VOLEYBOL OYNARKEN SAHİP OLUNMASI GEREKEN EKİPMANLAR

blog yazısı ekle !

VOLEYBOL OYNARKEN SAHİP OLUNMASI GEREKEN EKİPMANLAR

Pek çok takım sporundan birisi de voleyboldur.Takım sporları arasında da oldukça popüler ve keyifli bir daldır. Bu spor dalı için antrenman ve kurs programlarında çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Şimdi voleybol oynarken sahip olunması gereken ekipmanlar nelerdir bahsedelim;ilk olarak en gerekli olanı Resmi FIVB standartlarına uygun olan bir voleybol topudur. Başlangıç olarak yumuşak, hafif; deri, poliüretan ya da plastik malzemeden yapılmış olan kapalı alanda spor salonlarına göre bir voleybol tercih edilmesi uygun olacaktır. Aynı zamanda plaj voleyboluna uygun olarak da imal edilen toplar vardır. Voleybol sporunda en fazla ihtiyaç duyulan diğer bir ekipman ise antrenman ve maçlarda herhangi bir darbeye karşı dizi – dirseği korumak için imal edilmiş olan dizlik ve dirsekliklerdir. Aynı zaman da hareketleri kolaylaştırmaya yardımcı esnek kumaş ile hazırlanmış olan, kadın – erkek voleybol tişört ve şortunun da uygun bedenleri alınarak oyun esnasında giyilmelidir. Böylece oyuna daha aktif bir şekilde katılım sağlanacak ve hareketler olabildiğince daha az sınırlandırılmış olacaktır. Bu voleybol giysilerine ilave olarak da kauçuk tabanlı kaymaz voleybol ayakkabıları tercih edilmesi parke zemin için daha rahat bir kullanım olanağı sağlayacaktır.Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Ahmet Hamdi Tanpınar Orta Okulu - Ergazi Mahallesi 1820.sokak Batıkent - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara


Ayrıca Ankara,Antalya, İzmir gibi pek çok şehirde profesyonel anlamda eğitim vermekte olan Voleybol kulüpleri hakem koltuğu, direk korumaları, voleybol direkleri, oyuncu değiştirme aparatı ve voleybol file anteni gibi ekipmanları da temin etmektedir. Ayrıca yüksek noktalara sıçrayabilmek içinde özel ekipmanlar kullanılabilmektedir. Gerekli olan diğer bir ekipman ise parmak koruyucu olarak işlev gören flasterdır. Bu gibi kişisel ekipmanlar voleybol oyunu içerisindeki performans artışını sağlamaya yardımcı olmaktadır. Plaj voleybolu içinse öncelikle file ekipmanları gerekmektedir. Sonrasında sınır işaretlemek için kullanılacak olan saha çizgisi ve bir voleybol topu edinilmelidir. Bu ekipmanlar edinildikten sonra plaj voleybolu oynanabilmektedir. Güneşli havalarda şapka, güneş gözlüğü gibi malzemelerde oldukça işe yaramaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz voleybol ekipmanlar pek fazla teferruatlı değildir. Antrenman ve müsabakalarda kullanılan top ve file temel voleybol gereçleridir.