VOLEYBOL KURSU FİYATLARI

blog yazısı ekle !

VOLEYBOL KURSU FİYATLARI

Ankara Voleybol Kursu Fiyatları

Voleybol özellikle çocukların ve gençlerin spor alışkanlığı edinmesini kolaylaştırma hedefi ile kurs olarak verilmeye başlamıştır. Voleybolun getirmiş olduğu kondisyon ile insanlar daha fit bir vücuda da sahip olmaktadır. Ayrıca voleybol kursunda başarılı olan bireyler, Türkiye'nin de gereksinimi olan sporcuların yetiştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Bu yazımızda aşağıdaki konulara değineceğiz;

 1. Voleybol Kursu Fiyatları
 2. Voleybol Çocuk Gelişimine Etkili Mi?
 3. Voleybolun Çocuk Yaştaki Bireylere Katkıları
 4. Voleybola Kaç Yaşında Başlanır?
 5. Profesyonel Voleybol Sporcusu Nasıl Olunur?
 6. Voleybol Sporcusunda Gerekli Özellikler Nelerdir?
 7. Ankara Voleybol Kursu Fiyat Çizelgesi
 8. Voleybol Nasıl Oynanır?
 9. Ankara'daki Voleybol Kursları Listesi, Telefon, Adres ve Fotoğrafları

Voleybol kursları, alanında uzman altyapı antrenörleri aracılığı ile de verilmektedir. Gelecek planlamasını spor üzerine yapacak çocuklar ve gençler için voleybol kursu seçimi mantıklı olacaktır.

Ankara'da ayda 8 saat voleybol dersi toplam 500-600 TL gibi bir meblağa alınabilmektedir.
Ayrıca Ankara voleybol kursu fiyatları hesaplanırken, %10 kardeş indirimi fırsatı bulunabilmektedir.

AŞAĞIDA LİSTELEDİĞİMİZ ANKARA VOLEYBOL KURSLARINI ARAYARAK FİYAT BİLGİSİ ALABİLİRSİNİZ
KURSLARA "AnkaraSporOkullari.net sitesine özel indirimi" SORMAYI UNUTMAYINIZ.

Voleybol Çocuk Gelişimine Etkili Mi?

 

Çocuklarınızın ileriki zamanlarda sağlıklı bir vücuda sahip olmasını istiyorsanız, muhakkak onları bir spor dalına gitme konusunda teşvik etmeniz gerekir. Özellikle kız çocuklarının daha meraklı olduğu en sağlıklı spor dallarından birisi voleyboldur.

Ankara voleybol kursları aracılığıyla çocuklarınız hem daha sağlıklı hem de daha ahlaklı olarak yetişecektir. Ayrıca voleybol oynayan çocuk sporcuların küçük yaşlardan itibaren daha disiplinli ve programlı olarak gelişim gösterdiği belirlenmiştir. Ek olarak çocuk sporcular ilerleyen süreçler de hem fiziki hem de sosyal anlamda diğer bireylere göre daha öz güvenli olurlar.

 

Voleybolun Çocuk Yaştaki Bireylere Katkıları

 

Voleybolun çocuk yaştaki bireylere fizyolojik, psikolojik ve sosyal anlamda faydaları bulunmaktadır. Bu faydalardan bahsedecek olursak;

 • Voleybol doğru bir şekilde nefes alıp verilmesine yardımcı olur.
 • Teknik hareketler neticesinde vücudun sürekli olarak esnek kalmasında yardımcı rol oynar.
 • Hareketlerin uyumu ve koordinasyonunu arttırarak vücudun güçlenmesini sağlar.
 • Voleybol oynayan çocuk bireylerin sürekli spor gereği vücutları esnek olduğundan, vücut yapıları esnek form şeklinde gelişmeye uygun olur.
 • Voleybol ile omurga sağlamlığı artar.

Voleybol takımının başarılı olabilmesi için her oyuncunun takım arkadaşı ile iyi anlaşması gerekir. Sürekli kendi içerisinde pas yapan sporcular farkında olmadan iş hayatına da kendilerini hazırlamış olurlar.

Diğer spor dallarına nazaran voleybol, rakip oyuncular ile temas kurmadığı için şiddete en az meyilli takım sporudur. Oyuncular rakip oyuncularla herhangi bir temas içerisine girmediği için aralarında şiddete yönelik düşünce oluşmaz.

