TENİS İLE KİLO VERMENİN 3 YOLU

blog yazısı ekle !

TENİS İLE KİLO VERMENİN 3 YOLU

Tenis sporu eğlenceli bir spor dalı olmasının yanı sıra oldukça ciddi enerji harcanmasına ve kalori yakılmasına neden olan bir spor türüdür. Masa tenisi ve tenis kort tenisi olarak iki ayrı dalda oynanabilen tenis sporunda yakılan kalori miktarlarına ve tenis ile kilo vermenin 3 yolu hakkındaki bilgilere yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Elbette masa tenisine oranla normal sahada oynana tenisle % 40 oranında daha fazla kalori yakılmaktadır. Saha tenisine yeteneği olmayanlar ya da vakit bulamayanlar için masa tenisi de oldukça güzel bir alternatiftir. Ayrıca masa tenisi ile yakılan kalori miktarı da küçümsenmeyecek kadar fazladır. Saha tenisi ve masa tenisi sporlarının kalori cetvelleri ile devam edelim.Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Fenerbahçe Spor Okulları Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: 1. Meşrutiyet Caddesi Nacit Avcı Sokak No:1 Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonu Etimesgut - Ankara

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü - Keçiören

Keçiören

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulu ve Yaz Spor Okulu ekibi, alanında uzman eğitmenler ve Federasyon onaylı antrenörlerden oluşmaktadır.


5 yıldır spor, yüzme okulları ve yaz okulları düzenleyen ekibimiz; düzenlediği tüm organizasyonlarda 1. öncelik olarak çocuklarımızın güvenliği, sonrasında eğlenceli ve kaliteli zaman geçirerek öğrenmeleridir.
Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Çocuk Yüzme Kursu

Grup Yüzme Dersi ( maksimum beş veya altı kişi ile yapılır.)
Bire bir özel yüzme dersleri ( Kişiye özel programlar,)
Yüzme bilenler spor veya sağlık amaçlı katılabilirler.
Müsabık Sporcu Olma İmkanı ( yetenekleri doğrultusunda seçmeleri kulübümüz yapmaktadır. )

Bireylerin isteklerinde doğrultusunda eğitimler özel veya grup dersler şeklinde yapılabilmektedir.

Çocuk yüzme kursu maksimum beş veya altı kişi ile yapılmaktadır. Çocuk yüzme eğitimi yaş grupları ve yüzme seviyeleri planlanarak eğitimler organize edilmektedir.

Çocuk Yüzme Eğitimleri Nasıl İşleniyor?
Çocuk yüzme eğitimi hafta da iki gün, aylık ders süresi sekiz seans olarak yapılmaktadır. Her ders bir saat sürmektedir. Kulübümüzün çocuk yüzme derslerine katılabilirsiniz.

Grup çocuk yüzme eğitimi yaş kategorilerine göre ayrılarak grup yüzme dersleri işlenmektedir. Çocuk yüzme eğitimi üç istasyondan oluşmaktadır.

Yüzme Eğitimi Başlangıç Seviyesi 1. İstasyon
Yeni başlayanlar çocuklardan oluşmaktadır.

Yüzme nefes egzersizleri,
Havuz kenarında yüzmede ayak nasıl çırpılır?
Yüzme tahtaları ile havuzu içinde ayak çırpma gibi,


Yüzme Eğitimi Orta Seviye 2. İstasyon
Bu istasyonda genel olarak bir önceki istasyonda öğrendiklerimiz pekiştirilmektedir.

Yüzme tahtları ile uzun mesafeli ayak çırpma teknikleri geliştirilir, ( altı ayak bir nefes egzersizleri)
Yüzme tahtları ile sağ kol, sol kol çalışmaları yapılır.
Serbest yüzmede rotasyon çalışmaları
Sırtüstü yüzme tekniği ayak vuruşu tekniği geliştirilir.
Su atlama çalışmaları

Yüzme Eğitimi 3. İstasyon
Bu istasyonda sürekli serbest yüzme ve sırtüstü yüzme tekniğini geliştirme adına çalışmalar yapılmaktadır.
Su atlama tekniği geliştirilir.


Özel Yüzme DersiYüzme dersleri 8 ders paket program şeklinde yapılmaktadır. Hafta da iki ders, her ders bir saat sürmektedir. Özel derslerde her yeni başlayacak üyenin yüzme seviyesine göre yüzme öğrenme programları uygulanmaktadır.


