ANKARADAKİ YÜZME KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARADAKİ YÜZME KURSLARI

Tatile gittiğiniz zaman yüzmek istiyor fakat yüzemiyorsanız, yüzen kişileri sadece ayaklarınızı suya sokup kenardan izliyorsanız bu sorunu Ankara'daki yüzme kursları ile çözebilirsiniz. İster çocuğunuz, ister kendiniz olun, kurs aldığınız takdirde yüzememe derdinden kurtulacaksınız. Tabi önce yüzmenin faydaları nelerdir, insanda ne gibi etkiler yaratır bunları görmekte fayda var.


Yüzme sporu insan vücudunun kas gelişiminde çok büyük rol oynar. Sürekli yüzen kişilerin vücutlarına dikkatlice bakarsanız eğer oldukça düzgün biçimli ve güçlü göründüklerini rahatlıkça fark edebilirsiniz. Ayrıca spor sağlık demek olduğundan yüzmek de sağlık demektir. Buna en güzel ispat olarak fizik tedavilerin bile birçoğunun su içerisinde yapılıyor oluşunu gösterebiliriz.

Yapılan araştırmalar düzenli bir şekilde yüzen kişilerin kalp hastalıklarına daha az yakalandıklarını ve kalp krizi yaşama riskini daha az taşıdıklarını göstermiştir. Yüzerken insan vücudundaki eklemler diğer sporları yaptıkları zamankinden çok daha az kasılırlar. Bu yüzden su içerisinde yapılan sporlar sırasında sakatlık yaşanması ihtimali diğer sporlara göre %80-90 arası daha azdır. Ayrıca suya girdiğimiz zamanki rahatlık ve huzur hissini başka yerde hissetmemiz pek mümkün değildir. Bu sayede yüzmek insana sadece fiziksel değil psikolojik anlamda da sağlıklı bir birey olma fırsatı yaratmaktadır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara


Ankara'daki yüzme kursları kimi yerlerde özel ders şeklinde kimi yerlerde ise üniversitelerin bünyesinde hizmet vermektedirler. Özel ders veren kuruluşlar ders saatlerini sizin müsait olduğunuz saatlere göre ayarlama şansını sunmaktadırlar. Bu sayede boş olduğunuz zamanları yüzme öğrenerek geçirebilirsiniz.

Dilerseniz çocuğunuzu da yanınıza alarak çocuğunuzun yüzmeyi erkenden öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Spor akademilerinden mezun ve yüzme konusunda ihtisas yapmış antrenörler eşliğinde kolayca öğrenebilirsiniz. Üstelik Ankara'daki yüzme kursları arasında yaz-kış fark etmeden dört mevsim gidebileceğiniz kapalı yüzme havuzları da bulunmaktadır.

Ankara'daki yüzme kursları arasında bazı özel kuruluşlar aileye, sevgiliye ve arkadaşlara özel kampanyalı fiyatlara sahip paket seçenekleri de sunmaktadırlar. Bu sayede dilerseniz sevdiklerinizle birlikte de gidebilir, balıklama atlamayı, kurbağalama yüzmeyi hatta isterseniz sırtüstü ve kelebekleme yüzmeyi dahi öğrenebilirsiniz. İşinde uzmanlaşmış hocalar size yüzme konusundaki bütün korkularınızı da unutturacak ve kendinize güvenli bir şekilde yüzmeye başlayacaksınız.