Voleybol takım içerisinde oynandığı için çocuk bireyler gelişim süreçlerinde çevresi ile iyi geçinme konusunda daha başarılı olurlar. Ayrıca her oyuncu takım sorumluluğu aldığından sorumluluk almayı öğrenirler.

Voleybol oynayan çocuk rakip takımı yenebilmek için psikolojik stratejiler de kurmaya başlar. Bu sebep ile küçük yaşlarda strateji planlamayı öğrenirler.

Maç içerisinde veya antremanlarda takımı sırtlamaya çalışan çocuk bireyler, zaman içerisin de liderlik özelliklerini de geliştirirler. Eğer bu fark ediş çocuk yaşlarda olursa yaşam boyunca çocuklar daha rahat ederler.

Voleybol ile meşgul olan çocukların bütün vücut bölgelerindeki kas oranı aynı anda gelişir. Bu sebep ile voleybol oynayan çocukların vücut yapıları dengeli olur.

Voleybol sporu oyun kuralları gerekçesiyle hem yerde hem de havada hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Bu sebeple vücut kütlesi bireylerde dengeli olarak gelişir.

Voleybol oynayan çocuk sporculara küçük yaşlardan başlayarak sağlıklı beslenme programı verilir çünkü voleybolcuların ideal esneklikte olması gereklidir. Bu sebep ile sağlıklı beslenme konusunda daha bilinçli olurlar. Nitekim Ankara voleybol kursu da sizlere bu imkânı sağlayabilmektedir.

Voleybol maçı esnasında iyi oyun sergileyemeyen oyuncular yedek oyuncularla yer değiştirir. Bu sayede çocuk sporcular küçük yaşlardan itibaren daha fazla çalışması gerektiği durumları idrak ederler.

Voleybol takım oyunu olduğundan çocuklar küçük yaşta grup çalışmasına yatkın olurlar. Ayrıca sürekli olarak antrenman saatlerini takip ettikleri için planlama ve zamanlama yetenekleri gelişir.

Takım oyunu oynayarak büyüme sürecini geçiren çocuklar, sosyal açıdan da rahat davranmayı öğrenirler.

Voleybol veya başka bir spor dalı ile meşgul olan çocuklar öz güven konusunda daha başarılı olurlar. Bunun sebeplerinden biri de çıktıkları maçlarda seyircilerin önünde rahatlıkla oyun oynayabilmelerinden gelmektedir.

 

Voleybola Kaç Yaşında Başlanır?

 

Profesyonel sporcu olmak isteyen çocuk yaştaki bireylerin voleybola başlama yaşı ideal olarak 7 civarı belirlenmiştir. Ankara voleybol kursu kayıt yaş ortalamasını da 7 yaş ve üzeri olarak düşünebilirsiniz.

Yaş ortalamasının 7'den başlaması ise, çocukların daha kontrollü ve güvenli hareket etme gelişiminin bu yaşta başlamasından kaynaklıdır. Bu sebeple 7 ila 10 yaş çocuklarda voleybola başlama yaşı olarak düşünülür.

Ankara voleybol kursu yaş aralıkları ise verilen kurslara göre değişiklik göstermektedir. Nitekim birçok tesis 7-16 yaş aralığı olarak imkân sunmaktadır. Ayrıca voleybol kursunun üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Nitekim 7'den 70'e herkes oynayabilir.

 

Profesyonel Voleybol Sporcusu Nasıl Olunur?

 

Profesyonel voleybol sporcusu olunabilmesi için ilk adım lisanslı bir sporcu olunmasıdır. Akabinde voleybol kulüpleri ile görüşerek sözleşmeli olunması ve ilgili kulüp adına maça çıkarak mücadele verilmesi gerekir. Başlanan voleybol kulübü amatör de olsa sporcunun azmi ve çabası büyük takımlarca görülerek büyük liglerden teklif gelebilir. Voleybolda sporcunun başarısı büyük ölçüde kendi elindedir. Nitekim başlangıçta Ankara voleybol kursu fiyatları size çok geldiyse veya uygun olsa da ilerleyen süreçte profesyonel voleybolcu olarak kat ve kat fazlasını kazanabilirsiniz.
 

Voleybol Sporcusunda Gerekli Özellikler Nelerdir?

