BASKETBOL AYAKKABILARI NASIL SEÇİLMELİDİR?

blog yazısı ekle !

BASKETBOL AYAKKABILARI NASIL SEÇİLMELİDİR?

BASKETBOL AYAKKABILARI NASIL SEÇİLMELİDİR?

Basketbol oyunu için sihirli bir yardımcıya gerek duyulduğu ve büyük bir yardımcı aranıldığı zamanlarda, genellikle ilk bakılan yer ayakkabı kutusu olmaktadır. Büyük ve dünya çapında tanınmış markaların, bunları pazarlayan mağazaların aksi yöndeki reklamlarına ve inandırma çabalarına karşın, hiçbir spor ayakkabısı bir sporcu adayını tek başına mükemmel bir basketbolcu yapamaz.
Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları
Basketbol oyuncusu olabilmek için, yetenek, sıkı çalışma, bilgi ve birçok zorlu idman tecrübesi gerekmektedir. Bununla birlikte, elbette seçilecek olan bir çift doğru spor ayakkabı, dış sahada ya da kapalı salonlarda, antrenman ya da maç sırasında karşılaşılabilecek sakatlık risklerini en aza indirgemek için iyi bir yardımcı olacaktır.

Basketbolda doğru ayakkabıların tercih edilebilmesi için gerekli olan birkaç ipucunu sıralamak faydalı olacaktır:

Ayağın Ölçüsü

Herkes ayak numarasını bildiğini düşünür, ancak özellikle ciddi bir basketbol programına başlamadan önce, doğru ve hassas bir şekilde ayak ölçüsünü yeniden tanımlamak çok doğru olacaktır. Zaman içerisinde ayağın genişliği, uzunluğu değişebileceği gibi kimi deformasyonlar da ayak numarası ya da konforu üzerinde önemli etkilere sahip olabilirler.

Kişinin, özellikle gün içerisinde çok uzun saatler boyunca ya da ağır fiziksel aktiviteler sırasında ayakkabı kullanma alışkanlığı yoksa örneğin sıcak bir ülkede daha çok yazlık ayakkabı ya da terliklerle yaşıyorsa, içinde saatlerce kalacağı bir ayakkabıyı doğru bir biçimde belirlemesi gerekecektir. Bazı kişilerse, gün içerisinde işe ya da okula giderken, daha farklı stillerde ayakkabı kullandıklarından dolayı, spor ayakkabılar için daha değişik çözümlere ihtiyaç duyabilirler.

Bu gibi durumlarda, ayağın en doğru ölçüsünü almak için, çoğu ayakkabı dükkanının ücretsiz olarak verdiği bu hizmetten faydalanılabilir, bir eğitmen ya da basketbol oynayan bir arkadaştan yardım rica edilerek, alınacak bilgilere göre bir numara tercihinde bulunmak gerekebilir.

Temel Kesimler – Yüksek, Orta ve Düşük Basketbol ayakkabıları yüksek, orta veya düşük kesimli ya da destekli ayakkabılar olarak üç temel şekilde sınıflandırılabilirler. Doğru basketbol ayakkabılarını seçebilmek için küçük bir takım bilgiler faydalı olacaktır.

Yüksek kesimli ayakkabılar
: Üç ayakkabı şeklinden belki de en çok bilineni yüksek kesimli ayakkabılardır. Yüksek oynamayı seven basketbolcular için en fazla bilek desteğini ve kavramasını sağlar. Bununla birlikte, içeriğinde fazladan malzeme kullanıldığından dolayı, en ağır modeller bu sınıftakiler olmaktadır. Maksimum desteğe gereksinim duyanlar ve fazladan ufak bir yükü önemsemeyecek oyuncular için uygun bir seçim olabilir.

Orta kesimli ayakkabılar: Yüksek kesimli ayakkabılardan biraz daha düşük bir profilleri vardır. Bu sebeple, uzun boylu işbirlikçisine göre, sporcuya bir parça daha fazla hareket özgürlüğü sağlamaktadır. Elbette, yine bu sınıftaki ayakkabılar da azami miktarda bir bilek desteği sağlamak amacıyla üretilmişlerdir. Genelde tüm seviyedeki, pozisyondaki oyuncular tarafından tercih edilen popüler modeller olup, rahat bir kullanım sağlarlar.

