BASKETBOLDA BASKI İLE NASIL MÜCADELE EDİLİR?

blog yazısı ekle !

BASKETBOLDA BASKI İLE NASIL MÜCADELE EDİLİR?

BASKETBOLDA BASKI İLE NASIL MÜCADELE EDİLİR?

Baskı, sıkıntı ya da kaygı… Adı her ne olursa olsun, bu duygu ile mücadele etme yollarını öğrenmeye çalışmadan önce, bunun tam olarak ne olduğunun bilinmesinde fayda vardır. Baskı, stresli koşullar altında ortaya çıkan bir reaksiyondur. Herkesin muhakkak surette karşılaştığı bir olaydır; ancak, bazı kişiler bu tür duygular ile diğer insanlara nazaran daha kolay mücadele edebilirler. Gerekli çalışmalar, bu duyguyu yenebilmek adına yürütüldüğü sürece, baskı basketbolda iyi bir itici güç olarak bile kabul edilebilir.Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları

Basketbolda Baskı Hissinin Oluşumu

Herhangi zorlu bir spor dalında olduğu gibi, mücadeleye dayanan basketbol da, birçok baskı dinamiği içermektedir. Ancak, hızlı gelişen bu oyunda, sahne ışıkları diğer birçok benzeri duruma göre daha fazla parlayacaktır, yani her bir oyuncu ve hareketi üzerinde yoğunlaşan binlerce göz vardır. Bu durumda basketbol zeminindeki baskının hissedilen etkileri, belki de olması gerekenden çok daha büyük sonuçlara yol açabilmektedir. Hırslı bir karşılaşma esnasında, sinirlerin gerilmeyeceğini düşünmek imkansız bir yaklaşım olur. Oyuncuların manevralarını başarısızlığa itebilen bu baskılar, çeşitli formlar altında hayat bulabilirler:

 • Bunaltıcı bir defans sistemi
 • Son dakikaya kalmış oyunlar
 • Yenilme korkusu
 • Yapılan hataları unutabilme hızı
 • Takım arkadaşlarını, eğitmenleri ve aileyi hayal kırıklığına uğratma korkusu

Bazı oyuncular, böylesi durumlarda meydana gelecek kaygılanma hissi ile mücadele ederek üstesinden gelebilirken, diğer oyuncular ise neredeyse kariyerleri boyunca bu his ile baş etmeye çalışmak durumunda kalırlar. Herhangi bir karşılaşma anında, tüm olasılıkları deneyimleninceye kadar, bir basketbolcunun hangi tipte bir insan olduğunun kestirilebilmesi oldukça zordur. Bunun en kötü tarafı ise, baskılanması gereken anlarda, herkesin gözünün oyuncu üzerinde yoğunlaştığının farkına varılması ile bu duygunun yoğunlaşması nedeniyle üstesinden gelinemez bir hal almasıdır.

Baskı Talimleri

Oyundaki baskı ortamının yakalanabilmesi için, antrenman takımı iki ayrı bölüme ayrılabilir. Bir kısımdaki oyuncular potanın altında yer alırken, diğerleri key bölgesinin üzerinde kalabilir. Pota altındaki oyuncu, topu pas olarak diğer bölgedeki bir oyuncuya ulaştırarak, driplingi başlatır. Daha sonra topu yakalaması gereken oyuncuya doğru, savunma yapmak amacıyla hızla ilerlemeye başlar. Bu arada pası alan oyuncu ise, en az bir kez topu sektirerek, ani bir sıçrayarak şut atışı için hareketini gerçekleştirmeye çalışabilir.

Bu idmanı, hücum çizgisini kanatlara ya da kenar çizgisine doğru kaydırarak çeşitlendirmek mümkündür. Ayrıca, Hücum oyuncusunu sağ ya da sol yönden paslarla besleyerek, her durumda şuta yönelebilecek ve üçlü tehdit pozisyonu yakalayabilecek bir seviyeye taşımak, oldukça yararlı bir strateji olacaktır.

Hücum oyuncusu, gelecek olan pasları, üçlü tehdit pozisyonu oluşturabilecek şekilde yakalamak için konsantre olmalıdır. Oyuncunun, potaya doğru yatay ya da dikey yönde hareket kabiliyeti kazanması ve yaklaşık üç saniye içerisinde, derhal bir şut pozisyonuna girebilmesi beklenir.

