BASKETBOLDA TEMEL BİREBİR HAREKETLER

blog yazısı ekle !

BASKETBOLDA TEMEL BİREBİR HAREKETLER

BASKETBOLDA TEMEL BİREBİR HAREKETLER

Etkili birebir hücum hareketleri, basketboldaki en eğlenceli bölümlerden birisi olup, aynı zamanda karşılaşmalarda oyuncunun kendi imzasını taşıyacak olan, bir nevi özelleştirilmiş stilleri içerir. Birebir hareketlerin geliştirilmesi ve tekniklerin ustalıkla yapılabilir hale gelmesi için, yeteneklerden daha çok öncelikle gerekli olan zihin disiplininin kazanılması gerekmektedir.


Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları
Bir Hücum Tehdidi Haline Gelmek

Birebir tekniklerde etkili bir strateji sahibi olabilmek için birçok anahtar noktadan bahsedilebilir. Ancak, başarı merdivenlerini tırmanmaya yarayacak en temel iki özelliğin altı çizilmelidir.

 • Hücum pozisyonunu kontrol etmek: Korkulacak bir ofansif bir pozisyonun yakalanması demek, topa sahip olunduğu anda pota ile yüz yüze gelebilme fırsatına sahip olmak şeklinde açıklanabilir. Oyuncu, ayakları omuz genişliğinde açılmış, dizleri hafifçe bükük ve cephesi potaya dönük olacak vaziyette, basketbol topunu baskın elinde tutar. Bu duruş hali, oyuncunun adeta doğası haline gelmiş olmalıdır.
 • Şut ya da top sürmeye karar vermek: Hücum sırasında agresif ve kararlı olmak, birebir oyunun gereklerinden biridir. Hareketin tam ortasında durup ne yapacağına karar vermeye çalışan tereddütlü bir oyuncu, takımı için kırılgan bir zafiyet anlamına gelir. Basketbol topunu eline geçiren bir oyuncunun şut atacağını tahmin edebilen savunmacısı onun şutunu engelleyebilir ya da topla ilerlemeye devam edeceğini sezmesi halinde ise bu manevrasını engellemeye çalışabilir. Aynı zamanda, top avantajına sahip olmasına rağmen, çekingen bir oyun benimsemiş hücum ekibi üyesi, karşı tarafın defansını oldukça rahatlatacaktır. Bu yüzden, bir pas elde edildiği zaman, hücum tarafındaki her bir oyuncu, agresif, net ve keskin manevralara sahip bir oyun kurgusu ortaya koyabilmeli ve çeşitli olasılıklar karşısında şut atmaya ya da pozisyonu sürdürmeye devam etmeye her an karar verebilir dinamiklikte olmalıdır.

Öncelikle Basket Sayısını Hedeflemek
Top sürmenin iki nedeni olabilir: topu potaya biraz daha yaklaştırabilmek ya da zeminde isabetli sayı yapmaya alışılmış, avantajlı bir noktaya doğru ilerlemek. Bu iki durum dışında kalan tüm haller için, top sürmek gereksiz bir hareket olacaktır. En iyi hücum oyuncuları, bir pas elde ettikleri zaman, potaya yaklaşmaya ve mümkün olan en kısa zamanda bir basket sayısı elde etmeye çalışan oyunculardır. Bir amaca yönelik olarak top sürülmeye başlandığı anda, hücum oyuncusunu savunan rakip savunmacı da, onu engellemeye çalışacaktır. Top sürme sırasında, en kısa yoldan ve net bir stil geliştirerek sayıyı hedefleyen bir biçimde potaya yönelmek, ofans oyuncusunu savunan rakibini de saf dışı bırakacak güçte olabilmelidir. Fazla top sürmekten ya da çok fazla oyalanarak top kaybına yol açmaktan kaçınmak ve mümkün olan en kısa şekilde sayıya yönelmek, en doğru basket stratejisidir.

