VOLEYBOLUN ÇOCUKLARDAKİ 6 FAYDASI

blog yazısı ekle !

VOLEYBOLUN ÇOCUKLARDAKİ 6 FAYDASI

Voleybol çocukların hem fiziksel gelişimine hem de ruhsal gelişimine katkı sağlar. Birçok kişi voleybolun sadece fiziksel gelişime katkı sağladığını düşünür ama bu yanlış bir düşüncedir. Voleybolun çocuklardaki altı faydası onun hem fiziksel hem de ruhsal olarak çocuğun gelişmesine katkı sağladığını göstermektedir.Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara


Voleybol vücuda en çok etkisi olan sporlardandır. El ve ayak kaslarını sürekli çalıştıran bir spor olduğu için çocukların kemik gelişimine yardımcı olur. Kaslar sürekli çalıştığı için çocuk sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olur. El ve ayak koordinasyonunu çocuk kolayca sağlayabilir. Voleybolun çocuğa bir diğer faydası ise çocuğun sağlıklı beslenmesine yardımcı olur. Spor yapmak için düzenli ve sağlıklı beslenmesi gerektiğini öğrenen çocuk kendisi için zararlı olan yiyeceklerden uzak durur. Kötü alışkanlıkların neler olduğunu farkına varmasına yardımcı olan voleybol, çocuğun bu gibi zararlı maddelere yönelmesini önlemiş olur. Voleybol fiziksel gelişime olan katkısının yanında çocuğun ruhsal olarak da gelişmesine yardımcı olur. Takım halinde oynanan bir spor olan voleybolu oynayan çocuk arkadaşları ile birlikte hareket etmeyi öğrenir. Çocuk paylaşmayı öğrenirken, etrafındaki insanlarla ortak bir amaç için çalışmayı öğrenir. Bir grup içerisinde yer alan çocuğun sosyalleşmesi daha kolay olur. Ailesi dışındaki kişilerle daha kolay iletişim kurup onlarla vakit geçirmekten zevk alır. Voleybol çocuğa düzenli bir hayat yaşamak için gerekli olan disiplini hayatına katmasına yardımcı olur. Çocuk düzenli uyku uyumayı, derslerine zamanında çalışmayı sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenir. Düzenli ve disiplinli yaşamayı hayatının her alanında her zaman sürdürür. Voleybol çocuğun zeka gelişimine de yardımcı olur. Oyun sırasında kazandığı pratik zekayı hayatının her alanında kullanır. Sorunlardan kaçmama sorunlar karşısında çözümler üretebilme gibi yetenekleri gelişir. Çocuk kazanmanın verdiği mutlulukla hayata karşı daha da olumlu bakar. Yardımlaşma duygusu gelişir.

Aileler çocuklarını voleybola 9 10 yaşlarında gönderebilirler. Bu sayede çocuklarının fiziksel ve ruhsal gelişimine katkı da bulunurlar. Ankara gibi büyük şehirlerde voleybolla ilgili aktiviteler düzenlenmekte ve voleybol maçları yapılmaktadır. Çocukların voleybolu öğrenmesi için bu gibi etkinliklere gidilebilir.