NEDEN TENİS OYNAMALIYIZ?

blog yazısı ekle !

NEDEN TENİS OYNAMALIYIZ?

Her yaştan insanın yapabileceği bir spor olan tenis, Ankara başta gelmek üzere tüm ülkede popüleritesini her geçen gün artırmaktadır. Federasyonun etkili çalışmaları ve medyanın tenise geniş yer vermesi de toplumun tenise olan ilgisinin artmasında etkili olmuştur. Tenis sporuna duyulan bu büyük ilginin ve talebin pek çok olumlu nedenleri bulunmaktadır. Sağlıklı bir yaşamın yanı sıra duygusal ve zihinsel gelişim ve daha pek çok olumlu sebeplerden dolayı tenis sporu yapmakta fayda vardır. Neden tenis oynamalıyız?Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Kavaklıdere Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi Garden Villaları 3309/1 Cadde No:4 Çayyolu-Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Gölbaşı İncek Spor Kulübü

İncek

devamını oku... Adres: Turgut Özal Bulvarı No:33-D İncek-Ankara

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü - Keçiören

Keçiören

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü Spor Okulu ve Yaz Spor Okulu ekibi, alanında uzman eğitmenler ve Federasyon onaylı antrenörlerden oluşmaktadır.


5 yıldır spor, yüzme okulları ve yaz okulları düzenleyen ekibimiz; düzenlediği tüm organizasyonlarda 1. öncelik olarak çocuklarımızın güvenliği, sonrasında eğlenceli ve kaliteli zaman geçirerek öğrenmeleridir.
Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Çocuk Yüzme Kursu

Grup Yüzme Dersi ( maksimum beş veya altı kişi ile yapılır.)
Bire bir özel yüzme dersleri ( Kişiye özel programlar,)
Yüzme bilenler spor veya sağlık amaçlı katılabilirler.
Müsabık Sporcu Olma İmkanı ( yetenekleri doğrultusunda seçmeleri kulübümüz yapmaktadır. )

Bireylerin isteklerinde doğrultusunda eğitimler özel veya grup dersler şeklinde yapılabilmektedir.

Çocuk yüzme kursu maksimum beş veya altı kişi ile yapılmaktadır. Çocuk yüzme eğitimi yaş grupları ve yüzme seviyeleri planlanarak eğitimler organize edilmektedir.

Çocuk Yüzme Eğitimleri Nasıl İşleniyor?
Çocuk yüzme eğitimi hafta da iki gün, aylık ders süresi sekiz seans olarak yapılmaktadır. Her ders bir saat sürmektedir. Kulübümüzün çocuk yüzme derslerine katılabilirsiniz.

Grup çocuk yüzme eğitimi yaş kategorilerine göre ayrılarak grup yüzme dersleri işlenmektedir. Çocuk yüzme eğitimi üç istasyondan oluşmaktadır.

Yüzme Eğitimi Başlangıç Seviyesi 1. İstasyon
Yeni başlayanlar çocuklardan oluşmaktadır.

Yüzme nefes egzersizleri,
Havuz kenarında yüzmede ayak nasıl çırpılır?
Yüzme tahtaları ile havuzu içinde ayak çırpma gibi,


Yüzme Eğitimi Orta Seviye 2. İstasyon
Bu istasyonda genel olarak bir önceki istasyonda öğrendiklerimiz pekiştirilmektedir.

Yüzme tahtları ile uzun mesafeli ayak çırpma teknikleri geliştirilir, ( altı ayak bir nefes egzersizleri)
Yüzme tahtları ile sağ kol, sol kol çalışmaları yapılır.
Serbest yüzmede rotasyon çalışmaları
Sırtüstü yüzme tekniği ayak vuruşu tekniği geliştirilir.
Su atlama çalışmaları

Yüzme Eğitimi 3. İstasyon
Bu istasyonda sürekli serbest yüzme ve sırtüstü yüzme tekniğini geliştirme adına çalışmalar yapılmaktadır.
Su atlama tekniği geliştirilir.


Özel Yüzme DersiYüzme dersleri 8 ders paket program şeklinde yapılmaktadır. Hafta da iki ders, her ders bir saat sürmektedir. Özel derslerde her yeni başlayacak üyenin yüzme seviyesine göre yüzme öğrenme programları uygulanmaktadır.


