BASKETBOLDA HIZIN ÖNEMİ

blog yazısı ekle !

BASKETBOLDA HIZIN ÖNEMİ

BASKETBOLDA HIZIN ÖNEMİ

Bir basketbolcu için sahip olabileceği maksimum hız çok değerlidir. Bir oyun esnasında, hem genel itibarı ile hızlı davranması hem de çok ani koşullarda birdenbire hızını arttırabilmesi, oyuncuyu takımın en önemli silahlarından birisi haline getireceği gibi, takım için de mutlak bir zafer şansı doğmasına yardımcı olabilir. Ortalama değerlerin üzerindeki hızlara ulaşabilmek, bir oyuncuyu aranılan, takdir edilen, başarının mimarlarından birisi olarak gösterilen bir oyuncu haline getirir.Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları

Elbette, hız özelliğinin tehlikelerinin, sakatlık risklerinin bilinmesi, kontrolün elden bırakılmaması gerekliliği vardır. Ulaşılabilen maksimum hız değeri hiçbir oyuncuyu tek başına efsane bir isim haline getiremez; bu özellik, belki, onu iyi bir maraton atleti yapabilir! Gerçekten her yönü ile başarılı bir basketbolcu olmak için, hız olgusu, diğer temel basketbol nitelikleri ile desteklenmeli ve uzun çalışmalar yardımı ile geliştirilmelidir. Saha üzerinde sayıya giden yolda işe yaramayacak bir hız, olması ya da olmaması çok da önemli olmayan bir hızdır.

Ancak hız denildiğinde sadece bir noktadan bir noktaya dümdüz bir koşudan bahsedildiğini düşünmek eksik bir tahmin olacaktır. Burada önemli olan nokta, nereye ve hangi hızda koşulduğundan daha fazla, sahip olunan etkin hızın oyun esnasında ne şekilde kullanıldığı olmalıdır. Karşılaşmalar sırasında rakiplere karşı genel olarak yatay sokulmalar ya da ani kesme hareketlerine oldukça ihtiyaç duyulmakta ve neredeyse çoğu oyuncu tarafından bu manevralar yardımıyla savunmanın atlatılmasına çalışılmaktadır.

Hız Mekaniği

Hız hakkında doğru bir bakış açısı yakalayabilmek için, öncelikle bu kavramın insan vücudundaki mekanik koşulları iyi bir şekilde anlaşılmalıdır. Genellikle, yüksek hız yapabildiği fark edilen şanslı insanlar, ani ve kuvvetli şekilde kasılabilen kas lifleriyle donatılmışlardır. Kimilerinin kas yapıları bu donanıma genetik olarak yatkınlık gösterebilirken, bir diğer yandan, bu amaca yönelik çalışmalarla kas yapısının mümkün olduğunca doğru bir şekilde geliştirilebilmesi de mümkündür. Örneğin, Afrikalı atletlerin koşu yarışmalarında üstün başarılar göstermesinin nedenini, genetiklerinden miras yolu ile aldıkları kas ve iskelet yapılarının gücüne bağlayan çok fazla görüş vardır.

Basketbolda önemli olan ve sporcuları ilgilendiren tarafı ise, geliştirilebilir kas yapısı olacaktır. Hızlı kasılan kas lifleri için,

 • Direnç eğitimleri

 • Hız ve ivme egzersizleri

 • Basketbol manevraları

birlikte kullanılmak üzere düzenlenebilir. Her bir madde, basketbol etkinliğinde ayrı bir öneme sahip olup, kesinlikle %100 efor sarf ederek, uzun sürelerde çalışılması gereken teknikler olacaktır. Bu konu başlıklarından hiçbirisi, tek başına diğerine üstün olarak kabul edilemez ve bir tanesi diğerinin yerine alternatif olarak kullanılamaz. Ancak, bu metotların temel itibarı ile çalışılması için, elbette tek bir yöntem değil, farklı şekillerde idmanlar ele alınabilir.

Direnç Eğitimleri

Basketbol için direnç egzersizleri genellikle kilo ile ilişkin değildir, bu türden çalışmalar zeminle doğrudan teması sağlayacak olan bacak ve kalça kaslarını geliştirmek için kullanılır. Ne yazık ki bu eğitimler, önemli olduğu kadar, oyuncular ve koçları tarafından da, bir o kadar kolaylıkla gözden kaçırılarak çalışılması ihmal edilen bir konudur. Burada genel amaç, bir dayanıklılık standardı elde etmeye çalışılması ve buna bağlı olarak da üstün bir hız ve bu hızı kullanabilme kabiliyeti geliştirilmesi çabasıdır. Ancak ihmal edilmemesi gereken bir husus olarak, bu ağır programın mutlaka dinlenme içermesidir; çünkü hedeflenen büyük kas gruplarının aşırı çalıştırılarak, kontrolsüz kasılma ve tutulmalar arzu edilen son şeylerden biri olacaktır. Yine bu idmanlar yardımı ile oyuncular yaşanabilecek çarpışma ya da dengesini kaybederek düşme gibi durumlardan olabildiğince az hasarla kurtulmayı öğrenebilirler.

