ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE VOLEYBOLUN ÖNEMİ

blog yazısı ekle !

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE VOLEYBOLUN ÖNEMİ

Çocuğunuza hangi spor dalına yönlendireceğiniz konusunda kararsızsanız, voleybol doğru bir tercih olabilir. Spor yapan çocuklar, sağlıklı bir yaşam biçimine sahip olurken aynı zamanda da daha aktif ve dinç bir hayat sürerler. Çocukların gelişiminde voleybolun önemi oldukça fazladır. Dengeli bir vücut gelişiminden, düzenli beslenmeye ve bunların yanı sıra da psikolojik açıdan da pek çok yarar sağlamaktadır.Ankara gibi büyük şehirlerin yanı sıra ülkemizdeki hemen hemen her ilimizde voleybol kurslarına ulaşma imkânına da sahipsiniz.

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Çankaya

ParSport Club

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı-Ankara

Yeni Ufuklar Spor Kulübü

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mahallesi 211. Cadde No:12 Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eryaman - Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Dikmen

Dikmen

devamını oku... Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Ankara Spor Akademisi

Çankaya

devamını oku... Adres: Şehit Cengiz Karaca Mah. Kabil Caddesi No: 109 Çankaya - Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulu - Oran

Oran

devamını oku... Adres: Hayri Çeçen Sokak No:4 Çankaya - Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Bilkent

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Başkent Zirve Spor Okulları

Keçiören

devamını oku... Adres: Kavacık Subayevleri Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Spor Salonu Keçiören - Ankara

Çaba Akademi

Yenimahalle

Çaba Akademi'de Basketbol, Voleybol ve Cimnastik Spor Okulu ve Takım antrenmanlarımız devam ediyor.

Çaba Akademiye ait Türkiye'nin ve Ankara'nın en büyük ve modern Spor Eğitim Merkezlerinden biri olan tesisimizde uzman eğitmen kadromuz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Tesisimizde,
- 2 adet olimpik ölçülerde basketbol/volaybol sahası
- 1 adet tam donanımlı Bireysel Basketbol Antrenman Salonu
- 3 sahada toplam 12 basketbol potası
- Tam donanımlı ve ferah bir Cimnastik Salonu
- Atletik performans ve kondisyon merkezi
- 7 adet bağımsız soyunma odası
- Maç analizi ve video izleme odası
- Antrenmanları takip edebileceğiniz keyifli Cafe

ile 2600 m2 kapalı alanda çocuklarımıza nezih ve sıcak bir ortamda spora başlatmak ve spor yaptırmak için bütün imkanları sağladık.

Çaba Akademi tesisimizi ziyaret ederek ücretsiz deneme antrenmanlarımıza katılabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Atakule Spor Kulübü Esat

Çankaya

devamını oku... Adres: Tunalı Caddesi No:2 Çankaya - Ankara

Fenerbahçe Spor Okulları Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: 1. Meşrutiyet Caddesi Nacit Avcı Sokak No:1 Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonu Etimesgut - Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulu - İncek

İncek

devamını oku... Adres: Iğdır Caddesi No:13 Çankaya - Ankara

Anadolubeyi Spor Kulübü

Oran

devamını oku... Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi 582. Sokak Oran - Ankara

Spor Mektebi Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi Başkent Bulvarı 2372. Sokak No:2 (Botanik Metro Durağı) Batıkent Uğur Okulları Yenimahalle - Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Fenerbahçe Spor Okulları - Batıkent

Batıkent

devamını oku... Adres: Kent Koop 1867. Cadde No:5 (Şehit Demet Sezen Kız Anadolu Lisesi Spor Salonu) Yenimahalle Ankara

Filenin Sultanları Voleybol Okulları - Bilkent

Bilkent

devamını oku... Adres: Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:3 Sport İnternational Bilkent-Ankara

Gorilbey Gym

Tunalı

devamını oku... Adres: Esat Caddesi No:115 Çankaya - Ankara

Anadolu Şahin Spor Kulübü

Keçiören

Final akademi spor kulübü olarak her yaştan ve seviyeden kişilere spor kültürü aşılamak birinci hedefimizdir. Sporun kişisel gelişime özellikle fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişime faydası aşikardır.

