VOLEYBOL SPOR OKULU

blog yazısı ekle !

VOLEYBOL SPOR OKULU

Voleybol; yere değdirmeden topa vurma oyunu veya iki takımın karşılıklı topu paslaşarak oynaması ve karşılığında sayı kazanması üzerine kurulmuş bir oyundur. Takımlarda kişi sayısı 6 kişidir. Voleybol sporu ülkemiz içerisinde bir okulda spor olarak oynanması sonucunda oluşmuştur ve zaman içerisinde yaygınlaşmıştır. Voleybol spor okulu ve kursları ile bu süreç desteklenmektedir.Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara


Voleybolun tarihsel gelişimi ülkemiz içerisinde okulda gelişmesi ile voleybol spor okulunun eğitim kalitesi köklü geçmişe sahiptir diyebiliriz. Gerek antrenörler gerek hocalar bilgi ve deneyi mleri ile son derece profesyonelliği yakalamış kişilerden oluşmaktadır.

Voleybol spor okulu ile aldıkları bilgiyi ve tekniği hazırlık maçlarında kullanma şansı yakalamaktadır. Böylece eksik olduğu veya sahip olduğu yeteneklerini kısacası kendini tanıma fırsatı sunulmaktadır. Voleybol okulunda gerçekleştirilen hazırlık maçları milli maçlara geçiş sürecinde önemli bir aşamayı oluşturmaktadır.

Voleybol spor okulu sahip olduğu spor malzemeleri ile bütün öğrencilerin ihtiyacına yöneliktir ve teknolojinin gereklerine uygundur. Böylece her türlü imkan ve tedarik voleybol spor okulu tarafından öğrencilere sunulmaktadır.