VOLEYBOLUN KAS GELİŞİMİNE FAYDALARI

blog yazısı ekle !

VOLEYBOLUN KAS GELİŞİMİNE FAYDALARI

Voleybol kasların gelişmesine en çok fayda sağlayan spor dallarından birisidir. Voleybol oynarken sürekli olarak kullanılan el ve ayaklar da bulunan kaslar voleybol oynamaktan en çok etkilenen kaslardandır. Voleybolun kas gelişimine faydaları saymakla bitmez denilebilir.Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara


Voleybol oynayan bir kişiye baktığımızda zayıf, uzun, düzgün bir fiziğe sahip olan bir kişiyi görürüz. İşte bütün bu gözümüze güzel gelen şeyler voleybol sayesinde gerçekleşir. Voleybola gelişim döneminde başlayan bir çocuğun kas ve kemik yapısı oldukça sağlıklı ve düzgün olur. Topa vurmak, topu atmak için sürekli olarak kolların kullanılması buradaki kasların çalışmasını sağlar ve bu kasların gelişmesine yardımcı olur. Kollarda bulunan ön ve arka kol kasları topa vurmak için yapılan hareketlerle gelişir. Sürekli olarak zıplanmasıda bacak kaslarının gelişmesine yardımcı olur. Öne doğru eğilerek zıplandığı zaman bacak kasları gelişir ve burada bulunan kaslar esneklik kazanır. Kol ve bacakların bu şekilde kullanılması ile gelişen kaslarda ilerde yaşanabilecek sağlık sorunlarından etkilenmemiş olur. Esneklik kazanan bu kaslarda kolayca hareket eder. Kazandığı esneklik sayesinde kolayca hareket eden kaslar oyun sırasında daha rahat hareket edilmesini sağlar. Kolay kolay sakatlıklar yaşanmaz. Voleybol kasları bu şekilde etkileyerek çocukların boylarının uzamasına da yardımcı olur. Kaslar geliştiği için el ayak koordinasyonu kolayca sağlanır. Kas gelişimini desteklemek için voleybolla birlikte sağlıklı beslenmeyi de unutmamak gerekir. Gelişme döneminde olan bir çocuk vücudu için gerekli olan besin maddelerini almak zorundadır. Kasların gelişimi sağlıklı beslenmeyede bağlıdır.Hiçbir spor sağlıklı beslenme ile birleştirilmediği zaman spordan beklenen verim alınamaz.

Çocuklarının kas gelişimine daha iyi olmasını isteyen aileler çocuklarını voleybola yönlendirebilirler. Küçüklükten beri topla oynandığı için bir çocuk voleybola daha çabuk adapte olabilir. Ama yeteneği olmayan veya isteksiz olan bir çocuğunda voleybola gönderilmesi doğru değildir. Yaşanabilecek herhangi bir sakatlık durumunda çocuk ciddi zararlar görebilir. Çocuğunuzun kas gelişimini desteklemek için gönderdiğiniz voleybol kursunun uygun bir ortamda oynanıp oynanmadığına dikkat etmek gerekir. Birçok spor salonu vardır. Ama bu salonlar voleybol oynamak için uygun olamayabilir. Ankarada birçok voleybol salonu bulunmaktadır bunlar içerisinden şartları voleybol oynamaya uygun olan bir salon seçebilirsiniz.