Ankara Futbol Okulları

Futbol Okulları Ankara Spor Okulları

FUTBOL OKULLARI

Futbol; ayak, topun hareketlerine yön vererek, iki takım arasında oynayarak, kale adı verilen filelere topu göndererek rakiplere her seferinde +1 puanla fark atarak oyunu kazanma amacı taşıyan spordur.

Futbol, kaleci dahil 11 kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Hatta öyle ki standart bir maç süresi (uzatmalar, kaybolan zamanların eklenmesi, vs. hariç) 90 dakikadır ve gerek ülkemizde gerek dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan bir oyundur. Futbol oyunu üç hakem taraf...
devamı...

Spor Okulu Ara

toplam 8 sonuç bulundu.
1 - 8 arası gösteriliyor.
Futbol Okulları Ankara Spor Okulları

FUTBOL OKULLARI

Futbol; ayak, topun hareketlerine yön vererek, iki takım arasında oynayarak, kale adı verilen filelere topu göndererek rakiplere her seferinde +1 puanla fark atarak oyunu kazanma amacı taşıyan spordur.

Futbol, kaleci dahil 11 kişilik iki takımın kıyasıya mücadele ettiği spordur. Hatta öyle ki standart bir maç süresi (uzatmalar, kaybolan zamanların eklenmesi, vs. hariç) 90 dakikadır ve gerek ülkemizde gerek dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan bir oyundur. Futbol oyunu üç hakem tarafından yönetilir.Futbolun ortaya çıktığı ülke İngiltere'dir. 1800'lü yılların ortalarına kadar dayanmaktadır. Her ülkede futbol çok büyük ilgi görülmüştür. Türkiye'de ilk futbol İstanbul'da oynanmıştır. Ankara gibi illerimizde zaman içinde önemi ve değeri anlaşılarak birçok özel ve devlet okulları açarak sporseverlerin hizmetine sunulmuştur. Futbol okulları genelde eğitim yılı içinde ders vermektedir.

Futbol okullarında sporun temel teknikleri öğretildiği gibi topa hâkim olma şekilleri, ayak hareketleri, rakipten top çalma, topu atış kuralları gibi. Futbol okullarında futbol sevgisi aşılanmaya çalışılır. Futbol okullarında düzenli olarak derslere katılarak ve yeterli çalışma programlarıyla istenilen başarı sağlanabilir. Ayrıca sporcuların dikkat etmesi gereken bir konu, beslenmedir, yeterli ve dengeli beslenen sporcular futbolun hareketli oyun yapısında pasif kalmayacak, enerji ve güç harcamaya dayalı olduğu için ciddi sağlık problemlerine karşı önlem alınmış olacaklardır. Futbolun spor olarak her yaş grubundan insanların yapması gerekir. Futbolun birçok faydası vardır:

Küçük yaşlarda futbol oynamak bedenin gelişimine yardımcı olur.

Vücut hantal yapıdan kurtularak diğer faaliyetlerde kolay kolay yorulma olmaz.

Günümüzün rahatsızlığı olan obezite ye karşı savaş açılmış olunur. Çünkü teknolojinin sağladığı birçok avantajın yanında insanları tembelleştirerek hareketsiz bir hayat oluşturdu. Bunu önlemek için futbol çok avantaj sağlamaktadır insanlara.

Boy kısalığından rahatsız olanların düzenli ve sürekli oynamaları halinde boylarının uzaması gözle görülebilecek yararlarındandır. Çünkü futbol kas ve kemik dokunuzun gelişimini sağlayarak kısa kalma riskinizi en aza indirir. Aslında bu hemen hemen tüm sporlar için geçerlidir.

Yine günümüzün önemli sorunları arasında kötü alışkanlıklar(alkol, sigara) gibi olumsuz davranışlar gençleri etkisi altına almaktadır. Bu tür aktiviteler ile gençlere yeni fikirler ve uğraş alanlarıyla bu kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılmış olacaklardır.

Ankara da açılan futbol okulları yeni nesillerin daha sağlıklı, daha aktif olmaları sağlanmakta, aynı zamanda sosyalleşmeleri sağlanarak yalnızlık duygusuyla kendilerini soyutlamaları önlemiş olacaktır. Futbol aynı zamanda özgüvenleri geliştirerek sorumluluk almalarını, aldıkları işlerde problemlerle karşılaşmaları halinde mantıklı çözüm yolları üretmelerini sağlamaktadır. Ankara da çok sayıda futbol okulu vardır ve her geçen gün sayıları artırılmaktadır. Sağlıklı ve akıllı yeni nesiller hedeflenmektedir.