ANKARA ESKRİM

blog yazısı ekle !

ANKARA ESKRİM

Eskrim kılıçla yapılan bir spor dalıdır. Kılıçla dövüş sanatı temelli olan bu spor dalı geçmişten günümüze kadar çevresinden oldukça ilgi görmüştür. Özel giysilerle yapılan bu spor dalı üç ayrı tür silahla yapılır. Bunları tek tek sıralayacak olursak flöre, epe ve kılıç olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar bu üç kılıcın sayı sistemleri aynı olsa da karşılaşma anında uygulamaya yönelik farklı işlevsellikleri olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz.

Ankara'daki tüm Spor Okulları için tıklayınız
Ankara Spor Okulları


Geçmişte bilhassa Ortaçağ döneminde üzerine oldukça ilgi toplayan bu spor dalı günümüzde de hala üzerindeki ilgiyi atmış değildir. Sporla ilgilenen çoğu kişinin yolu elbet bir kez bu spor dalından geçmiştir.

Her ne kadar daha çok erkek sporcu adayları için çokça tercih edildiği savunulsa da bu spor dalına günümüzde birçok kadın sporcu adayı da başvurmakta. Hatta geçmiş yıllara oranla bu kadın sporcuların sayısında oldukça artış gözlemlenmiştir. Ankara eskrim salonları bu spor dalına ilişkin müşterilerine en iyi kalitede en uygun ücretlerle uzman kadrosunu oluşturmuştur.