Bu programdaki çalışmaları abdominal ve sırt çalışmaları ile kombine etmek, beklenilenden biraz daha olumlu sonuçlar bile doğurabilir; eğiticiler tarafından belirli bir oranda denenmesinde fayda olacaktır.

Hız ve İvme Eğitimi

Basit basketbol oyunları parke (saha) üzerindeki etkinliği ve hızı arttırmanın kullanışlı bir yoludur. Yazık ki birçok basketbol eğitmeni ve çalıştırdıkları oyuncular, basketbolda göğüs göğse temel mukavemet çalışmaları üzerinden programlarına devam etmektedirler. Halbuki hem fitness hem de uygulamalı basketbol tekniklerini birlikte kurgulayarak ilerlemek, çok daha kısa zamanda daha etkili bir gelişim yolu olacaktır.

Yüksek bir ivmeyi yakalamak için, yüksek hız oranı muhafaza edilirken, aynı zamanda vücut kitlesi ve eylemsizliğinin doğru bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Burada kastedilen, ani pozisyonlar karşısında hızlı hareket becerisini koruyarak farklı yönlere doğru yer değiştirebilme yeteneğinin korunmasıdır. Kimi zaman böyle çalışmalarda, eğitim amaçlı olarak kullanılan küçük koniler ( engel olarak yerleştirilecek ters külah şeklinde ekipman) oldukça kullanışlı olabilir.

 • İki adet koni, serbest atış çizgisinin bir tarafında, ilki tepesinde ikincisi de kenar çizgisinde olacak şekilde yerleştirilir.

 • Bir oyuncu, tek eli kenar çizgisinde durmakta olan koninin üzerinde olacak şekilde pozisyon alır. Hareket düdüğü ile birlikte, oyuncu koni etrafında sürat koşusuna başlar ve yukarıdaki koniye ulaşınca eli ile koniye dokunur. Sonra aniden yön değiştirerek, yine bir sürat koşusu eşliğinde bu kez kenar çizgisi üzerindeki koniye aynı işlemi uygular. Bu tur çalışması beş kez tekrarlanır.

 • Bir eğitmen ya da takım oyuncusu da bu sırada süreyi tutmalıdır. Koşu yapan oyuncu kenar çizgisindeki koniye beşinci kez dokunduğu anda süre de bitirilmelidir.
Bu basit antrenman, aslında oldukça etkili bir çalışma yöntemidir. İçerisinde birçok hız geliştirici öğeyi barındırmaktadır.

 • Alçak duruş: Oyuncular bu çalışma sırasında, momentumlarını koruyabilmek için 45 derecelik eğimle bir pozisyon almak durumundadırlar.

 • Kollar ve dirsekler: Oyuncular, hızlı bir ileri momentum kazanabilmek için kollarını etkin şekilde kullanabilmeyi öğrenirler.

 • Kalça dönüşü: Özellikle pivot mevkisinde faaliyet gösteren basketbolcular için daha önemle olmakla birlikte, çalışmalar sırasında, yapılacak manevralara bağlı olarak bu bölgenin doğru bir şekilde yönetilmesi ve mümkün olan en kısa sürede vücudun hız kazanabilmesi amaçlanır.

 • Güçlü bacaklar: Eğilip kalkma hareketleriyle birlikte, süreye bağlı olarak tamamlanması gereken bu idman yardımı ile bacak kaslarının mukavemet kazandığı gözlemlenebilir.

Bu türden ivme çalışmalarında yine oldukça dinlenme uyumlu olarak bir program oluşturmakta fayda vardır. İnterval çalışmanın aksine, buradaki sistemde %100 bir eforla tam kapasite olarak çalışmak önemlidir. İlerleyen süre ile birlikte, antrenmanın tümü için harcanan sürenin gittikçe azalması hedeflenir.