Top Sürerek Penetre Etmek

Bu hareket, hücum basketbolunun en önemli özelliklerinden bir tanesidir. Basket sayısına gitmek, takım arkadaşına pas vermek ya da bir faul kurgulamak için, bulunan bir boşluk değerlendirilebilmelidir. Bu sayede, merkeze odaklanmış bir rakip defansın çökmesi sağlanabilir.
Bir kez hücum pozisyonu yakalandığı takdirde, hızlı bir ilk adım ve seri top sürme ile derhal etkili bir penetre başlatılmalıdır. Top süren oyuncu baskın olan yönünü ya da diğerini tercih edebilir. Oyuncuların kuvvetli olmayan ellerini geliştirmesi ve top sürme gibi manevralar sırasında etkin olarak kullanabilmesi, onları hücum için tehlikeli birer silah haline getirebilir ve aynı zamanda kullanacakları yanıltmacalar ile rakip savunmacıları şut esnasında kullanacakları ellerinden uzak tutmak için faydalı olabilir.
İlk adım, penetre olabilmek için anahtar hareket olacaktır. İlk adımın çıkış hızı, ilerleme hattı boyunca savunma oyuncusu ile korunması gereken mesafenin en önemli belirlenme anıdır. Aşağıdaki bazı hususlara dikkat edilmesinde yarar olabilir:


 • Rakiple mesafeyi açabilmek için baş ile yapılacak bir aldatmaca kullanılabilir.
 • İlerleme doğrultusuna göre atılacak adımı kuvvetlendirmek için, arka ayaktan destek alınabilir.
 • Arka ayak hareketlenmeden önce, zeminde kuvvetli bir driplinge başvurulabilir.
 • Vücudun rakip savunmacı ve top arasında kalmasına dikkat edilebilir.

Koridora doğru hızla ilerleyen bir oyuncunun savunmacısı yarım adımlık bir geri çekilme gerçekleştirdiğinde, boş bir koridor oluşabilir. Bu gibi durumlarda şut atışı için pozisyonun yeterince uygun olup olmadığı mutlak surette kontrol edilmelidir. Defansın hareketleri iyi bir şekilde okunarak, sunduğu fırsatlar çok iyi bir şekilde değerlendirilebilmelidir. Yarım adımlık bir geri çekilme ya da bir anlık bir göz kayması gibi basit hatalar, isabetli bir şut için yeterli bir fırsat olabilir. Eğer rakip takım oyuncusu agresif bir savunma sistemi takip ediyorsa, bu durumda hızlı bir adım atılarak, mümkün olan en seri şekilde ilerlemeye çalışılmalıdır.

Saplama Adımı Ve Şut Aldatması

Basketbolda, "Jab Step" adı verilen saplama adımı ve "Pump Fake" olarak adlandırılan ve rakibi aldatmaya yönelik hareketler, birebir olarak uygulanan en önemli yanıltmaca tekniklerinden ikisidir. Hızlı uygulanan bir saplama adımı, rakibi yalnızca bir an için sarsabilir ancak bu kısa süre, top sürerken rakiple arayı açabilmek ya da bir şut şansı için yeterli fırsatı oluşturacaktır. Bu gibi aldatmacalar gerektiğinden uzun süreli uygulanmamalıdır. Uygun şekilde takip edilen bir aldatma stratejisi, rakip için ciddi tehditler oluşturabilir ve sayıya giden yolda büyük bir yardımcı haline gelebilir.

Aynı zamanda "Shot Fake" de denilen pump fake aldatması, rakip savunma oyuncusunun hücumdaki şuta olan ilgisine bağlıdır. Birkaç manevranın ardında, basketbol topunu kavrayan hücum oyuncusu, topu başının ön kısmına doğru kaldırır. Bu hareketi mükemmel bir aldatmaca haline getirebilmek için bakışlarını potaya odaklayabilir. İyi kurgulanmış bir "şut aldatmacası" savunmacıyı derhal harekete geçmeye zorlayarak yarım adım hareket etmesine neden olacaktır; bu ufak manevra bile, hücum oyuncusuna etrafından dolanarak, kaçılabilecek bir açıklık bırakmaya yeterli olur.

