Hayatınızın büyük bir bölümünde her zamanki egzersiz programları ile sıkılmaya başlamış olabilirsiniz. Sizi bu rutin programdan çıkarmak ve kış döneminde farklı sporlarla tanıştırmak için bu yazı dizisiniz hazırladık. İşte size Ankara' da yapabileceğiniz önerebileceğimiz kış ayı sporları:Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara


1- Okçuluk Sporu

Özellikle birbirinden iyi son filmler ve diziler hayatımıza okçuluk kültürünü de soktu. Game of Thrones, Hunger Games ve Brave gibi film ve dizileri izlemek ve bu özel spordan etkilenmemek mümkün değil. Okçuluğun popülaritesi her geçen gün bu filmlerin ve dizilerinde etkisiyle artmaya devam ediyor. Vücudunuzun arka bel ve omuz kısmınızı, kollarınızı çalıştıran bu sistem üst kısım üzerinde iyi bir form yakalamanız için birebir bir egzersiz türü. Ankara spor branşları konusunda size en büyük yardımı sağlayacaktır. Okçulukta bunlardan biridir.

2- Yüzme Sporu

Yüzme herkes tarafından da bilindiği gibi tüm vücudun çalışması için birebir bir spordur. Tüm vücudun çalışması demek çok daha yüksek oranda kalori yakmak ve vücudun her bölgesinin form tutması anlamına gelmektedir. Geçen yaz ayında yakaladığınız formu yüzme sporu ile geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Düzgün ve sıkı bir yüzme antrenmanı sonucunda 550 kalori kadar kaybetmeniz mümkün. Ankara spor konusunda yüzmede de oldukça başarılı hizmetleri sunmakta.

3- Tırmanma Sporu

Tırmanma sadece dış mekânlarda dağ tırmanma şeklinde değil iç mekânlarda tırmanma mekanizmaları ile de yapılan bir spordur. Tırmanma da yüzme gibi tüm vücut aksamlarının çalışmasını sağlar. Bundan dolayı kolay form tutmak içi birebirdir. Kış aylarında farklı bir sporla tanışmak isteyenler için oldukça başarılı bir egzersizdir. Ankara spor merkezlerinde de sunulan hizmetlerdendir.

4- Kürek Sporu

Sadece yarım saat içerisinde olağanüstü bir egzersiz yapmak istiyorsanız kürek sizin için en uygunu. Kürek sporu artık sadece bahar aylarında dış mekânlarda değil aynı zamanda iç mekânlarda mekanizmalarla yapımı sağlanmaktadır. Kürek sporu Ankara spor merkezleri tarafından da sağlanmaktadır. Ankara'nın her semtinde bu sporlarla ilgilenen merkezleri bulmanız kolay olacaktır. Kış aylarında farklı egzersizlerle tanışmanız spor aşkınızı kamçılayacaktır.