Çocuk ve yetişkin gruplarımıza özel eğitim ve grup eğitimleri uzman antrenörler eşliğinde yüzme , Voleybol ,Kort Tenisi ve Basketbol branşlarında amatör ruhla profesyonel eğitim vermek gayemizdir.

Yüzme branşımız içerisinde bel fıtığı , boyun fıtığı , skolyoz, eklem rahatsızlığı ve kilo problemi olan kişiler için havuz antrenmanlarımız vardır. Yerimiz Keçiören Final koleji kampüsü içerisindedir. Tesis yeni , son derece modern ve temizdir.devamını oku...
Adres: Osmangazi Mah. Aşıkpaşa Cad. Final Okulları Keçiören Kampüsü Keçiören - Ankara

Anıttepe Ata Spor Kulübü

Anıttepe

Basketbol : Anıttepe Anadolu Lisesi Spor Salonu
Adres : Yücetepe, 88 sokak no 7 Çankaya/ Ankara

Voleybol : Ankara Lisesi Spor Salonu, Sıhıye
Adres : Hacettepe, turkocagi sokak no 1 Altındağ/ Ankara
devamını oku...
Adres: Anıttepe Anadoılu Lisesi Yücetepe Mahallesi 88 Sokak No:7 Anıttepe-Ankara


Voleybol oynamak, çocukların fiziksel gelişimlerini olumlu yönde etkilerken aynı zamanda da vücutlarının esneklik kazanmasına olanak sağlamaktadır. Voleybol oynarken vücutta bulunan tüm bölüm kaslarının kullanılması sayesinde dengeli bir vücut gelişimi de gözlemlenmektedir. Ayrıca voleybol oynayan çocuklara diğer spor türlerinde de olduğu gibi küçük yaşlardan başlayarak dengeli ve düzenli beslenme eğitimleri verilmektedir. Sağlıklı ve bilinçli olarak beslenen çocukların, vücutlarında bulunan yağ oranlarında devamlı kontrol altında tutulmaktadır. Bunların yanı sıra voleybolun sosyal ve psikolojik faydaları da saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Öncelikle voleybol kesinlikle şiddet unsurundan uzak bir spor dalıdır. Voleybol maçlarının oynandığı sırada rakip takım ile fiziksel etkileşim içerisinde bulunulmaz. Voleybol oyununda çocuklar, iradelerini devreye sokarak, rakipleri üzerinde psikolojik bir güç oluşturarak başarıya ulaşmayı amaçlarlar. Voleybol çocuklarda yardımlaşma duygusunun gelişmesine olanak sağlar. Çünkü oyun esnasında kesinlikle paslaşma vardır. Rakip takıma karşı başarı sağlayabilmek için takım içerisindeki arkadaşlarına ihtiyaç duyar. Ayrıca voleybol çocuklara zamanı en doğru ve en verimli şekilde kullanmayı da öğretir. Kısa ve uzun vadeli hedeflerin belirlenmesinin ardından bu hedeflere ulaşabilmek için yöntem üretip, geliştirmeyi öğretmektedir. Bu durumda çocukların gerçek hayatlarında da planlı olmalarını ve zamanı verimli kullanmayı öğretmektedir.

Çocukların güçlü taraflarının açığa çıkmasında da voleybolun büyük etkisi vardır. Bir takım sporu olan voleybol, lidere uymanın önemini idrak eder. Bir başka faydası da lider ruhlu kişiliklerin erken yaşlarda bu özelliklerini fark ederek, açığa çıkarmasına olanak sağlamasıdır. Sorumluluk duygularının erken yaşta gelişmesinde de voleybolun katkısı büyüktür. Sorumluluklarını fark edip, yerine getirme becerisini kazandırır. Voleybolun bir diğer faydası da arkadaşlık ilişkilerinin güçlenmesine vesile olmasıdır. Bu durum da çocukları sosyalleştirerek, aktif bir hayat sürmelerine sebep olur.