Savunma oyuncusu bu aşamada şutu bloklama girişiminden ya da faul kurgulamaktan kaçınmalıdır. Bunun yerine, hücum oyuncusunun temiz bir atış fırsatı yakalamasını engellemeye çalışmalıdır. Bir şut girişiminden sonra, savunmacı rebaundu alarak hücum çizgisine doğru ilerlerken, hücum oyuncusu da savunma hattına giriş yapar. Bu idman sırasında, koçlar kazanan ya da kaybeden takımın skorunu tutarak, basit bir ceza ve ödül sistemini uygulayabilirler.

Baskı Durumlarını Kurgulama

Kalabalık antrenmanlar ve kişisel çalışmalar, oyunlardaki baskı halinin, olabilecek en iyi haliyle yakalanabileceği şekilde gerçekleştirilebilir. Böylesi bir durum, baskı hissini normalleştirebilmek için oldukça önemli bir yaklaşım olur. Bir mücadeleyi kazanmanın, bireysel olarak tek bir şut, top hakimiyeti ya da bir hareketler serinsine bağlı olduğu zamanlarda, bu çalışmaların önemi yeterince iyi anlaşılabilir.

Gerek bir takım çalışması, gerekse bireysel şut idmanları oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir hale gelmelidir. Çoğu basketbolcu, oyun sonundaki faul atışlarını çalışmaktadırlar. Her idmanı birkaç şut atışı ya da varsayımsal bir mücadele ile bitirmek oldukça faydalı bir çalışma şeklidir. Ayrıca, oyun sonu şut çalışmaları, serbest atış denemeleri ya da 21 gibi farklı basketbol versiyonları gibi birkaç talim şekli daha yararlı olabilecek yaklaşımlar arasında sayılabilir.

Olumlu Noktalara Odaklanmak

Baskı hissinden kurtulmanın önemli bir basamağı da, soyunma odasından saha üzerine kadar, olumlu düşünce şekli geliştirmek ve onu koruyabilmektir. Bir mücadelenin ya da antrenmanın yoğunlaştığı zamanlarda, derhal olasılıkların en kötüsü üzerine düşünceler geliştirmek, herkes için oldukça kolaydır. Bunun yerine, tüm ihtimallerin doğru ve olumlu bir şekilde gerçekleşebileceğini düşünmek daha iyi sonuçlar doğuracaktır. Bir oyuncunun, saha üzerinde neleri başarılı bir şekilde yapabileceği, hangi zorlu durumların üstesinden gelebileceği ve oyuna nasıl bir katkıda bulunabileceği gibi maddeler üzerinde düşünme alışkanlığı edinmesi, kendisine moral açısından önemli bir katkı sağlar. Ayrıca bu şekilde, becerileri üzerinde çalışarak, kendisine daha fazla güvenmeyi de öğrenecektir. Baskı hissinin oluşturacağı gerginliğin gevşetilebilmesi ve başarı için itici bir güç haline getirilebilmesi için, bu süreç oldukça önemlidir.

Özellikle bu aşamada, koçlar, oyuncuları üzerinde negatif bir dil kullanmaktan sakınarak, başarıya uzanacak kişisel özellikleri geliştirmek için oyuncularına fırsatlar sunabilirler. İyi bir takım ruhu yakalayabilmek için, bu pozitif durumun, tüm bir takımın dokularına sağlam bir şekilde işlenmesi gereklidir. Saha üzerinde, böyle bir gelişim sürecine uzanan her hareket ödüllendirilebilir. Ayrıca, koçlar:

 • Oyuncularına ne yapmamaları gerektiğinden çok, ne yapabileceklerini söylemeyi,
 • Çalışmaları "evet" dili üzerine inşa etmeyi,
 • Olumsuzluklarla doldurulmuş bir "hayır" dilinden kaçınmayı,
 • Başarı, olumluluk ve üstesinden gelinen oyunların takdir edilmesini
 • Hatalar ve olumsuzluklar üzerinde takılı kalmadan ilerleyebilmeyi

mutlaka başarmak durumundadırlar.

