JİMNASTİK-20 TEMEL HAREKET

blog yazısı ekle !

JİMNASTİK-20 TEMEL HAREKET

Jimnastik 20 temel hareket, öğrencilerin oyun sırasında farklı pozisyon ve düzenlerde kendilerine uygun olan pozisyonu almaları ve yerleşmeleri için beden eğitimi dersinde de büyük bir öneme sahiptir. Aynı zamanda Ankara gibi büyük şehirlerde temel duruş vejimnastik hareketleri ile ilgili ders veren pek çok profesyonel salonlar vardır. Bu temel hareket ve duruşların öğretilmesi fazlası denge gelişimi ve koordinasyon açısından da önemlidir.Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

My Gym

Çankaya

My Gym
Aile olarak gelenlere %20
2 veya üstü gelen kişilere %10 (sadece peşin ödemelerde)
Emniyet personeli ise %30 indirimimiz mevcutdevamını oku...
Adres: Gaziposmanpaşa Mah. Nene Hatun Cad. No: 56 Çankaya - Ankara

bySANAT

GOP

devamını oku... Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

DANS - MÜZİK- RESİM - BALE- CİMNASTİK- DÜĞÜN DANSI- YARATICI DRAMAdevamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni batı mah. 2349. sk. genel-iş 11 sitesi ısı merkezi üstü Batıkent-Ankara

Elvankent Fetih Spor Akademisi

Elvankent

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mah. 1697. Sok. Eray Çarşısı No:9 Zemin Kat Elvankent-Ankara

Athletic Life Sports Club

Mamak

devamını oku... Adres: Natoyolu Caddesi No:238/65 Ege Mahallesi Mamak-Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​

Erdem Yalçın Spor Kulübü & Es Life Body Fitness

Mamak

devamını oku... Adres: Yeşilbayır Mah. 1774/1 Sokak No:2/A Yeşilbayır Mamak - Ankara

Olympic Sport Club

Mamak

%20 Ekstra İndirim - AnkaraSporMerkezleri.com aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.
devamını oku...
Adres: Tıp Fakültesi cad. Nokta İş Merkezi (Makromarket yanı) No: 135/59-60-70 4 kat Abidinpaşa-Ankara

Eryaman Fetih Spor Akademisi

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. Amasya Beyannamesi Cad. Okyanus Plaza Eryaman-Ankara

Cimnastik Akademi

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. Yenikent Sitesi 2164 Cad. B1 Blok No:1 Batıkent - Ankara

Şen Kay Spor Akademisi Kulübü

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad. 936. sok. No:11/1 Gölbaşı-Ankara


Temel Duruşlar:

Bacaklar Kapalı Ayakta Duruş: Kollar yanda gövdeye paralel, gövde ve baş ise dik olacak şekilde yapılan duruştur.

Bacaklar Açık Ayakta Duruş: baş – gövde dik olacak, ayaklar omuz genişliği kadar açılacak aynı zamanda vücut ağırlığı iki bacakta da eşit olacaktır.

Çömelerek Duruş: Bu duruşta vücut ağırlığı ayak uçlarında, kalça ve topuklar bitişik, kollar da gövdeye paralel olmalıdır aynı zaman da gövde ve başta dik olmalıdır.

Dört Ayak Duruş: Dizler kolların arkasında kalacak şekilde çömelme durumuna geçilir , eller omuz hizasında olacak şekilde yere dayanır.

Dizüstü Duruş: Bacaklar bükülü halde iken alt bacak kısmı özellikle ayak bilekleri gergin olacak şekilde yere basılmalıdır.Gövdeyle birlikte bacaklar dik, kollar ise yana doğru paralel olmalıdır.

Tek Dizüstü Duruş: Dizüstü duruş konumundayken bacağın biri öne getirilir ve dizden dil bir şekilde bükülerek yere basış şekli alınır.

Dizüstü Oturuş: Bu duruşta da öncelikle normal dizüstü duruş konumuna geçilir aynı anda arkaya topukların üzerine oturulur.

Bank Duruşu: Kollar birbirine paralel yere ise dik olacak şekilde durur ve dizüstü duruştan kollar önde yere doğru dayanır.

Ters Bank: Bu duruşsa bank duruşun tam tersidir. Göğüs yukarı sırtsa yere dönüktür.

Cephe Duruşu: Ayakuçları yere dayalı olacak şekilde bacaklar arkaya doğru gergince uzatılır.

Ters Cephe Duruşu: Bu duruşta topuklar yerde, eller, kollar ve ayak bilekleri gergin olacak şekilde yere dayalıdır ayrıca baş serbesttir.

Uzun Oturuş: Kalça yerde, gövde ise dik olacak şekilde bacaklar öne uzatılır. Kollarsa yanda yere paralel olarak durmalıdır.

Açık Bacak Uzun Oturuş: Uzun oturuş konumundayken bacakların yan tarafa 'V'biçiminde açılması ile uygulanır.

Engel Oturuşu: Uzun oturuş pozisyonundayken ayağın birinin diz kısmından bükülerek arka tarafa alınmasıdır.

Bacaklar Bükülü Oturuş: İki bacağın da uzun oturuş pozisyonu halindeyken bükülerek tabanların yere dayanmasıdır.

Sporcu Oturuşu: Bacaklar bükülü vaziyette ellerin diz kapağı üzerinde kenetlenerek gövdeye çekilmesi şeklindeki oturuştur.

Bağdaş Oturuş: Bacakların diz kısmından bükülerek önde çaprazlanmasıdır. Bunda kollar yanda serbest ve gövde diktir.

Kartal duruşu: Kollar omuz hizasında açık, yere paralel ve gergin olmalıdır. Bacaklar açık ayakta duruşta, gövdeyse öne bükülerek yere paralel konuma getirilir.

Planör Duruşu: Bu duruşta vücut ayak ağırlığı tek bacak üzerinde olmalıdır. Diğer bacaksa gergin olacak şekilde yukarı kaldırılmalıdır.

Mum Duruşu: Sırtüstü yatış pozisyonundayken, ellerle gövde yanlardan kavranır. Bacaklar, dirseklere dayandırılarak yukarı kaldırılır.

Çakı Duruşu: Bacaklar bükülü oturuştayken bacaklar yukarıya kaldırılır ve kollardan destek alınır.