KIŞ MEVSİMİNDE SPOR YAPMAK

blog yazısı ekle !

KIŞ MEVSİMİNDE SPOR YAPMAK

Kış mevsimi geldiğinde soğuk geçen günler sporu bırakmak için bir bahaneymiş gibi gelebilir. Ancak yaz ve bahara sağlıklı girmek için kış mevsimini boş geçirmeyin. Nasıl aktif kalacağınızı bilmiyorsanız güç ve esneme egzersizleri, koşu planları yeni başlayacak olanlar için oldukça uygundur. Eğer dışarı da spor yapmayı sevmiyorsanız Ankara spor merkezlerinin kapalı spor salonlarını kullanarak kış boyunca egzersiz yapabilirsiniz.

Daha az enerji kaybederek spor yapmak istiyorsanız denge, esneme, oturma egzersizleri sizin için ideal olanıdır. Bu egzersizler basit, takip etmesi kolay ve kapalı alanlarda da yapılabilir.Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara


Daha Fazla Enerji

Düzenli egzersiz yapmak size kendinizi daha enerjik hissettirir. Karanlık sabahlarda sıcak yatağınızdan kalkmak zor geliyorsa basit ısınma egzersizleri bunu daha kolay hale getirir. Ayrıca vücudunuzun bağışıklık sistemi de bundan yararlanacaktır. Sınırlı sayıda araştırmalar gösteriyor ki makul ölçüde yapılan egzersizler soğuk algınlığı, öksürüğün tedavisi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı oluyor. Bir diğer avantajı ise kış aylarında daha fazla tüketmeye başladığımız yiyeceklerin aldırdığı kiloları kontrol edebilmektir. Egzersiz ile bunu kontrol edebilir ve bedenimize daha iyi bakabiliriz.

Isınma

Eğer yeni bir egzersiz programına başlıyorsanız ilk başlarda aşırıya kaçmayın. Egzersiz miktarını yavaşça yükseltin. Tek seferde 30 dakika yapamıyorsanız 10 dakikalık setlere bölmek en iyi olanıdır. Mutlaka egzersize başlamadan önce 10 dakika ısınma egzersizleri yapmak gerekir. Bunun için tempolu yürüyüş yapabilir ya da jog atabilirsiniz. Eğer spor yapmak için dışarı çıkıyorsanız ısındığınızdan emin olun. Giydiğiniz kıyafetlere dikkat edin.

Dikkatli Olun

Eğer hava karardıktan sonra spor yapıyorsanız aydınlatılmış alanlarda durmaya özen gösterin. Ya da üzerinizde ki kıyafetin yansıtıcı özelliği bulunsun. En güzel olanı ise bir arkadaş ile beraber spor yapmaya gitmektir. Açık havada spor yaparken kulaklık takarak müzik dinlemekten kaçının. Bu sizi etrafa karşı savunmasız hale getirebilir. Eğer yağmur veya kar yaptığınız sporu tehlikeli hale getiriyorsa o gün iptal edip başka bir gün yapın. Ertesi gün hava daha iyi olabilir ancak yaralanırsanız iyileşmeniz haftalar sürebilir.

Soğuk Algınlığı

Soğuk algınlığına yakalanmak sporu durdurmak için bir bahane değildir. Vücudunuzdaki belirtiler şiddetli değil ve kendinizi egzersiz yapabilecek kadar iyi hissediyorsanız kendinize engel olmayın. Eğer ateşiniz varsa nadir durumlarda egzersiz yaparken sağlıksız durumlara yol açabilir. Eğer astım gibi bir hastalığınız varsa soğuk günlerde tetiklenebilir. Bunun için fazladan dikkatli olmanız gerekir.

Keyif Alacağınız Bir Spor Seçin

Zevk alacağınız bir spor dalı seçmek onu sürdürmek açısından önemlidir. Sevdiğiniz bir alana yönelin. Dışarı da veya salonlarda yapabileceğiniz çeşitli sporlar vardır. Okçuluk, bisiklete binme, badminton, judo, pilates, fitness, yoga gibi değişik dallardan birini seçebilirsiniz.

Uygun kıyafet ve yöntemi seçtikten sonra hiçbir mevsimde spor yapmayı durdurmanız gerekmez. Önemli olan güvenli bir şekilde kendinizi tehlikeye sokmadan spor yapmaktır.