Crossover Dripling

Bu teknik, top sürerken rakipten sıyrılabilmenin en önemli ve en bilinen yöntemlerinden birisidir. Birçok genç perimetre oyuncusu bu teknikte ustalaşabilmek için sayısız saatlerini harcamaktadırlar. Hızlı bir atlatma gerçekleştirebilmek için, bir yana doğru hafifçe kayarak rakip defans oyuncusu adeta ayağı üzerinde uyutulur ve ardından aniden ve keskin bir şekilde aksi yönde hareket edilerek ilerlemeye devam edilir. Karşıdaki bir oyuncuya karşı fiilen uygulanarak çalışıldığı takdirde, yeterli egzersiz yardımı ile bu taktik rakipleri atlatabilmek için kullanılan en temel ve şaşırtıcı hareketlerden birisi haline gelmektedir. Bir crossover dripling hareketi top sürülecek yönün aksi tarafına atılacak net bir aldatmaca hareketi ile başlar. Bu adım rakibin ilgisini çekecek ve onu hareketin başladığına inandıracak şekilde seri olmalıdır.

Bir diğer taktik olarak, ilk dripling manevrası bacakların arasında başlatılarak, top rakip savunmadan uzak tutulmaya çalışılabilir.

Oyunu Bir Üst Seviyeye Taşımak

Tipik bir basketbol karşılaşmasında, birçok savunma oyuncusu görünür olduğu ana değin kuvvetli birebir manevralarını göğüsleyebilmek için hazır değildir. Driplingle penetre olacak ve her an tehdit pozisyonları yakalayabilecek agresif bir hücum oyuncusu, basketbol topuna sahip olduğunda büyük bir avantajı da ele geçirmiş olarak kabul edilebilir. Gerçekte, agresif ve yeteneksiz bir hücum oyuncusu, çok yetenekli ancak agresif oynayamayan bir diğer oyuncudan daha güçlü bir tehdit imajına sahiptir.

Keskin bir birebir oyuncu olabilmek için olimpik düzeyde sıçrama kabiliyetine ya da ışık hızında gerçekleştirilecek bir ilk adıma gerek duyulmuyor olabilir. Yalnızca, aşağıdaki bazı ipuçlarını takip etmek ve bunları şahsi basketbol stili ile birlikte kurgulamak, yeterli düzeyde fırsatlar oluşturacaktır:

 • Agresif oynama cesareti
 • Birebir hareketlerde bireysel çalışmak
 • Her zaman hücum tehdidi pozisyonunda olabilmek
Eğer bu adımlar doğru ve net bir şekilde takip edilecek olursa, kısa bir zaman zarfında üstün yetenekli bir hücum stratejisi geliştirilerek, başarılı oyunlar çıkarılabilir.

Base Life Club

Çayyolu

devamını oku... Adres: Angora Caddesi No:209 Beysupark Çayyolu-Ankara

İhtisas Spor Kulübü

Batıkent

devamını oku... Adres: Turgut Özal Mah. 2209. Sok. Aktif Koleji Çakırlar Batıkent-Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu

Dikmen

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları %50 İNDİRİM Fırsatından Yararlanmak için ankarasporokulları.net aracılığı ile aradığınızı belirtiniz.Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları önce iyi insan sonra iyi sporcu yetiştirmeyi hedeflemektedir.Amacımız ve Hedef Kitlemiz :
5-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

5-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Hidayet Türkoğlu önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek. Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, Basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır. Hidayet Türkoğlu basketbol Okulları yine Türkiye'de ilk defa yetenek seçimi ve performans testleri için Sporttech ekibiyle ortak çalışmaktadır. Yapılacak görsel eğitimler ile de basketbol bilgileri en üst seviyeye çıkartılacaktır...Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları'nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz. Ankara Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştireceğimiz HİDAYET TÜRKOĞLU BASKETBOL OKULUMUZ 4 Aralık 2010 tarihinde başlamıştır. Çalışma programımız Ankara Sorumlumuz Ozan BİLGİLİ tarafından hazırlanmış olup, Ozan BİLGİLİ'nin yakın gözetiminde antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış antrenörlerle uygulanmaktadır. Her sporcunun eğitimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine ve ailesine rapor edilmektedir.

Ozan BİLGİLİ – Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulları Ankara Sorumlusu Eğitim:·
Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü·
Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü – Antrenman ve Hareket Bilimi Kariyer:·
Efes Pilsen Basketbol Okulları·
Tofaş Basketbol Okulları – Kurucu Ortağı·
Five Star Basketball Camp (USA) - Antrenör·
Atılım Üniversitesi – Spor Koordinatörü·
Üniversite Sporları Federasyonu – Organizasyon Kurulu Üyesi·
Üniversite Sporları Federasyonu – İl Temsilcisi Yrd.·
Çankaya Üniversitesi - Antrenör·
Gazi Üniversitesi – Antrenör·
Mülkiye Spor Kulübü – Antrenör·
Ankaragücü SK – Antrenör·
TED Ankara Kolejliler – Antrenör·
Ankara Basketbol Kulübü – Basketbol Şube Sorumlusu

Hizmetlerimiz:·
Spor Psikoloğu
Videolu Eğitim
Lisanslı sporcu olma imkanı
Erkek ve Kız takımlar
Veliler için Kafeterya
Wireless Internet
Her Oyuncuya 1 Top· 8-10 Oyuncuya 1 Antrenör
Antropometrik ve Motorik Testler
Sürekli Sıcak Su
Yaş Kategorilerine Göre Gruplar:
Sabah Grupları: 09:00 – 10:15 1998 – 2001 Doğumlular
10:15 – 11:30 2002 - 2003 Doğumlular
10:15 – 11:30 2009 - 2010 Doğumlular
11:30 – 12:45 2007 - 2008 Doğumlular
12:45 – 14:00 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
14:00 – 15:15 2007 Doğumlular
15:15 – 16:30 2004 - 2005 - 2006 Doğumlular
16:30 - 17:45 2007 - 2008 - 2009 Doğumlular
5-17 Yaş arası Kız Erkek tüm çocuklara açıktırdevamını oku...
Adres: Ayrancı Aysel Yücetürk Anadolu Lisesi - (Dikmen polisevi kavşağı Shell benzinlik Arkası.) Selimiye caddesi 23/B Dikmen-Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Eryaman

Eryaman

devamını oku... Adres: Tunahan Mah. 254. Sokak Eryaman Sınav Koleji Eryaman - Ankara

Hidayet Türkoğlu Basketbol ve Spor Okulları - Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3354 / 1. sokak No: 6 Çayyolu - Ankara

Darüşşafaka Basketbol Okulu Çukurambar

Çukurambar

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Diba Spor Kulübü

100. Yıl

devamını oku... Adres: Yüzüncü yıl mahallesi 1539. Sokak BERFO Ana Parkı 100.yıl Ankara

Atakule Spor Akademisi

Çankaya

Serüvenimiz 2005 yılında Çankaya Spor Kulübü adı altında başlayıp, 2009 yılından itibaren Atakule Basketbol Akademisi olarak devam etmektedir. 6 – 17 yaş aralığında öğrencilerimize basketbol, voleybol, jimnastik ve futbol branşlarında hizmet vermekteyiz. Çocuklara, dostluğu, iyi iletişim kurmayı, takım ruhuyla çalışmayı, paylaşmayı, spor yapmanın disiplinini aşılayarak, hayatlarının her alanında kullanabilecekleri bir yaşam tarzı kazandırmayı amaçlamaktayız. Atakule Spor Akademisi olarak; küçük yaşlarda disiplinli hareket etmeyi, takım içinde var olmayı tecrübe eden çocukları, ilerde seçecekleri mesleklerde de bir adım önde olma düşüncesiyle yetiştirmekteyiz. Antrenman faaliyetlerimizin dışında öğrencilerimizin ders çalışmaları ve kitap okumaları için zaman ve mekan yaratmaya çalışarak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya ve hedeflerini gerçekleştirmeleri yönünde teşvik etmekteyiz. Kulüp takımlarımızın düzenli olarak yurt dışına turnuvalara katılmaları, çocuklarımızın hem eğitimsel hem de kültürel olarak gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Özel turnuvalarda ve resmi altyapı liglerinde lisanslı oyuncu olarak oynamalarına imkan sağlayarak, 15 kişilik antrenör kadromuzla, çocuklarımızı kendine güvenen, takım ruhuyla hareket edebilen, paylaşmanın gücünü anlayan ve spor disiplini kazanmış bireyler haline gelmeleri için çalışmaktayız.

http://www.atakulesporakademisi.com/
devamını oku...
Adres: Hoşdere Caddesi No:187 Çankaya Lisesi Çankaya-Ankara

Ankyra Kids Academy

Balgat

ANKYRA KIDS ACADEMY

Sağlıklı bir gelecek için...çocuğunuzun spor merkezi..

ANKYRA KIDS AKADEMY açıldı...

Ankara'da geniş spor alanları,branş yelpazesi ve akademik kadro oluşumuyla çocuğunuzu emanet edebileceğiniz tek merkez olma özelliği taşıyan ANKYRA KIDS AKADEMY yetişkinlerle çocukların aynı çatı altında spor yapabileceği özel bir spor merkezidir.

Akademisyenlerin ve uzmanların geliştirdiği bir programa sahip olan merkezimiz yetişkinlere yönelik spor alanlarıyla birlikte 8000 m2'lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Ankara'nın merkezi semtlerinden biri olan Balgat'ta bulunan tesisimizde Cimnastik(temel spor eğitimi),yüzme ve atletizm gibi temel spor branşları başta olmak üzere basketbol, voleybol gibi takım sporları,tenis badminton,squash,masa tenisi gibi raket sporları , karate,judo,boks,wingtsun aikido ,taekwondo gibi dövüş sporları,bale, modern dans,hip-hop,break dans,halk dansları , yoga, pilates, step,zumbatomik gibi salon sporları, eğitsel oyunlar, beceri ve koordinasyon dersleri, okçuluk gibi spor branşlarının yanı sıra tiyatro ve drama ,sanatsal çalışmalar ,resim ,heykel, el sanatları atölye çalışmaları ve doğum günü atölyesi gibi bölümler yer almaktadır.

ANKYRA KIDS AKADEMY de çocuğunuz doğru zamanda doğru spor branşıyla başlatılmak üzere geliştirilir ve yapılacak test-ölçüm sonuçlarıyla profesyonel branşlara yönlendirilir. Bu süre zarfında çocuğunuz planlanmış programlar dahilinde rotasyonel olarak tüm spor branşlarıyla tanışır aynı zamanda oyun ve hareket ihtiyaçları karşılanır.

Akademik kadrosuyla her biri kendi alanında uzman olan eğitmen ve antrenörlerce yürütülen eğitim programının en güçlü yanlarından biri de egzersiz yapan çocuklarımızın rutin ölçüm ve testlerle gelişimlerinin izlenmesi, yetenek tespiti ve yönlendirilmesinin yapılması, ebeveynlere bu konuda raporlandırmaların sunulması ve belli dönemlerde yapılacak olan seminerlere eğitici bilgi ve paylaşımların aktarımını sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY ebeveynlerin çocukları ile ilgili hem doğuştan gelen hem de sonradan kazandığı becerilerini ve yeteneklerini keşfetmelerini, Beraberinde çocuklarını profesyonel branşlara yönlendirmelerini sağlamaktır.

ANKYRA KIDS ACADEMY temel hedeflerden biri de, sporun fiziki ve psikolojik açıdan etkilerinin yanında, sorumluluk, sosyalleşme, paylaşmayı öğrenmesi, yaratıcı gücün ortaya çıkması, işbirliği yapması, ekip ruhu ve çocuğunuzun akademik yaşantısına katkı sağlayacak gerekli disiplinlerin sağlanmasına katkıda bulunmaktır.unutmayın çocuğunuzun akademik başarısı kadar spor yapması ve sosyalleşmesi de çok önemlidir.erken yaşta kazanılan spor alışkanlığı,erişkin dönemlerde de sürdürmesi sağlıklı yaşam açısından çok önemlidir.

ANKYRA KIDS ACADEMY zihinsel ve bedensel engelli çocuklarında normal çocuklar gibi biyolojik,sosyal ve psikolojik gereksinimlere sahip olduklarını ve bunların karşılanmasına yönelik özel programlar sunmaktadır.

Bunun yanı sıra ANKYRA KIDS ACADEMY özel koru hastanesiyle yapmış olduğu bir işbirliğiyle doktor, diyetisyen ve spor psikoloğu hizmetini siz değerli veli ve çocuklarımıza vermektedir.belli gün ve saatlerde seminerler ve özel görüşmelerde eğitimi destekleyici çalışmalar yapılacaktır.

Unutmayın! Her çocuk keşfedilmeyi bekler ve hayatının İlerleyen dönemlerinde zamanında yapamadığı ve doğru yönlendirilmediği şeylerin özlemini çeker pişmanlığını yaşar, tıpkı bizim gibi.
Temel Spor Sporlar
 • Cimnastik
 • Yüzme
 • Atletizm
 • Raket Sporları Sporları
 • Tenis
 • Badminton
 • Squash
 • Masa Tenisi
 • Stüdyo Sporları
 • Bale
 • Modern Dans
 • Hiphop / Break Dans
 • Zumbatomik
 • Halk dansları
 • Pilates
 • Yoga
 • Step
Takım Sporları
 • Basketbol
 • Voleybol
Savunma Sporları
 • Karate Do
 • Judo
 • Taekwondo
 • Wingtzun
 • Aikido
Ekstra Sporlar
 • Tırmanış Eğitimi
 • Eğitsel Oyunlar
 • Beceri ve koordinasyon Dersleri
 • Okçuluk
Sanatsal Branşlar
 • Tiyatro, drama
 • Resim, heykel, el sanatları


devamını oku...
Adres: Ceyhun Atıf Kansu Cad. Ata Plaza 1. Kat No: 100/26-50 Balgat-Ankara

TOBB Etü Spor Merkezi Nakra Sports

Söğütözü

NAKRA SPORTS, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne bağlı olarak faaliyet gösteren 21.000 m2 alana sahip bir spor kompleksidir.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi kampüsü içerisinde yer alan 3 katlı spor kompleksimiz içerisinde;
• Tam olimpik yüzme havuzu (8 kulvar 50x25m)
• Tenis kortu
• Basketbol sahası
• Voleybol sahası
• Fittness salonları
• Kickbox alanı
• Masa tenisi salonu
• Sauna
• Fin hamamı
• Grup egzersiz stüdyoları
• Yaşam merkezi
• Cafe ve dinlenme alanları
• Güzellik merkezi / kadın/erkek kuaförü bulunmaktadır.

Amacımız
Alanında uzman, güler yüzlü ekibimiz, yenilenen altyapımız ve ekipmanlarımızla sizi sağlıklı bir yaşama, hedeflediğiniz forma kavuşturmanın yanı sıra, spor yapmayı sizin için keyfe dönüştürerek, Nakra Sports'da geçireceğiniz zamanın sosyal hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olmasını sağlamaktır.
Spor yapmak için ayırdığınız zamanın, aynı zamanda yaşamın stresinden uzaklaşarak kendinize hediye ettiğiniz özel zamanlara dönüşmesi için Nakra Sports ekibi olarak elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

YÜZME
Yüzme havuzumuz 50 m uzunlukta ve 25 m genişliktedir ve tam olimpik havuz olma özelliğine sahiptir.
Havuz suyunun temizliği ve bakımı günlük olarak gerçekleştirilmekte ve günde 3 defa test edilmektedir.
Havuzumuzun bir bölümünün derinliği 1.45m olup minik yüzücülerimizin kendilerini güvende hissetmelerine olanak sağlamaktadır.
Alanında uzman, deneyimli hocalarımızla birlikte çocuklara oyunlar eşliğinde, eğlenerek yüzme öğretip küçük yaştan itibaren spor alışkanlığı kazandırmaktayız.
Böylece daha sağlıklı, kendine güvenen, mutlu bireyler olmalarına katkıda bulunabilmeyi hedefliyoruz.

BASKETBOL - VOLEYBOL
Çok amaçlı spor salonumuz, basketbol/voleybol sahası olarak kullanılmakta olup, uluslararası spor müsabakalarının yapılabileceği ölçülerde ve 2.000 kişi seyirci kapasitesindedir.

TENİS
Tenis Eğitim ve Spor Departmanımız, uzman eğitmenlerimiz ile 6 yaşından başlayarak her yaş grubu için eğitimler ve aktiviteler düzenleyerek özellikle çocuklarımıza sporu sevdirmek amacıyla hareket etmektedir.
Kapalı tenis kortumuzda talebinize ve seviyenize uygun olarak düzenlenecek grup dersleri ve isteğe bağlı olarak birebir tenis dersleriyle hizmetinizdeyiz.

FITNESS
Bir bölümünde panoramik Atatürk Orman Çiftliği manzarası olan salonumuz ve devamında çatısı dahil olmak üzere tamamı cam cephe olan terasımızla sizin için spor yapmayı keyfe dönüştürdük.
Yüksek teknolojiye sahip ekipmanlarımız ve alanında uzman deneyimli antrenörlerimizin sizin için özel olarak hazırladığı ve sürekli güncellediği egzersizlerinizi büyük bir keyifle yapabilirsiniz.
Par Q test ile ''size özel'' özel fitness programı eğitmenler tarafından hazırlanır. Bu program hazırlanırken; üyenin sağlık problemleri olup olmadığı, spor geçmişi, yaşam tarzı, alışkanlıkları, aerobik kapasitesi ve postural yapısı göz önünde bulundurulur. Buradaki amaç kişiye özel en uygun programın hazırlanmasıdır.
Havuz manzaralı çalışma stüdyolarımızda bulunan spor malzemelerinden yararlanabilir ve eğitmenlerimiz eşliğinde grup egzersiz derslerimize katılabilirsiniz.
Geniş hizmet yelpazemizde, Fitness - Cardio, Personal Training, grup dersleri (pilates, spinning, yoga, zumba, insanity, abs n butts, total body, H.A.T.) yer almaktadır.Seanslarımız üyelerimizin talepleri doğrultusunda devamlı güncellenmektedir.

Personal Training Nedir?
Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu kişilerin antrenman programını düzenli, disiplinli ve ayrıntılara dikkat ederek uygulamaları sayesinde olur.Bir Personal Trainer bütün bunların aksamadan yapılması için sizlerin motivasyonunu en yüksek düzeyde tutar.
Yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır.
Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece sakatlık riski minimalize edilir.
Hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenecek,"evet şimdi egzersiz yapıyorum" hissine kapılacakasınız.
Bir süre sonra eğitmeniniz sizin için artık bir eğitmenden fazla olacak, size sıkıcı gelen egzersiz periyodu artık keyif verir duruma gelecek, yaşamınızın bir parçası olacaktır.

EGZERSİZ DERSLERİ
Grup egzersiz stüdyolarımızda farklı seviyelerdeki üyelerimize uygun zumba, pilates, yoga, total body, absn n butts, six pack, insanity ve H.A.T. programları düzenlenmektedir.
Sizin amacınız kilo vermek, sıkılaşmak veya egzersiz yapmak olabilir, bizim amacımız sizin ihtiyaç duyduğunuz programı size sunmaktır.

YAŞAM MERKEZİ
• Merkezimiz, sağlıklı yaşama katkıda bulunmak amacıyla, koruyucu danışmanlık ve hekimlik hizmetinin yanı sıra, gerektiğinde kişinin ihtiyacına göre en güvenilir beslenme tedavisini zamanında planlayarak, çözüm için uygun alanlara yönlendiren ilk organizasyondur.
• Danışanlarımıza kendini çok daha iyi hissetmeleri, yaşamdan keyif almaları ve sağlıklı bedenlere sahip olmaları için yaşam tarzından fedakarlıkta bulunmadan, günlük alışkanlıkları değiştirmeden kişiye özel hazırlanmış beslenme programları ile destek vermekteyiz.

Merkezimizde uygulanacak
beslenme destek programlarımız;

• Bariyatrik Cerrahide Beslenme
• Zayıflama
• Kilo alma
• Obezitede Beslenme
• Sporcu Beslenmesi
• Kadın Dönemsel Beslenmesi (Buluğ, Menopoz, Gebe, Emzikli ve P.O.S. Beslenmesi)
• Çocuk ve Genç (Adölesan) Beslenmesi
• Emziklilikte Beslenme
• Hamilelikte Beslenme / Gestasyonel Diyabet
• Hastalıklarda Beslenme (Diyabet - Metabolik Sendrom - Kanser)
• Kurumsal Danışmanlık
• Online Diyet
• Yeme Bozukluklarında Beslenme

SAUNA, CAFE ve DİNLENME ALANLARI

devamını oku...
Adres: Söğütözü cad. Blok: 3 No: 43 Söğütözü-Ankara

Tekno Basketbol Okulu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Koru Mah. 2628. Sokak Çayyolu-Ankara

312 Fit Spor Merkezi

Pursaklar

devamını oku... Adres: Mimar Sinan mah. Yavuz Bulvarı Oğuzhan sok No:29/B Pursaklar-Ankara​Sitemizdeki tüm Basketbol Kurslarına AnkaraSporMerkezleri.com İndirimini Sormayı Unutmayınız !

Ankara Basketbol Kursları FiyatlarıAnkara Basketbol Kursları Fiyatları