VOLEYBOLA KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALIDIR?

blog yazısı ekle !

VOLEYBOLA KAÇ YAŞINDA BAŞLANMALIDIR?

Voleybol takım halinde oynanan ve eğlenceli olan bir spordur. Birçok çocuk voleybolla okula başladığı zaman tanışmaktadır. Voleybolla tanışan çocuğun yeteneği varsa voleybol oynamaya istekli ise kurslara giderek çocuk kendini geliştirebilir.Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Anadolu Voleybol Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Batıkent


Anne ve babalar çocuklarının voleybol oynamasını istiyorlarsa; voleybola kaç yaşında başlanmalıdır, çocuklarını ne zaman voleybol kursuna yazdırmalılar bunları bilmek isterler. Voleybola başlamak için 9 10 yaş ideal bir yaştır. Çocuk zaten topla küçük yaşlarda tanışmaya başladığı için top atma, topa elle vurma, zıplama gibi hareketleri gelişmiş olur. Bu hareketleri gelişen bir çocuk voleybola kolaylıkla uyum sağlayabilir. Voleybola 9 10 yaşlarında başlayan bir çocuk 12 13 yaşlarında iyi bir voleybol oyuncusu olabilir. İyi bir voleybol oyuncusu olmak için düzenli çalışmak gerekir. Voleybolun takım halinde oynanması çocuğun ruhsal olarak kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olur. 9 10 yaşlarında voleybola başlayan, bir takım içerisinde olan çocuk daha çabuk sosyalleşir. Arkadaşları ile bir şeyler paylaşmayı onlarla birlikte hareket edip kazanmanın ne demek olduğunu öğrenir. Bu da ileriki yaşlarda birlikte çalışmanın, kendisine nasıl fayda sağlayacağını farkına varmasına yardımcı olur. Voleybol oynarken sakatlanma riskinden dolayı aileler 9 10 yaşlarının voleybola başlamak için erken bir yaş olduğunu düşünebilirler. Ama bu yaşta çocuğun voleybola başlaması onun fiziksel gelişiminede katkı sağlar. Kasları ve kemik yapısı güçlenen çocuğun boyu da kolayca uzar. El ayak koordinasyonu gelişir. Fiziksel gelişimin yanında zekasının gelişmesine de yardımcı olur. Çocuğun maç sırasında aldığı ani ve doğru karalar karşılaştığı sorunlar karşısında çözüm üretmesine yardımcı olur.

Çocuğun erken yaşlarda voleybola başlaması onun disiplinli olmasına ve düzenli bir yaşam sürdürmesine yardımcı olur. Sporcu olmanın verdiği disiplini hayatının her alanında kullanmayı öğrenir. Çocuk düzenli uyku uyumaya, derslerine daha iyi ve zamanında çalışmaya başlar. Kötü alışkanlıkların neler olduğunu ve bunların kendisine nasıl zarar vereceğini öğrenerek kötü alışkanlıklardan uzak durur. Aileler iyi ir spor salonu ve iyi bir voleybol eğitmeni buldukları zaman çocuklarını 9 10 yaşlarında voleybola gönderebilir. Küçük bir şehirde voleybol için yeterince kurs imkanı bulunmayabilir. Ama Ankara da yaşıyorsanız ve çocuğunuz voleybola gitmek istiyorsa onu voleybola bu yaşlarda göndermeniz doğru bir karar olacaktır.