 

Her sporun farklı özellikler gerektirdiği gibi profesyonel olmayı düşünen voleybol sporcusunda da belli başlı özellikler vardır. Bunlardan bazıları şu şekilde belirtilebilir;

Profesyonel bir voleybolcu esnek bir vücuda sahip olmalı. Ayrıca uzun boylu ve kaslı olur ise daha başarılı olabilir.

Sporcunun voleybol oynamaya yönelik sağlık engelinin olmaması gerekir.

Düzenli antrenman yapılmalı ve dikkatli çalışılmalıdır. Nitekim kaçırılan 1 antrenman size 1 hafta kaybettirebilir.

Voleybol sporcusu, düzenli olarak spor yapmaya hevesli bireyler olmalıdır.

Sağlığına önem verip dikkat eden, disiplinli bireyler olmalıdır.

Voleybol sporcusu farklı şehirlerde maça çıkabileceği için seyahat engeline takılmamalıdır.

Ankara voleybol kursu da dahil olmak üzere birçok kursta ve kulüpte sporculara gerekli durumlarda diyet programları verilmektedir. Bu programlara sadık kalınmalıdır.

Voleybol sporu takım sporudur. Voleybol sporcuları, takımını başarıya götürebilmek için takım arkadaşları ile uyum içerisinde olmalıdır.

 

Ankara Voleybol Kursu Fiyat Çizelgesi

 

Türkiye'nin birçok ilinde dikkat çektiği gibi Ankara voleybol kursu da Ankara'daki insanların dikkatini çekmektedir. Ankara voleybol kursu genel itibari ile fiyat konusunda ayda 8 saat ders toplam 500-600 TL civarında olarak verilmektedir. Eğer iki çocuk başlayacaksa kardeş indirimi genellikle %10 indirim uygulanabilir fiyat durumdadır.

Ankara voleybol kursu belirli ilçelerde belirli fiyat çizelgesinde hizmet vermektedir. Eğer ilerleyen süreçte çocuklarınızın başarılı bir voleybol sporcusu olmasını istiyorsanız veyahut fit bir görünüme sahip ahlaklı bir yapıda olmasını umuyorsanız Ankara voleybol kursu düşünceniz yerinde karar olacaktır.

Ankara voleybol kursu fiyatları gideceğiniz kursa göre fiyat konusunda değişiklik gösterebilmektedir. Nitekim görüştüğünüz bir kursta ayda 8 saat ders toplam 500-600 TL olarak verilse de bir başka kursta değişiklik gösterebilir. Ayrıca kardeş indirimi genellikle %10 indirim uygulanabilir olsa da bazı kurslarda değişiklik gösterebilir. Net fiyat bilgisi almak için yine tesis yönetimi ile görüşerek fiyat çizelgesini isteyebilirsiniz.

 

Voleybol Nasıl Oynanır?

 

Voleybol altı kişi ile kurulan iki rakip takım arasında oynanır. Voleybol sahası file aracılığıyla ortadan ikiye bölünmüştür. İki rakip takım karşılıklı yerlerini aldıktan sonra amaç filenin üzerinden topun diğer yarı sahaya düşmesini sağlamaktır. Tüm oyuncular maç başlangıcında belirledikleri yerlerde durmaktadırlar. Üç kişi savunmadayken diğer üç kişi fileye yakın pozisyon alır.

Voleybol maçında rakipler 25 sayıya ulaşmaya çalışır. İlk 25 sayıya ulaşan birinci seti kazanmış sayılır. Toplamda 3 seti almayı başaran takım kazanmış olur. Eğer durum 2-2 olarak eşit kalırsa, netice seti oynanır. Netice seti ise, 15 sayıdan ibarettir.

Voleybol kursunun amacı spor alışkanlığını kazandırarak, zaman içerisinde kondisyon sağlayıp fit vücut yapısı ile Türkiye'nin ihtiyacı olan yeni sporcuların yetiştirilmesinde etkilidir. Voleybol kursunda eğitimler toplu veya topsuz antrenman çalışmaları ile sportif yetenekler geliştirilmektedir. Aynı zamanda eğitimler altyapı antrenörleri tarafından yapılmaktadır.

 

AŞAĞIDA LİSTELEDİĞİMİZ ANKARA VOLEYBOL KURSLARINI ARAYARAK FİYAT BİLGİSİ ALABİLİRSİNİZ
KURSLARA "AnkaraSporOkullari.net sitesine özel indirimi" SORMAYI UNUTMAYINIZ.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Bilkent

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Bilkent

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Çaba Akademi

Yenimahalle

Çaba Akademi'de Basketbol, Voleybol ve Cimnastik Spor Okulu ve Takım antrenmanlarımız devam ediyor.

