Ankara Voleybol Okulları

Voleybol Okulları Ankara Spor Okulları

VOLEYBOL OKULLARI

Voleybol; saha iki eşit parçaya bir file yardımıyla bölünmüş, iki takımın topu el ile oynaması, topu kendi alanlarına düşürmeden rakip takımın alanına atarak sayı elde etmeye çalışılan bir spordur.

Voleybol ilk defa Amerika da oynanmıştır. Voleybol takımları 6'şar kişiden oluşurlar. Voleybol sahaları, oyun alanları ahşaptan ya da sentetik plastik maddeler ile kaplı alanlar olmalıdır. Voleybol oyunun amacı kendi tarafında topu düşürmeden ortadaki fileden rakip takıma atarak başarı...
devamı...

Spor Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Voleybol Okulları

VIP+ Voleybol Okulları

VIP Voleybol Okulları

toplam 23 sonuç bulundu.
1 - 23 arası gösteriliyor.
Voleybol Okulları Ankara Spor Okulları

VOLEYBOL OKULLARI

Voleybol; saha iki eşit parçaya bir file yardımıyla bölünmüş, iki takımın topu el ile oynaması, topu kendi alanlarına düşürmeden rakip takımın alanına atarak sayı elde etmeye çalışılan bir spordur.

Voleybol ilk defa Amerika da oynanmıştır. Voleybol takımları 6'şar kişiden oluşurlar. Voleybol sahaları, oyun alanları ahşaptan ya da sentetik plastik maddeler ile kaplı alanlar olmalıdır. Voleybol oyunun amacı kendi tarafında topu düşürmeden ortadaki fileden rakip takıma atarak başarı kazanmaktır. Top ise deri kaplamalı özellikte olmalıdır. Topa bir takım maksimum üç kere vurabilir. Oyuncu art arda iki kere aynı anda vuramaz. Voleybol amatör olarak oynan oyunların başında gelmektedir.Ülkemizde de voleybol oyunu çokça tercih edilmektedir. Gençlerin daha güvenli, yeteneklerini daha da geliştirmek için okullar açmıştır. Bu okullara nüfusu kalabalık olan şehrimiz Ankara da çok sayıda rastlamak mümkündür.

Bu okullarda voleybolun kuralları öğretilmektedir. Katılımcılara programlı bir eğitim süreci sunmaktadır. Öğretim yılı içerisinde gerekli dersler bilgiler ile kendini geliştirmiş hocalar tarafından verilmektedir Ankara voleybol okullarında.Oyunda önemli olan kurallar kadar kullanılan malzemeler, kıyafetler ve ayakkabılar da vardır. Bir takım aynı renkte forma, şort ve çorapları giymek zorundadır. Ankara voleybol okullarında her yaştan katılımcı başvurabilir. Amaç voleybolun teknik bilgileriyle kuralına uygun olarak öğrenilmesidir. Voleybol oynayanların vücutları daha esnek ve güçlü olur. Voleybol okullarında eğitim alan katılımcılarda hem bedensel, hem spor yeteneklerinin hem de günlük hayattaki aktivitelerini güçlendirmek. Küçük yaşta voleybol okullarına katılan çocukların vücutlarının daha düzgün, çok yönlü düşünme, duygularını kontrol etme, denge gibi fonksiyonlarını geliştirmiş olacaklardır. Ankara voleybol okullarında sporların sevdirilmesi amaçlanmaktadır. Takım oluşturularak çocuklar arasında sosyalleşmeyle ile katılımcı bireyler oluşturulabilecektir.

Ankara voleybol okulları çocukların güvenliği ön planda tutularak kaliteli kurumlardır. Alanındaki uzman hocalarla yapacağınız tercih çocuklarınızın geleceği düşünülerek oluşturulmuştur. Programlar ile düzenli, sürekli, sabırlı eğitimler ile amaçladığınız hedeflere ulaşabilirsiniz. Ankara da her bütçeye uygun okullar mevuttur. Ankara voleybol okullarını çocuklarınız çok sevecektir. Hem spor hayatında hem de günlük hayatında kazanacağı başarılar hem çocuğu hem de ailesini mutlu edecektir.