FORMUNU KORUMAK İSTEYENLERİN TENİSİ TERCİH ETMESİNİN 4 NEDENİ

blog yazısı ekle !

FORMUNU KORUMAK İSTEYENLERİN TENİSİ TERCİH ETMESİNİN 4 NEDENİ

Tenis oyunu, ikişer kişilik iki takım arasında ya da iki kişi arasında oynanabilen olimpik bir spor dalıdır. Tenis oyunun avantajlarından biri de ekipman gereksinimin az olmasıdır. Tenise başlamak için raket ve bir tenis topuna sahip olmak yeterli olacaktır. Bunları da Ankara ve daha pek çok şehirdeki spor malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz. Aynı zaman da tenis oyunu, kişinin fiziksel ve psikolojik sağlığı üzerinde de pek çok olumlu etkiye sahiptir. Bireyin vücut gelişimine ve sağlıklı bir şekilde zayıflamasına da fazlası ile katkı sağlamaktadır. Peki, formunu korumak isteyenlerin tenisi tercih etmesinin 4 nedeni neler olabilir onlara bir bakalım;


Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara


  • 1.Tenis, öncelikle bireyde olumlu bir beden algısı oluşturmaya yardımcı olacaktır. Vücutlarından, görünümlerinden rahatsızlık duyan bireyler tenis ile bu düşüncelerini aşmaya başlayacaklardır. Bireylerde özgüven duygusunun kuvvetlenmesini sağlayarak onların oyun içerisinde daha aktif bir şekilde performans göstermesini sağlayacaktır. Böylelikle de bireyler, oldukça fazla efor sarf edecek ve daha fit daha sağlıklı bir görünüme sahip olacaklardır. Ayrıca tenis, yeme bozuklukları – obezite gibi sağlık problemlerine sahip bireylerde de olumlu bir gelişme sağlanmasına katkı sağlayacaktır. Hem sağlıklı bir şekilde zayıflamaya yardımcı hem de psikolojik açıdan pek çok olumlu etkiye sahip olan bu spor dalı formunu korumak isteyenlerin tercihleri arasında olmalıdır.
  • 2.Tenis, sıkı bir antrenman disiplini gerektirmektedir. Oyuna etkin bir şekilde dahil olan, antrenmanlara düzenli bir şekilde katılım gösterip antrenman ve maçlarda sık sık yapılmakta olan depar, zıplama, topu yakalama çabası gibi hareketler ile kişi daha çevik, daha dinç ve daha hızlı bir yapıya sahip olacaktır. Böylelikle hem formunu koruyacak hem de vücut yapısına olumlu yönde özellikler kazandıracaktır.
  • 3.Tenis oynayan bireyler daima korttaki hareketleri kontrol ederler bu esnada da büyük kas gruplarını kullanırlar tüm bu şeyler birey de el, göz ve genel vücut koordinasyonlarının gelişmesini sağlar. Ayrıca tüm sportif aktivitelerde koordinasyon fazlası ile önemlidir, teniste ise bu genel vücut koordinasyon gelişimi diğer spor dallarına göre daha etkin bir şekildedir dolayısıyla tenis ile formunuzu korurken genel vücut koordinasyonunu da geliştirip diğer spor dallarında da başarılı bir performans gösterebilirsiniz.
  • 4.Tenis oyunu oynayan bireyleri bağışıklık sistemi sağlıklı bir şekilde gelişir ve bireyler dengeli, düzenli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazanırlar bu durumda bireylerin formunu korumasına fazlası ile yardımcı olacaktır.