Bire bir özel yüzme kursu hakkında ön görüşme, tesis inceleme detaylı bilgiler için bizi arayarak Randevu alabilirsiniz. Çalışmaları Randevulu sistem ile takip etmekteyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir bir dersler her bireyin yüzme geçmişine göre organize edilmektedir. Her özel ders için gelenlerin yüzme geçmişi varsa ve/veya yoksa durum gözden geçirilerek ilk eğitim programı belirlenir.

Bire bir özel yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadığı korkular, deneyimleri fiziksel kapasitesi, suya karşı adaptasyonu, bireysel yetenekleri ve öğrenim süresi kişiden kişiye değişmektedir.

Tabi bire bir özel yüzme dersi almanız yüzme öğrenme sürenizi kısalacaktır. Özel yüzme dersleri antrenör eşliğinde bire bir olarak 8 saat paket program halinde yapılmaktadır. Tek saatlik özel ders programımız yoktur.

Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?
Yüzmede doğru nefes alma ve nefes verme ve su üzerinde kalabilme çalışmalarına yer verilmektedir. Aynı zamanda serbest ve sırtüstü yüzme tekniğinin detayları anlatılarak, antrenör eşliğinde yapmanız sağlamaktadır.

Performans Sporcularına Özel Yüzme
Ayrıca daha önce yüzmüş veya mola vermiş tüm yaş grupları için performans yüzme eğitimleri veriyoruz . Halihazırda herhangi bir yarışa hazırlanan ve rakiplerine karşı kendini yüksek performansa hazırlamak isteyenler, özel eğitimler alarak kendilerini hem uzaktan hem de derece olarak geliştirmek için kulübümüze başvurabilirler.

Performans yüzücüleri için yaşa ve yüzme seviyelerine göre bir antrenman planı uygulanır.devamını oku...
Adres: Yozgat Bulvarı 695. Sokak No:2 Ovacık Sınav Koleji Keçiören-Ankara

ParSport Club

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı-Ankara

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü - Oran

Çankaya

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi No:89 Sinpaş Altın Oran Çankaya-Ankara


Masa tenisinin yarım saat oynanması halinde, 160 kalori yakılırken, bir saat oynanan masa tenisinde ise 320 kalori yakılmış olur. Saha tenisinde ise bir saatte 490 kalori harcanmaktadır. Yarım saat saha tenisi oynandığında 245 kalori harcanmış olmaktadır. Bu bilgilerin ardından tenis ile kilo vermenin 3 yolundan bahsedelim.

  • 1.Öncelikle tenis sporu esnasında bacaklardan kollara kadar olan tüm kasların çalıştığını unutmayalım. Bu durumda sağlıklı bir yaşamın yanında düzgün ve estetik bir fiziği de beraberinde getirmektedir. Tenis sporu yaparak, aşırı kilolarınızdan kurtulup, yağlarınızı kaslara dönüştürebilirsiniz. Tenis oynayarak fazla kilolarınızdan kurtulurken kalp ve damar sağlığınızı da korumuş olursunuz.
  • 2.Tenis sporu kuralları gereği hiçbir şekilde statik durmaya olanak sağlamaz. Bu durumda vücudun ciddi oranda enerji harcamasına ve bilhassa ayakların ve ellerin egzersiz yapmalarına neden olarak kalori yakılmasını artırarak, kilo vermeyi kolaylaştırır.
  • 3.Tenis sporu daha çok kol gücüne dayanan bir spordur. Bu sebeple kol kasları güçlenerek, yağ oluşumuna engel olur. Ayrıca kort içerisinde koordine şekilde gerçekleştirilen hamleler ve kısa koşular ise daha esnek, daha diri ve daha ritmli bir vücuda sahip olmaya yardımcı olur.
Tenisin kilo verdiren en önemli özelliği ayakta durmamızdır. Bu şekilde kalori harcamaya başlarız. Sonrasında sert bir biçimde topa vurma, topun gelişine göre yapılan ani dönüşler ve koşmak; bunların hepsini yapmak için kalori harcamak durumunda kalınır. Gün içerisinde iki saat oynanan tenis ile 1000 kalori yakılmaktadır. Ülkemizde de Ankara başta olmak üzere tüm şehirlerde mutlaka tenis kortu bulabilir ve bu faydalı sporu yaparak sağlıklı bir yaşama kavuşurken aynı zamanda da fazla kilolarınızdan da kurtulabilirsiniz.