Düşük kesimli ayakkabılar
: Düşük kesim olarak bilinen bu yüksekliği en az olan ayakkabı modelleri, diğerlerine nazaran en hafif ekipmanlardır. Teorik olarak, bu türden ayakkabılar hız üzerine oynayan kıvrak oyuncuların tercih ettiği modeller olmaktadır. Ancak mutlaka belirtilmesi gereken bir nokta ise, bu ayakkabıların, özellikle başlangıç seviyesindeki oyunculara çok büyük bir bilek desteği sağlayamayacak olma ihtimalleridir.

Oyun Stilini Tanımak

Basketbol oyuncusunun ayakkabı seçimini etkileyecek bir diğer husus, ne türden bir oyuncu olduğunun farkında olmasıdır. Hızla ileri atılarak, savunmayı atlatıp koridora giren bir hücum oyuncusu ya da biraz daha yavaş oynayarak, sahadaki büyük adamları savunan sıkı bir defans üyesinin tercihleri farklı şekillerde gözlemlenebilir. Genellikle belirli pozisyondaki oyuncuların seçimlerinde göz önünde bulundurduğu noktalar, aşağıdaki şekilde özetlenebilir:

Uzun forvetler, genellikle alçak post bölgesinde çalışarak sahada görev alırlar. Bu türden bir pozisyonda fazlası ile fiziksel temas, aralanan boşlukları doldurmak için ileri atıla ya da sıçrama gibi birçok manevralar nedeniyle, bu sporcular konfor ve denge sağlayan modellere yönelmektedirler. Aynı zamanda, diğerleri ile karşılaştırıldığında bu kişiler için biraz fazladan ağırlığa sahip bir ayakkabı taşımak sorun teşkil etmez. Çünkü bu ölçüde bir ağırlık kavramı, bu mevki için can alıcı bir öneme sahip değildir. Yüksek ya da orta kesimli spor ayakkabılar, böylesi basketbolcular tarafından kullanıma uygundur.

Hız adamları, yani saha üzerinde hızlarını kullanarak bir oyun sergilemek durumunda kalan oyuncular, ağır bir ayakkabı kullanarak taşıyacak oldukları ekstra bir yükü genelde tercih etmezler. Düşük kesimli ve hafif ayakkabılar, saniyeler hatta saliselerle yarışan bu tarz oyuncular için oldukça kullanışlı olabilir. Doğru olarak seçilmiş basketbol ayakkabıları, performans konusunda en büyük pay sahiplerinden bir tanesidir.

Tam saha oyuncuları olarak belirtilebilen ve tüm durumlarda oynayabilen oyuncular ise, sağlam, iyi bir bilek desteği, esneklik ve denge sağlayan çok yönlü ayakkabılar giymektedirler. Çünkü bu tarz oyuncular, pozisyonlarının gerektirdiği durumlara göre, sahanın değişik yerlerinde farklı görevler almak durumunda kalabilirler. Çok ağır olmayacak orta kesimli ayakkabılar, bu oyuncular tarafından tercih edilebilir.

Satın Almadan Önce Malzemeyi Denemek
Basketbol
ayakkabısı alınırken, mutlaka vurgulanması gereken bir nokta ise, alınacak malzemenin mutlaka denenmesidir. Alışveriş yapılırken, ayakkabıların her ikisini de giyerek mağazanın içinde birkaç kez dolaşmak, birkaç defa sıçramak ve hızlı manevralar yapmak, alıcısına ayakkabının rahatlığı ve ağırlığı hakkında fikir verecektir. Ayakkabının bu denemeler sırasında rahatsız ettiği hissedilirse, karşılaşmalar ya da antrenmanlar esnasında da aynı hissi yaşatabileceği göz ardı edilmemelidir. Spor ayakkabı denenirken, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir:

Spor esnasında giyilen çoraplarla birlikte denemek iyi bir fikir olacaktır. İnce ya da yünlü çoraplar, ayakkabı içinde farklı hisler verecektir ve numara üzerinde farklı etkileri olacaktır. Bu değişimler, ayakkabıların dükkanda uygun gibi görünse bile, oyun sahasına çıkıldığında çok fazla şekilde rahatsız etmesine bile yol açabilir.

Zorlu fiziksel aktiviteler karşısında, ayaklar hacim olarak büyüme gösterecektir. Bu yüzden, spor ayakkabıları sabahın erken saatinde ve ayakların en dinlenmiş olduğu zamanlarda değil de, sıkı bir çalışma gününün ardından almak daha uygun olacaktır.