Basketbola Özgü Hareketler: İdmanlar sırasında turnike ve top çalma gibi birçok tekniklerin kullanımına yaygın olarak rastlanabilir. Hızı arttırırken bu gibi birçok basketbol stratejisinin kullanımı da aynı oranda ustaca ve hızlı bir şekilde olmalıdır. Bu hareketlerin çalışılması, tam kapasite ile gerçekleştirilmesi durumunda, ileri derecede, hızlı kasılabilen kas yapısı geliştirme sürecini desteklemektedir. Antrenman programına sadık kalınması ve muntazam şekilde zamanlarının takip edilmesi durumunda, hızı arttıracak bir idman gerçekleştirilmiş olur.

Bir diğer hız geliştiren basketbol gizemi de sezgi, tahmin etme olarak düşünülebilir. Peki, ama bunun hız kavramı ile ne gibi bir ilgisi olabilir? Sezgi kabiliyeti, bir basketbolcuya saha üzerinde yarıda kesilen hareketler yapabilme, rakiplerini zorlayabilme ve karşıdan gelecek hareketlere karşı bir yandan da hazırlık yapabilme şansı verir. Kimi çok ünlü basketbol oyuncuları ortalama sayılabilecek bir parke hızına sahip olmalarına rağmen, karşılaştıkları rakiplerinin hareketlerini önceden kestirerek, harekete maruz kalmadan kendi savunmalarını oluşturup zaman kazanmış olurlar, bu da doğal olarak hareketlerin seri bir biçimde birbirini izlemesi anlamına gelir. İyi bir sezgi ise, oyunun ve rakibin sıkı bir şekilde çalışılmasına bağlıdır. Rakibin çalışılması ise, onun tekrarlı hareketlerini gözlemlemiş olmak anlamına gelir. Örneğin, top süren bir rakibi takip eden savunmacı örneğin onun benzeri bir pozisyonda sol ayağı üzerinde yapmayı sevdiği geleneksel bir hareketini biliyorsa, henüz adımının ortasında onu engelleyebilir. Rakibinin oyun tekniğini tanımak, sezgiyi kullanabilmenin en temel koşuludur.

Özet Olarak: Hız Anahtardır.
Ortalamanın üzerinde bir hıza sahip olmak, becerikli, atılgan ve başarılı bir basketbolcu olmanın altın anahtarını içinde barındırır. Hız avantajı, sporcuya daha fazla ribaund alabilme şansı, daha az top kaybı ya da savunmayı ani bir şekilde kırabilme imkanı sunar. Elbette oyunun diğer dinamiklerini çalışmak ve iyi bir şekilde geliştirmek çok önemlidir; bunun yanında birçok tekniğin temelinde, hızın olumlu katkısı inanılmaz ölçüde büyüktür.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Ahmet Hamdi Tanpınar Orta Okulu - Ergazi Mahallesi 1820.sokak Batıkent - Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

Denizmen Spor Kulübü - Basketbol Okulu

Dikmen

Basketbol Kursu

Ankara Dikmen'de bulunan kulübümüz öğrencileri ve velileriyle büyük bir ailedir.

2017 Ankara yerel liginde 5 kategoride mücadele edecek olan kulübümüzün amacı öncelikle çocukları basketbol ile tanıştırmak, sporu sevdirmek ve sonrasında ise spor okulumuzdan kulüp takımlarımıza oyuncu yetiştirmek olup basketbolu en iyi şekilde öğretmektir.

Baş Antrenörümüz Behçet Denizmen

Fenerbahçe ve Beşiktaş Basketbol Kulüplerinde uzun yıllar oynamış, 24 defa Türk Milli Basketbol takımı formasını giymiş, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İzmir DSİ spor kulüplerinde antrenörlük yapmış, son olarak Botaşspor Ankara şubesini kurmuş ve yaklaşık 8 sene baş antrenörlüğünü yapmıştır.

2016 Yılında Denizmen Spor Kulübünü kurarak basketbola hizmete devam etmektedir.

U12 Erkek U13 Erkek
U13 Kız U16 Erkek
U18 Erkek Ankara Liginde mücadele etmektedir.

Kayıt ücret bilgilerimiz:

1 aylık eğitim(8 saat) + forma ücretsiz :200 tl
Kardeş olur ise 2 kişi :300 tl
Öğrenci takıma seçilir ve çıkarsa haftada 5 saat eğitim verilir aylık 20 saat eğitim ücreti:200 tl

AYLIK ÜCRET 200 TL
3 AYLIK PEŞİN ÖDEME 175 X 3 TL


NOT: Velilerimiz fitness salonunu ücretsiz kullanabilirler.

devamını oku...
Adres: Lokman Hekim Meslek Lisesi Spor Salonu Hürriyet Caddesi No:144 Dikmen-Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları