ANKARA OKÇULUK KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA OKÇULUK KURSU

Ok ve yay birleşiminden oluşan bu spor dalının amacı oku hedeflenen yere göndermektir. İnsanoğlunun en erken dönemlerinden bu yana oldukça ilgi çeken bir spor dalıdır okçuluk. Günümüzde çeşitli spor salonlarının açılmasıyla da her çevrede belli bir yaygınlık gösteren bu spor dalı kişiye özel fonksiyonel bir yapıya sahiptir.Yaşamkent İlker Spor Kulübü

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Ay Pars Spor Kulübü

Keçiören

Basamak Voleybol Spor Kulübü 2021 yılında Ankara' da, voleybol alanında; sporcu, antrenör ve yönetici yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Erken çocukluk yıllarından itibaren sporcu adaylarına spor kültürü kazandırmak kulübümüzün öncelikli hedefidir. Sporun bireylere kattığı disiplin ile spor ahlakını birleştirerek adayların yaşamlarını bu çerçevede sürdürmelerini amaçlayan kulübümüz, milli takımlara sporcu yetiştirmek ve bünyesindeki sporcuları her yönde geliştirmeyi amaç edinmiştir.devamını oku...
Adres: Kanuni, Ümitova Cd No:7 Keçiören-Ankara (Genç Osman Anadolu Lisesi Spor Salonu)

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

Angora Okçuluk Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Altay Mah. Orhanbey Cad. Galeria Avm Giriş Kat Eryaman - Ankara


Bu spor dalında kullanılan yay türleri çeşit çeşittir. Temel olarak bu yay çeşitlerinden bahsedecek olursak olimpik yay, makaralı yaydan bahsetmek mümkündür. Bu yaylar çeşidine göre fiber, ahşap, karbon veya çelikten imal edilmektedir. Bahsedilen okun arkasında oku yönlendiren 3 tane tüy bulunmaktadır. Bu oklar 60 ila 71 cm uzunluğunda, ağırlıkları ise 20 ila 28 gram arasında olmalıdır. Bu şekilde sporcu için ideal bir düzenek oluşur.

Ankara okçuluk kursu salonları bugün müşterisine bu spor çerçevesinde sunduğu birçok ayrıcalıkla hizmet vermektedir. Okçuluk spor dalına ilişkin bu salonlarda aradığınız hemen her şeyi bulabilirsiniz.