Bire bir özel yüzme kursu hakkında ön görüşme, tesis inceleme detaylı bilgiler için bizi arayarak Randevu alabilirsiniz. Çalışmaları Randevulu sistem ile takip etmekteyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Bir bir dersler her bireyin yüzme geçmişine göre organize edilmektedir. Her özel ders için gelenlerin yüzme geçmişi varsa ve/veya yoksa durum gözden geçirilerek ilk eğitim programı belirlenir.

Bire bir özel yüzme dersleri kişinin psikolojisi, önceden yaşadığı korkular, deneyimleri fiziksel kapasitesi, suya karşı adaptasyonu, bireysel yetenekleri ve öğrenim süresi kişiden kişiye değişmektedir.

Tabi bire bir özel yüzme dersi almanız yüzme öğrenme sürenizi kısalacaktır. Özel yüzme dersleri antrenör eşliğinde bire bir olarak 8 saat paket program halinde yapılmaktadır. Tek saatlik özel ders programımız yoktur.

Eğitimler Nasıl Yapılmaktadır?
Yüzmede doğru nefes alma ve nefes verme ve su üzerinde kalabilme çalışmalarına yer verilmektedir. Aynı zamanda serbest ve sırtüstü yüzme tekniğinin detayları anlatılarak, antrenör eşliğinde yapmanız sağlamaktadır.

Performans Sporcularına Özel Yüzme
Ayrıca daha önce yüzmüş veya mola vermiş tüm yaş grupları için performans yüzme eğitimleri veriyoruz . Halihazırda herhangi bir yarışa hazırlanan ve rakiplerine karşı kendini yüksek performansa hazırlamak isteyenler, özel eğitimler alarak kendilerini hem uzaktan hem de derece olarak geliştirmek için kulübümüze başvurabilirler.

Performans yüzücüleri için yaşa ve yüzme seviyelerine göre bir antrenman planı uygulanır.devamını oku...
Adres: Yozgat Bulvarı 695. Sokak No:2 Ovacık Sınav Koleji Keçiören-Ankara

Altın Oran Gençlik ve Spor Kulübü - Oran

Çankaya

devamını oku... Adres: İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi No:89 Sinpaş Altın Oran Çankaya-Ankara


Tenisin psikolojik, fiziksel ve sosyal açılardan olmak üzere üç ayrı açıdan faydalarını görmek mümkündür. Vücuttaki genel yağ yakımının sağlanması, denge, çeviklik, esneklik, vücut koordinasyonunun artması gibi pek çok fiziksel faydanın yanında psikolojik olarakta olumsuz şartlara karşı mücadele etme, rakiplere karşı yaşanan zorluklara karşı direnme gibi birçok faydalar sağlamaktadır. Ayrıca sorumluluk duygusu, disiplinli çalışma, strateji geliştirme ve plan yapma gibi becerilerinin de artmasına etki sağlamaktadır. Sosyal yönden de her yaştan kişiye eşsiz ortamlar sunan tenis sporu ile unutulmaz arkadaşlıklar kurarken, işlerinizle ilgili pek çok bağlantıya da ulaşabilirsiniz. Tenisin olumlu etkilerinden olan sosyal yaşamdaki gelişmeler , yepyeni kapıların açılmasına da olanak sağlayabilir. Tenis kluplerinde oynayan çocuklar, profesyonel tenisçi olmasalar da pek çok özel üniversite de ya da yurt dışındaki üniversitelerde tenis oynamalarının bir avantajı olarak, masrafların ciddi bir bölümünden muaf olarak eğitim hayatlarını sürdürebilir ve karşılarına tenis sayesinde çıkan kariyer fırsatlarını da değerlendirme imkanına sahip olabilirler. Çocukların daha fazla ne kadar akıllı olabileceklerinden ziyade yaşam içerisinde başarıyı yakalamaya yarayan duygusal ve sosyal becerilerin öğrenilmesiyle duygusal zeka gelişimi doğru orantılıdır. Tenis sporu duygusal zekanın gelişmesinde büyük rol oynamaktır.
Tenis oynamak için daha sayamayacağımız pek çok neden bulunmaktadır. Eğlenceli ve bireysel bir spor olan tenis, her yaştan insanın severek yapacağı spor dallarından olmasından dolayı da tercih sebebidir. Yapmanız gereken tek şey sizin için en uygun olan raketi alarak en yakınınızda bulunan tenis kortuna giderek, bu eğlenceli ve sağlıklı spor dalını yapmaktır.