Çaba Akademiye ait Türkiye'nin ve Ankara'nın en büyük ve modern Spor Eğitim Merkezlerinden biri olan tesisimizde uzman eğitmen kadromuz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Tesisimizde,
- 2 adet olimpik ölçülerde basketbol/volaybol sahası
- 1 adet tam donanımlı Bireysel Basketbol Antrenman Salonu
- 3 sahada toplam 12 basketbol potası
- Tam donanımlı ve ferah bir Cimnastik Salonu
- Atletik performans ve kondisyon merkezi
- 7 adet bağımsız soyunma odası
- Maç analizi ve video izleme odası
- Antrenmanları takip edebileceğiniz keyifli Cafe

ile 2600 m2 kapalı alanda çocuklarımıza nezih ve sıcak bir ortamda spora başlatmak ve spor yaptırmak için bütün imkanları sağladık.

Çaba Akademi tesisimizi ziyaret ederek ücretsiz deneme antrenmanlarımıza katılabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Dikmen

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu

Keçiören

Final akademi spor kulübü olarak her yaştan ve seviyeden kişilere spor kültürü aşılamak birinci hedefimizdir. Sporun kişisel gelişime özellikle fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişime faydası aşikardır.

Çocuk ve yetişkin gruplarımıza özel eğitim ve grup eğitimleri uzman antrenörler eşliğinde yüzme , Voleybol ,Kort Tenisi ve Basketbol branşlarında amatör ruhla profesyonel eğitim vermek gayemizdir.

Yüzme branşımız içerisinde bel fıtığı , boyun fıtığı , skolyoz, eklem rahatsızlığı ve kilo problemi olan kişiler için havuz antrenmanlarımız vardır. Yerimiz Keçiören Final koleji kampüsü içerisindedir. Tesis yeni , son derece modern ve temizdir.devamını oku...
Adres: Osmangazi Mah. Aşıkpaşa Cad. Final Okulları Keçiören Kampüsü Keçiören - Ankara

Basamak Spor Kulübü

Keçiören

Basamak Voleybol Spor Kulübü 2021 yılında Ankara' da, voleybol alanında; sporcu, antrenör ve yönetici yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Erken çocukluk yıllarından itibaren sporcu adaylarına spor kültürü kazandırmak kulübümüzün öncelikli hedefidir. Sporun bireylere kattığı disiplin ile spor ahlakını birleştirerek adayların yaşamlarını bu çerçevede sürdürmelerini amaçlayan kulübümüz, milli takımlara sporcu yetiştirmek ve bünyesindeki sporcuları her yönde geliştirmeyi amaç edinmiştir.devamını oku...
Adres: Başkent Örnek Okulları Kampüsü Yayla Mahallesi 1492. Sokak No:27 Keçiören-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı No:33-D İncek-Ankara

Anıttepe Gençlik Spor Kulübü

Anıttepe

devamını oku... Adres: Anıttepe Anadoılu Lisesi Yücetepe Mahallesi 88 Sokak No:7 Anıttepe-Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Anadolu Voleybol Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Batıkent


Ülkemizde hemen her ilde ve hatta ilçelerde karşılaşabileceğimiz voleybol kursları mevcuttur. Birbirinden farklı bu kursların fiyatları da birbirinden farklıdır. Ortalama voleybol kursu fiyatları 500-600 TL arasındadır. voleybol antrenmanları 1 saat 20 dakikalık çalışmalardan oluşmaktadır. Bu çalışmalar sporcunun belirleyeceği saatlerde yapılabilmektedir. Voleybol çalışmalarının yanı sıra voleybolun ortaya çıkışı ve gelişimini, spor adına her şeyi, sağlıklı beslenmek, sağlıklı yaşamak gibi konularda da eğitimler ile hayata hazırlanmalarına da yardımcı olmaktadır.

Eğitimini başarıyla tamamlayan sporcular kurs sonunda başarı belgeleri ve sertifika vererek başarıları belgelendirilmektedir. Kariyerlerinde de ihtiyaç duyduklarında kullanabilecekleri niteliktedir. Böylece çok sayıda insana spor yapma azmi ve isteği aşılayarak gerekli imkanları sunmaktadır. Çalışma seviyelerde sporcuların yeteneklerine göredir.