Hatalardan Sıyrılmak
Basketbolda, unutkanlık en işe yarayan özelliklerden birisidir. Bir oyun sırasında yapılan bir hatanın üzerinden atlayabilmek, yani pişmanlık duygusundan kurtularak ileriye doğru bakabilmek en olumlu adımları oluşturur. Elbette, bu durum, hataların göz ardı edilmesi, durmadan tekrarlanabilir oldukları gibi anlamlar içermez. Bunun yerine, geçmiş ana takılmaktan derhal sıyrılarak, hücum sistemi üzerinde yoğunlaşmak, savunma planlarını gözden geçirmek ve takıma bundan sonraki aşamalarda nasıl faydalı olunabileceği gibi daha değerli düşüncelerin geliştirilmesi yararlı olacaktır.

Bir oyunda yapılan hatalar, ait oldukları anda kalmalıdır. Bunun anlamı, tüm zihinle oyunun geçerli anına odaklanılması gerektiği ve akıllıca hamlelerle hedefe yönelebilmenin önemli olduğudur. Örneğin:

Doğru paslaşmak
Gerekli olan hücum sistemini uygulamaya geçirmek
Doğru savunma hamleleri kurgulamak
Genel hücum sistemine sadık kalmak
gibi önemli noktalar unutulmamalıdır.
Atletik yetenekleri gelişmiş ve usta oyuncular, basketbol sahasında yer alırlar; ancak başarılı takımlar sadece akıllıca oynamak üzerine yoğunlaşırlar. Böyle bir dinamiği yakalamış olmak demek, oyun koşullarına hızla adapte olarak, yapılan hataların geride bırakılması demektir.

Sonuç Ve Başarı

Basketboldaki birçok öğe gibi, baskının üstesinden gelebilmek de, düzenli ve sıkı çalışmayı, efor harcamayı gerektiren bir konudur. Yukarıda belirtildiği gibi durumlara hazırlıklı olarak yürütülecek bilinçli bir program sayesinde, oyuncular gerçek karşılaşmalar sırasındaki kaygı hissinin üstesinden gelebilmeyi ya da en azından kontrol altına alabilmeyi öğrenebilirler. Daha rahat bir zihin ve beden, oyun üzerinde daha fazla odaklanmak ve takım adına olumlu koşullar hazırlayabilmek anlamı taşır. Ortaya konulan emeğin karşılığı, sonuçlar alınmaya başladıkça daha net olarak gözlemlenebilir. Bireysel olarak oyuncuların ve bir takımın tamamının, stres, kaygı ve baskılanma hissi ile kolayca mücadele edebilmesi, rakibiyle aynı oranda mücadele edebilmesi olarak kabul edilebilir.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Batıkent Yıldızlar Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Ahmet Hamdi Tanpınar Orta Okulu - Ergazi Mahallesi 1820.sokak Batıkent - Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

Denizmen Spor Kulübü - Basketbol Okulu

Dikmen

Basketbol Kursu

Ankara Dikmen'de bulunan kulübümüz öğrencileri ve velileriyle büyük bir ailedir.

2017 Ankara yerel liginde 5 kategoride mücadele edecek olan kulübümüzün amacı öncelikle çocukları basketbol ile tanıştırmak, sporu sevdirmek ve sonrasında ise spor okulumuzdan kulüp takımlarımıza oyuncu yetiştirmek olup basketbolu en iyi şekilde öğretmektir.

Baş Antrenörümüz Behçet Denizmen

Fenerbahçe ve Beşiktaş Basketbol Kulüplerinde uzun yıllar oynamış, 24 defa Türk Milli Basketbol takımı formasını giymiş, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İzmir DSİ spor kulüplerinde antrenörlük yapmış, son olarak Botaşspor Ankara şubesini kurmuş ve yaklaşık 8 sene baş antrenörlüğünü yapmıştır.

2016 Yılında Denizmen Spor Kulübünü kurarak basketbola hizmete devam etmektedir.

U12 Erkek U13 Erkek
U13 Kız U16 Erkek
U18 Erkek Ankara Liginde mücadele etmektedir.

Kayıt ücret bilgilerimiz:

1 aylık eğitim(8 saat) + forma ücretsiz :200 tl
Kardeş olur ise 2 kişi :300 tl
Öğrenci takıma seçilir ve çıkarsa haftada 5 saat eğitim verilir aylık 20 saat eğitim ücreti:200 tl

AYLIK ÜCRET 200 TL
3 AYLIK PEŞİN ÖDEME 175 X 3 TL


NOT: Velilerimiz fitness salonunu ücretsiz kullanabilirler.

devamını oku...
Adres: Lokman Hekim Meslek Lisesi Spor Salonu Hürriyet Caddesi No:144 Dikmen-Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları