JİMNASTİK İLE SIKILAŞMA

blog yazısı ekle !

JİMNASTİK İLE SIKILAŞMA

Jimnastik yaparken bütün vücut çalıştırılarak sistemli hareketler yapılır. Yapılan bu sitemli hareketler vücudun sıkılaşmasına ve güzel bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Jimnastik ile sıkılaşma vücudun her bölgesinde belirgin bir şekilde hissedilir.
Jimnastik yapan kişilere bakıldığında çok esnek ve güzel bir vücuda sahip oluklarını görürüz. Bu da uzun süreli bir çalışma gerektirir. Sizde jimnastik ile güzel bir vücuda sahip olmak istiyorsanız en az üç ay boyunca düzenli olarak jimnastik yapmanız gerekir. Jimnastik yaparak sıkı bir vücuda kavuşmak için doğru hareketleri bilmek gerekir. Hangi hareket vücudun hangi bölgesine fayda sağlar. Hangi hareket kaç kez nasıl yapılmalıdır bunların öğrenilmesi gerekir. Kol kaslarını çalıştıran hareketlerle ayak ve karın kaslarını çalıştıran hareketler birbirinden farklıdır. Aslında hareketler birbiri ile bağlantılı olsa da her biri vücudun farklı bir bölgesine yarar sağlar. Yapılan bu hareketlerle vücutta oluşan sarkmalar da ortadan kalkar ve daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Jimnastik yaparak hem sıkı bir vücuda sahip olursunuz hem de selülit problemi ile karşı karşıya kalmazsınız. Selülit bayanların en çok şikayet ettiği sorunlardandır. Jimnastik ile düzenli olarak bacakların çalıştırılması ile buralarda oluşabilecek selülit ortadan kaldırılmış olur.

Fenerbahçe Spor Okulları - Batıkent

Batıkent

devamını oku... Adres: Kent Koop 1867. Cadde No:5 (Şehit Demet Sezen Kız Anadolu Lisesi Spor Salonu) Yenimahalle Ankara

Spor Mektebi Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi Başkent Bulvarı 2372. Sokak No:2 (Botanik Metro Durağı) Batıkent Uğur Okulları Yenimahalle - Ankara

Jet Spor Kulübü - Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: İşçi Blokları Mahallesi 1500. Cadde ODC Alışveriş Merkezi No:9/1 Çankaya - Ankara

Çaba Akademi

Yenimahalle

Çaba Akademi'de Basketbol, Voleybol ve Cimnastik Spor Okulu ve Takım antrenmanlarımız devam ediyor.

Çaba Akademiye ait Türkiye'nin ve Ankara'nın en büyük ve modern Spor Eğitim Merkezlerinden biri olan tesisimizde uzman eğitmen kadromuz ile faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Tesisimizde,
- 2 adet olimpik ölçülerde basketbol/volaybol sahası
- 1 adet tam donanımlı Bireysel Basketbol Antrenman Salonu
- 3 sahada toplam 12 basketbol potası
- Tam donanımlı ve ferah bir Cimnastik Salonu
- Atletik performans ve kondisyon merkezi
- 7 adet bağımsız soyunma odası
- Maç analizi ve video izleme odası
- Antrenmanları takip edebileceğiniz keyifli Cafe

ile 2600 m2 kapalı alanda çocuklarımıza nezih ve sıcak bir ortamda spora başlatmak ve spor yaptırmak için bütün imkanları sağladık.

Çaba Akademi tesisimizi ziyaret ederek ücretsiz deneme antrenmanlarımıza katılabilirsiniz.devamını oku...
Adres: Macun Mahallesi 201. Cadde No:3 Yenimahalle-Ankara

Şekerspor 06 Spor Okulu Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2677. Cadde Santra Konutları C Blok No:7 Çayyolu-Ankara

Jet Spor Kulübü

Ümitköy

devamını oku... Adres: Mutlukent Mahallesi 1936. Sokak No:10-3A Ümitköy-Ankara

Non Stop Sports Center

Çayyolu

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400 Sokak No:5 Çankaya - Ankaradevamını oku... Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi 2400 Sokak No:5 Çankaya - Ankara

Anadolubeyi Spor Kulübü

Oran

devamını oku... Adres: Aşağı Dikmen Mahallesi 582. Sokak Oran - Ankara

İkra Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Yeni Batı Mahallesi 2349.Sokak Genel İş 11 Sitesi Batıkent - Ankara

Atakule Spor Kulübü Esat

Çankaya

devamını oku... Adres: Tunalı Caddesi No:2 Çankaya - Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Çankaya

Cedi Osman Academy Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Yeşilova Mahallesi 4016 Caddesi 2/3 Eryaman - Ankara

Krav Maga Ankara

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi Göksu Prestij Konutları Kat:2 No:37 Eryaman - Ankara

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

ParSport Club

Gölbaşı

devamını oku... Adres: Eymir Mahallesi 832. Sokak No:23/6 Gölbaşı-Ankara

Winner Club

Keçiören

devamını oku... Adres: Gün Sazak Caddesi No: 111/ A-B Keçiören - Ankara

Elit Sporcular Spor Kulübü

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Osmanlı Caddesi No:12/B Balgat-Ankara

Gym Dayz Akademi

Çayyolu

devamını oku... Adres: 2677 cad So Çayyolu Plaza Bina no: 3 Blok no:4 Kapi no D-1 Çayyolu Ankara

PilateSystem Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Mahallesi 2651. Cadde No:2/A Eryaman - Ankara

Anadolu Şahin Spor Kulübü

Keçiören

Final akademi spor kulübü olarak her yaştan ve seviyeden kişilere spor kültürü aşılamak birinci hedefimizdir. Sporun kişisel gelişime özellikle fiziksel, ruhsal ve zihinsel gelişime faydası aşikardır.

Çocuk ve yetişkin gruplarımıza özel eğitim ve grup eğitimleri uzman antrenörler eşliğinde yüzme , Voleybol ,Kort Tenisi ve Basketbol branşlarında amatör ruhla profesyonel eğitim vermek gayemizdir.

Yüzme branşımız içerisinde bel fıtığı , boyun fıtığı , skolyoz, eklem rahatsızlığı ve kilo problemi olan kişiler için havuz antrenmanlarımız vardır. Yerimiz Keçiören Final koleji kampüsü içerisindedir. Tesis yeni , son derece modern ve temizdir.devamını oku...
Adres: Osmangazi Mah. Aşıkpaşa Cad. Final Okulları Keçiören Kampüsü Keçiören - Ankara


Jimnastik ile vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız iyi bir jimnastik hocasından eğitim alabilirsiniz. Jimnastik hocası sayesinde hangi hareketleri nasıl yapmanız gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz. Jimnastik hocası sizi yakından takip ederek yanlışlarınızı kolayca düzeltebilir. Bu sayede yaşayabileceğiniz sakatlıklar önlenmiş olur. Jimnastik ile sıkı bir vücuda sahip olmak isteyip bir kursa gidemiyorsanız evde de jimnastik hareketlerini uygulayabilirsiniz. Bu hareketleri uygularken doğru bir şekilde yaptığınıza emin olmalısınız. Hareketleri yaparken kendinizi zorlamamaya dikkat etmelisiniz. Kendi başınıza bu hareketleri yaptığınız için yanlış bir hareketi sürekli yapmaya çalıştığınızda kendinizi zorlayabilir ve sakatlanabilirsiniz. Ankaragibi bir şehirde yaşıyorsanız burada jimnastik için özel eğitim veren hocaları bulmanız mümkün olur. Jimnastik eğlenceli ve zevkli bir spordur. İlk başlarda vücudunuz esnek olmadığı için ve alışkın olmadığınız için zorlanabilirsiniz. Ama ilerleyen zamanlarda vücudunuz jimnastiğe alışır ve sizde zevk alarak jimnastik yapabilirsiniz.