JİMNASTİK İLE SIKILAŞMA

blog yazısı ekle !

JİMNASTİK İLE SIKILAŞMA

Jimnastik yaparken bütün vücut çalıştırılarak sistemli hareketler yapılır. Yapılan bu sitemli hareketler vücudun sıkılaşmasına ve güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Jimnastik ile sıkılaşma vücudun her bölgesinde belirgin bir şekilde hissedilir.
Jimnastik yapan kişilere bakıldığında çok esnek ve güzel bir vücuda sahip oluklarını görürüz. Bu da uzun süreli bir çalışma gerektirir. Sizde jimnastik ile güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız en az üç ay boyunca düzenli olarak jimnastik yapmanız gerekir. Jimnastik yaparak sıkı bir vücuda kavuşmak için doğru hareketleri bilmek gerekir. Hangi hareket vücudun hangi bölgesine fayda sağlar. Hangi hareket kaç kez nasıl yapılmalıdır bunların öğrenilmesi gerekir. Kol kaslarını çalıştıran hareketlerle ayak ve karın kaslarını çalıştıran hareketler birbirinden farklıdır. Aslında hareketler birbiri ile bağlantılı olsa da her biri vücudun farklı bir bölgesine yarar sağlar. Yapılan bu hareketlerle vücutta oluşan sarkmalar da ortadan kalkar ve daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Jimnastik yaparak hem sıkı bir vücuda sahip olursunuz hem de selülit problemi ile karşı karşıya kalmazsınız. Selülit bayanların en çok şikayet ettiği sorunlardandır. Jimnastik ile düzenli olarak bacakların çalıştırılması ile buralarda oluşabilecek selülit ortadan kaldırılmış olur.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

Meteoroloji Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Kalaba Mahallesi Halıç Sokak No:1 Keçiören - Ankara

bySANAT

GOP

devamını oku... Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni batı mah. 2349. sk. genel-iş 11 sitesi ısı merkezi üstü Batıkent-Ankara

Anadolu Voleybol Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Batıkent

Batı Sahne Sanat

Batıkent

devamını oku... Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

DANS - MÜZİK- RESİM - BALE- CİMNASTİK- DÜĞÜN DANSI- YARATICI DRAMAdevamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Çatalkaya caddesi 48/2 Yenimahalle - Ankara

Şen Kay Spor Akademisi Kulübü

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Seğmenler mah. Cemal Gürsel cad. 936. sok. No:11/1 Gölbaşı-Ankara

Erdem Yalçın Spor Kulübü & Es Life Body Fitness

Mamak

devamını oku... Adres: Yeşilbayır Mah. 1774/1 Sokak No:3/C Yeşilbayır Mamak - Ankara

Cimnastik Akademi

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. Yenikent Sitesi 2164 Cad. B1 Blok No:1 Batıkent - Ankara

Deniz Spor Kulübü

Maltepe

devamını oku... Adres: Şehit Gönenç Caddesi No:16/A (Eski maltepe pazarı karşısı) Çankaya-Ankara


Jimnastik ile vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız iyi bir jimnastik hocasından eğitim alabilirsiniz. Jimnastik hocası sayesinde hangi hareketleri nasıl yapmanız gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Jimnastik hocası sizi yakından takip ederek yanlışlarınızı kolayca düzeltebilir. Bu sayede yaşayabileceğiniz sakatlıklar önlenmiş olur. Jimnastik ile sıkı bir vücuda sahip olmak isteyip bir kursa gidemiyorsanız evde de jimnastik hareketlerini uygulayabilirsiniz. Bu hareketleri uygularken doğru bir şekilde yaptığınıza emin olmalısınız. Hareketleri yaparken kendinizi zorlamamaya dikkat etmelisiniz. Kendi başınıza bu hareketleri yaptığınız için yanlış bir hareketi sürekli yapmaya çalıştığınızda kendinizi zorlayabilir ve sakatlanabilirsiniz. Ankaragibi bir şehirde yaşıyorsanız burada jimnastik için özel eğitim veren hocaları bulmanız mümkün olur. Jimnastik eğlenceli ve zevkli bir spordur. İlk başlarda vücudunuz esnek olmadığı için ve alışkın olmadığınız için zorlanabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda vücudunuz jimnastiğe alışır ve sizde zevk alarak jimnastik yapabilirsiniz.