BASKETBOLDA OYUNCU POZİSYONLARININ ÖZELLİKLERİ

blog yazısı ekle !

BASKETBOLDA OYUNCU POZİSYONLARININ ÖZELLİKLERİ

BASKETBOLDA OYUNCU POZİSYONLARININ ÖZELLİKLERİ

Bir basketbol takımı, zeminde farklı görevlere sahip olan beş farklı oyuncudan oluşmaktadır:

 • Bir oyun kurucu (PG)

 • Bir şutör gard (SG)

 • Bir kısa forvet (SF)

 • Bir uzun forvet (PF)

 • Bir pivot ( C )


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları

İsimlerinden de anlaşılabileceği gibi, iki adet gard, iki adet forvet ve bir adet pivottan oluşan takımda, parke üzerindeki herkes değişik görevlere sahiptir. Rekabetçi mantık üzerine inşa edilen basketbolu doğru anlayabilmek ve iyi tahlil edebilmek için, her bir oyuncu pozisyonunun savunma ve hücumdaki rollerinin ayrıntıları ile bilinmesi gerekmektedir.

Oyun Kurucu ( Point Guard )

Bu mevkide görev alan bir oyuncu, hücum esnasında takımı için zeminin lideri anlamını taşımaktadır. Topu taşıyarak, oyunları belirleyerek ve hücumu yönlendirerek takımın genel mücadele dokusunu oluşturur. Sahadaki diğer birçok oyuncuya nazaran, takım arkadaşlarının her birinin kişisel ve sportif özelliklerine tümü ile hakim olması beklenir. Topu çok iyi bir şekilde hakimiyet altına alarak takıma dağıtabilmesi ve takım arkadaşlarının olası durumlarını öngörebilmesi gerekir.

Karakteristik Özellikleri

Bir oyun kurucu, karşılaşmanın nedeyse her aşamasında tempoyu kontrol edebilmeli ve ivedi bir pas elde edildiği zaman derhal hızlı hücuma çıkabilecek bir takım organize etmelidir.

 • Oyun kurucu, genellikle bir takımın parke üzerindeki en hızlı oyuncusu olup, pota bölgesine sokulabilecek manevra kabiliyetine sahiptir.

 • Oyun kurucu, koçu ile sürekli olarak iletişim halinde olmalı ve kendisine ihtiyaç duyulan anlarda, takımının zemin üzerindeki "koçu" gibi hareket edebilmelidir.

 • Ayrıca, takımda yer alan birçok farklı kişiliği idare edebilecek ve gerektiğinde takım içi dengeleri sağlayabilecek, daima yapıcı ve motive edici bir öncü kişiliğe sahip olmalıdır.

Savunmada ise, rakip takımın top tutan oyuncusunu yavaşlatabilmesi gerekir. Oyun kurucular çok nadiren ağır savunma sorumlulukları altına girerler, çünkü saha üzerindeki rekabetin can damarlarıdırlar.

Şutör Gard ( Shooting Guard )

Bir şutör gard, aynı zamanda kısa veya uzun mesafelerden isabet ornı yüksek, iyi bir şut atıcısı olmalıdır. Ayrıca, bir şutör gard kimi durumlarda oyun kurucu gibi top üzerinde hakimiyet kurabilmelidir ve örneğin bir hızlı hücum sırasında tıpkı bir kanat oyuncusu gibi koridoru doldurabilmelidir. Bu gibi önemli nedenler dolayısıyla, şutör gardlar fiziksel olarak atletik özellikleri gelişmiş ve yetenekli skorer basketbol oyuncularıdır.

Karakteristik Özellikleri

Pozisyon bulabilme ile ilgili ciddi sıkıntılarla karşılaşıldığı zamanlarda, tüm oyun organizasyonunun iyileştirilmesi ve mücadelenin geliştirilmesi gerekir. Oyuncular, zemindeki pozisyonlarını bir kez benimsedikleri takdirde, artık o mevkiinin gerektireceği özel sorumluklar için daha ayrıntılı olarak çalışabilirler. Bir şutör gard, low post bölgesinden topu takım arkadaşlarına dağıtabilecek etkili bir rol almaktadır. Herhangi bir takım arkadaşından pas aldığı zaman, en çabuk şekilde sayıya ulaşmanın yollarını aramalıdır. En iyi şutör gardlar, oldukça uzun mesafeden rakibi yıldıran isabetli atışlar gerçekleştirebilirler ve böylelikle özellikle defans sistemlerinin yayılarak yoğunluğunun azalmasına neden olurlar. Bu oyuncular, aynı zamanda, rakip takımın en iyi perimetre skorerini savunurlar. Genellikle yetenekli bir hücum oyuncusunu savunmaya çalışırlarken, örneğin oyun kuruculara göre daha fazla enerji harcamak durumunda kalırlar.

Kısa Forvet ( Small Forward ) Bir kısa forvetin, saha üzerindeki her türlü duruma müdahil olabilmesi, gerekli zamanlarda her noktaya koşabilmesi beklenir. Bu yüzden, genellikle takımının zemindeki en iyi atleti olarak kabul edilebilir. Bir kısa forvet, gerektiği zaman low pozisyonda oynayabilen perimetre bölgesi oyuncusudur. Ayrıca, içeriye sokularak potada baskı kuracak, etkili bir top tutucudur. Genellikle orta menzilde güçlü oyunlar çıkarabilirler ancak üçlük mesafesinden atılan şutları kesme üzerindeki başarı hanelerine büyükçe bir artı ile vurgu yapmak yerinde olacaktır.

Karakteristik Özellikleri

Hızlı bir çıkış adımı, kısa forvetin en büyük dostudur. Eğer potaya doğru çevik bir ilerleme gerçekleştirebilir ya da hızlı hücum sırasında açılacak olan boş koridoru derhal doldurabilirse, takımı adına büyük bir avantaj sağlamış olur. Aynı zamanda, bir kısa forvet, driple penetre ile koridor içine sokulacağı zaman, temaslarla başa çıkabilecek düzeyde fiziksel güce sahip olmalıdır. Faul atışlarında başarı grafiği yüksek bir oyuncu olması oldukça arzu edilen bir özelliktir; çünkü, saha üzerinde sıklıkla büyük adamlarla muhatap olacaktır.

Savunma tarafında ise, hem büyük hem de küçük oyuncuları tutabilen, yavaşlatabilen bir oyuncudur. Pick and roll ya da hızlı hücum gibi manevralarda, kısa forvet bir başka arkadaşının tuttuğu rakip oyuncu üzerinde çaprazlama değişim yapabilir. Tüm bu süreç içerisinde, kendisinden sorumlu olduğu esas adamı da görevi tamamlanana kadar en iyi şekilde zapt edebilmelidir.

Uzun Forvet ( Power Forward )

Saha üzerindeki büyük adamlar olarak kabul edilen pivotlar ya da uzun forvetler, diğerlerinden biraz daha özelleştirilmiş görevlere sahiptirler. Bir uzun forvet, basketbol topuna sürekli sahip olmadığı halde, takımı için karşılaşmadaki en büyük katılımcılardan birisi halindedir. Perdeleme kurgular ve katı bir savunma anlayışı vardır. Uzun forvet, boyalı alan içerisindeki yarış arabaları gibi seri hareket ederler ve içeri penetre olmaya çalışan hücum oyuncularına karşı geçilemeyecek bir set oluşturmaya çalışırlar. Karakteristik Özellikleri

Uzun forvet, alçak blok bölgesinden gelen pozisyonlarla başa çıkabilmeli ve hızlı ataklarda, rakibini atlatabileceği çevik ayak manevraları kullanabilme kabiliyetine sahip olmalıdır. Ek olarak, bir cut oyuncusu ya da açıktaki adamı hareketlendirebilecek düzeyde, etkili bir pasör olmalıdır. Özellikle kendi basket koridoru blokla karşılaştığı zaman topu aktarabilme özelliği ön planda yer alacaktır. Takım içindeki perdeleme yardımları ya da arkadaşlarının düzeni gibi bazı ufak ayrıntılarla da, uzun forvetler ilgilenmektedir. Bir uzun forvetin en önemli görevi, potayı tertemiz tutmak – yani rakibin saldırılarından korumak – ve hücum lehine bazı ekstra pozisyonlar oluşturabilmektir. Bir uzun forvet, iyi bir faul atışçısı da olmak durumundadır; çünkü sahanın her iki ucunda da oldukça kuvvetli temaslarla yüz yüze gelmesi yüksek bir ihtimaldir. "Saha üzerinde birlikte çalışan beş adam, bireysel gelmiş ve bireysel gidecek olan beş büyük yetenekli oyuncudan çok daha iyi bir iş çıkarabilir." Kareem Abdul-Jabbar

Pivot ( Center )

Pivot mevkiinde oynayacak olan oyuncu, genellikle saha üzerindeki en uzun boylu takım üyesi olup, potaya en yakın yerde bulunmaktadır. Genellikle, pivotlar hücum düzeninin ortasında yer alırlar ve sıkı perdelemeler ya da pas yönlendirmeleri ile takım arkadaşlarının karşılaşma içerisindeki mücadelelerini kolaylaştırmaya çalışırlar. Bir pivot oyuncu, hızlı ayaklar ve güçlü bir üst bedene sahip olmalıdır. Alçak bloklamalardan sıyrılabilecek ya da takımı lehine boş koridorlar oluşturabilecek fiziksel dayanımı olması beklenir. Bununla birlikte, bir pivot savunmada da etkili roller üstlenmektedir: Şutları bloklayabilen ve boyalı alana sarkmış olan oyuncuları püskürtebilen bir pivot, karşılaşmanın bütün gidişatını etkileyecek bir döngü oluşturabilir. Takımı adına karşı takımın pivot oyuncusunu savunmakla görevlidir. Aynı zamanda takım arkadaşlarına ya da rakipleri potaya karşı saldırıya geçtiklerinde yardımlaşma sistemini iyi bir şekilde benimsemiş olmalıdırlar. Baskın bir pivot oyuncu karakteri, değiştirilebilir bir oyuncudur. Bazı çok ünlü ve başarılı pivotun sahadaki en uzun oyuncu olmadığı ya da her en uzun boylu basketbolcunun da pivot olması gerekmediği kabul edilebilir. Zemindeki en uzun boylu adam olabilmekten ziyade, boyalı alan üzerindeki etkinliği göz önünde bulundurulmalıdır.

Çok Yönlülük

Kimi basketbol oyuncuları, saha üzerinde adeta belirli bir işi üstlenmek için doğmuşlardır ve kimi oyuncular ise, yeteneklerini özel bir takım mevkilerin gerektirdiği şekilde ilerlemeye açıktırlar. Parke üzerinde birçok farklı boşluğun doldurulması ve etkili olarak kullanılması konusunda başarılı olan bir oyuncu, takım arkadaşları ya da koçu için oldukça değerlidir.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları