Ankara Basketbol Okulları

Basketbol Okulları Ankara Spor Okulları

BASKETBOL OKULLARI

Basketbol; kelime anlamı olarak sepet topu kelimelerinden oluşmuş bir kelimedir. Basketbol el ile topun sürülerek pota adı verilen yüksek bir konumda bulunan sepetten topu geçirerek rakibe sayı üstünlüğü kurmak üzerine geliştirilmiş bir spordur.

Basketbol, beşer kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Basketbol 4 periyottan ve her bir periyot ise 15'er dakikadan oluşan bir süre içerisinde oynanır. Her bir atışın değeri +2 puan olarak yazıldığı gibi bazı özel du...
devamı...

Spor Okulu Ara

Arama Sonuçları

Premium Basketbol Okulları

Anadolubeyi Spor Kulübü Oran

VIP+ Basketbol Okulları

VIP Basketbol Okulları

toplam 28 sonuç bulundu.
1 - 28 arası gösteriliyor.
Basketbol Okulları Ankara Spor Okulları

BASKETBOL OKULLARI

Basketbol; kelime anlamı olarak sepet topu kelimelerinden oluşmuş bir kelimedir. Basketbol el ile topun sürülerek pota adı verilen yüksek bir konumda bulunan sepetten topu geçirerek rakibe sayı üstünlüğü kurmak üzerine geliştirilmiş bir spordur.

Basketbol, beşer kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Basketbol 4 periyottan ve her bir periyot ise 15'er dakikadan oluşan bir süre içerisinde oynanır. Her bir atışın değeri +2 puan olarak yazıldığı gibi bazı özel durumlarda +1 ve +3 olarak ta kabul edilen atışlar bulunmaktadır. Kısacası bu temel bilgiler ve daha fazlası basketbol okullarında sporun temel teknikleri olarak öğretilir. Topa hâkim olma şekilleri, top tutma, ayak hareketleri, rakipten top çalma, topu atış kuralları gibi.

Son dönemlerde butik okulların yaygınlaşması ve öneminin artması üzerine basketbol okulları da oldukça önem kazanmıştır. Basketbol okullarında basketbol sevgisi aşılanmaya çalışıldığı gibi bir yandan da gerekli eğitimler detaylı bir şekilde de işlenme imkanı bulur. Basketbol okullarında düzenli olarak derslere katılarak ve yeterli çalışma programlarıyla istenilen başarı sağlanabilir. Çünkü bütün sporların ve okulların temel mantığı derslere devam mantığı üzerine kurulmuştur. Ayrıca sporcuların dikkat etmesi gereken bir konu, beslenmedir, yeterli ve dengeli beslenen sporcular basketbolun hareketli oyun yapısında pasif kalmayacak, enerji ve güç harcamaya dayalı olduğu için ciddi sağlık problemlerine karşı önlem alınmış olacaklardır. Basketbolun spor olarak her yaş grubundan insanların yapması gerekir. Ama özellikle çocukların basketbol oynamaları çok daha önemlidir. Çünkü çocuklar gelişim çağında oldukları için basketbol okullarında gelişim süreleri boyunca aldıkları eğitim ve çalışmaların etkisiyle çok daha sağlıklı ve bilinçli olacaklardır.

Başlarda da bahsettiğimiz gibi tüm gelişmiş ülkelerde oldukça büyük öneme sahip olan basketbol okulları artık ülkemizde başta Ankara olmak üzere birçok şehrimizde hizmet vermeye başlamışlardır. Ankara da açılan basketbol okulları yeni nesillerin daha sağlıklı, daha aktif olmaları sağlanmakta, aynı zamanda sosyalleşmeleri sağlanarak yalnızlık duygusuyla kendilerini soyutlamaları önlemiş olacaktır. Zaten spor okullarının asıl amaçları da budur. Ankara da çok sayıda basketbol okulu vardır ve her geçen gün sayıları artırılmaktadır. Böylece çok daha kolay ulaşılabilir olduğu gibi daha sağlıklı ve akıllı yeni nesillerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.