En uzun parmakla ayakkabı sınırı arasında bir parmak genişliği kadar bir mesafe olması en doğru seçimdir. Ayaklar şiştiği zaman, bu fazlalık pay önemli bir konfor avantajı sağlar. Bu yüzden deneme esnasında, bu aralık yaklaşık olarak kontrol edilmelidir.

Önemli hatırlatma: Özellikle daha ucuz olduğu için, alışverişlerde sıkça başvurulan internette, sahte ayakkabılara, dolandırıcılığa ve uygunsuz gelen teslimat gibi konulara dikkat etmek ve mümkünse bu yolu hiç tercih etmeden, en doğrusu mağazasından deneme yoluyla satın almaktır.
Ayrıca, seçmek istediğiniz modellere, dokunmak, malzemesini, ağırlığını seçmek ve görsel olarak en yakından incelemek, uzun süreli kullanım için doğru bir yöntemdir. Aksi halde, idareten alınmış ekipmanlar ve yenileme aralıkları nedeniyle basketbol, sporseverler için oldukça maliyetli bir spor halini alabilir. Ancak, ayakkabı modeline karar verildiği zamanlarda bile, birkaç mağazadan fiyat alarak, aralarından en ekonomik olan seçeneğin tercih edilmesinde problem olasılığı oldukça azdır.

Basketbol Bir Güzellik Yarışması Değildir
Spor ayakkabıları, bir basketbolcunun hayati ekipmanlarından birisidir. Her sporcu gibi, dış görünüşü ya da rengi hakkında herkesin farklı popüler tercihleri olabilir. Ancak unutulmaması gereken en önemli nokta, bir ayakkabının rahat olmamasına karşın sadece renginden, markasından ya da tavsiye edilmesinden dolayı alınmaması gerektiğidir. Hiçbir sporcu, karşılaşmalar esnasında korkunç bir görüntüye sahip olmak istemez, ancak ayakkabının makyaj özellikleri değil, dayanıklılığı, denge özellikler ya da hafifliği gibi hayati öneme sahip etkileri göz önünde bulundurulmalıdır. Zaten, günümüzde bu sektör oldukça fazla gelişmiş ve önem kazanmıştır. Dolayısıyla, tüm ergonomik seçenekleri içinde bulunduran oldukça güzel ve kaliteli spor ayakkabı modelleri çok yaygın olarak temin edilebilmektedir.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Denizmen Spor Kulübü - Basketbol Okulu

Dikmen

Basketbol Kursu

Ankara Dikmen'de bulunan kulübümüz öğrencileri ve velileriyle büyük bir ailedir.

2017 Ankara yerel liginde 5 kategoride mücadele edecek olan kulübümüzün amacı öncelikle çocukları basketbol ile tanıştırmak, sporu sevdirmek ve sonrasında ise spor okulumuzdan kulüp takımlarımıza oyuncu yetiştirmek olup basketbolu en iyi şekilde öğretmektir.

Baş Antrenörümüz Behçet Denizmen

Fenerbahçe ve Beşiktaş Basketbol Kulüplerinde uzun yıllar oynamış, 24 defa Türk Milli Basketbol takımı formasını giymiş, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İzmir DSİ spor kulüplerinde antrenörlük yapmış, son olarak Botaşspor Ankara şubesini kurmuş ve yaklaşık 8 sene baş antrenörlüğünü yapmıştır.

2016 Yılında Denizmen Spor Kulübünü kurarak basketbola hizmete devam etmektedir.

U12 Erkek U13 Erkek
U13 Kız U16 Erkek
U18 Erkek Ankara Liginde mücadele etmektedir.

Kayıt ücret bilgilerimiz:

1 aylık eğitim(8 saat) + forma ücretsiz :200 tl
Kardeş olur ise 2 kişi :300 tl
Öğrenci takıma seçilir ve çıkarsa haftada 5 saat eğitim verilir aylık 20 saat eğitim ücreti:200 tl

AYLIK ÜCRET 200 TL
3 AYLIK PEŞİN ÖDEME 175 X 3 TL


NOT: Velilerimiz fitness salonunu ücretsiz kullanabilirler.

devamını oku...
Adres: Lokman Hekim Meslek Lisesi Spor Salonu Hürriyet Caddesi No:144 Dikmen-Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Ahmet Hamdi Tanpınar Orta Okulu - Ergazi Mahallesi 1820.sokak Batıkent - Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları