TENİS KURSUNA BAŞLAMA YAŞI KAÇTIR?

blog yazısı ekle !

TENİS KURSUNA BAŞLAMA YAŞI KAÇTIR?

Fiziksel aktiviteler arasında yer alan tenis sporu, oldukça çekici ve hoş bir spor dalıdır. Tenis oynayan kişiler, temiz hava alırken aynı zamanda da streslerini de atarak güzel vakit geçirme fırsatı bulurlar. Zor bir spor dalı olan tenis sporunu yapabilmek için, bir futbolcu ya da boksörde olduğu gibi iyi bir fiziksel kondisyona da sahip olması gerekir. Ayrıca tenis oyununa ait olan tüm kuralların ve inceliklerin de bilinmesi önemlidir. Her vuruş esnasında aklını çok iyi bir şekilde kullanmalıdır. Peki, tenis kursuna başlama yaşı kaçtır?

Başlangıç programlarına 6 yaşından itibaren başlanabilir. Bunun yanı sıra sunulan program ile beden yaşının da büyük önemi vardır. Temel eğitimin tamamlanması halinde antrenman aşamasına geçilebilir. Antrenman sürecindeki çocuğun yaşı ise, 9 ya da 10 yaş olmalıdır. Bu durumda da çocukların müsabık sporcu olma yaşlarının da 10 ile 12 yaşları olarak söylemek mümkündür. Tenis sporu bireysel bir spor dalıdır. Aynı zamanda da aletli spor dalları arasında en fazla tercih edilen spor türü olma özelliğine de sahiptir. Tenis sporu çocukların kişiliklerinde de olumlu etkiler oluşturmaktadır. Örneğin, lider bir ruha sahip olan, yenilmeye tahammül edemeyen çocuklar için bir törpü, hırslarını ve tahammülsüzlüklerini kontrol altına almayı bilen ve bu olumsuz durumu pozitife dönüştürebilen çocuklarda da başarının garanti olacağı bir spor dalıdır. Çocuğun takibini yapan pedagog ya da psikolog, çocuğun içine kapanık olduğunu ve öz güveninin gelişmesi için tek başına bir şeyler yapmasını öneriyorsa, öncelikli olarak pedagojik formasyona sahip olan ve uzman olan bir eğitmene başvurulmalıdır. Eğitmenden ise, çocuğun yeteneklerini açığa çıkarabileceği ortamlar oluşturması istenmelidir. Bireysel sporlar, öğretmenin çocukları çok daha rahat bir şekilde kontrol edebilmelerine olanak sağlar. Sonrasında ise, eğitim sürecinin bir parçası olarak takım sporlarıyla devam edilerek, sosyal ortamlarda da kazanmış oldukları becerileri uygulamaları sağlanmalıdır.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara


Tenis sporuna karşı çocuğun yeteneğinin olup olmadığını nasıl anlaşılır? Öncelikle raketle tanışmamış bir çocuğun oyuncaklarla ve top ile raketle tanışmış olan bir çocuğun ise rakete karşı duyduğu ilgi gözlemlenmelidir. Zor ve uzun bir eğitim sürecine sahip olan tenis sporu, sabırsız ve hareketli çocuklar için zor bir süreç gibi görünse de oldukça eğitici olacağı da unutulmamalıdır. Ankara ilimizde bulunan çeşitli tenis kursu alternatiflerinden size ve çocuğunuza en uygun olanı tercih ederek, zarif olduğu kadar çocuk gelişiminde de oldukça etkili olan tenis sporundan faydalanabilirsiniz.